Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SHARP CV-2121S (BK) - brak fonii (buczenie)

05 Paź 2005 16:55 1079 6
  • Poziom 10  
    Witam,

jestem nowym uzytkownikiem tego forum - wiec prosze o wyrozumialosc :-)

Przeszukalem forum po stringu "CV2121S" ale nic nie znalazlem.

Problem polega na tym, ze nie ma fonii.. tzn. jest tylko buczenie... obraz jest idealny - ale zamiast dzwieku slychac buczenie...

Moze ktos z Was spotkal sie z podobnym problemem w Sharp'ach i jest w stanie rozwiazac ten problem.

dziekuje

pozdrawiam

Rostek
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 15  
    opis usterki dość skromny na początek włącz "mute" pilotem - dowiemy się czy jest spalony scalak czy problem tkwi w sygnale z pcz
  • Poziom 10  
    OK - masz racje.

Poziom glosnosci buczenia mozna regulowac klawiszami VOL +/- , wiec jesli wcisnac MUTE - dzwiek jest wyciszany do zera.

Podczas strojenia - gdzie-niegdzie slychac dzwiek nadawanej akurat audycji - ale bardzo slabiutko i bardzo zaklocony buczeniem.

Zapomnialem dodac, ze telewizor jest bardzo stary a ja podlaczalem tylko sygnal z kablowki UPC. Nie ma to chyba wiekszego znaczenia, bo w drugim, rownie starym odbiorniku (FUNAI 2000T MK5) po podlaczeniu przewodu antenowego - dzwiek dziala bez zarzutu.

Jakies pomysly?

pzdr

Rostek

P.S
    widze, ze bardzo duzo ludzi tu zaglada - post umiescilem moze godzine temu a tu juz kilka nowych... :-)

P.S2
    zapomnialem dodac, ze regulowalem kilkoma potencjometrami wewnatrz, wlasciwie nie potencjometrami a chyba cewkami - ale nic to nie dalo. Oczywiscie zawsze wracalem do pozycji wyjsciowej "potencjometru"
  • Poziom 10  
    No elektronicy - co z Wami? - nabraliscie wody w usta czy jak?

Zaraz mi tu prosze poradzic co jeszcze mam popsuc... :-)

dzieki

Rostek
  • Poziom 10  
    Niniejszym chcialbym wszystkim podziekowac za cenne wskazowki - bardzo mi pomogliscie... bardzo...

porada, zeby wyciszyc dzwiek przy pomocy klawisza "MUTE" byla bardzo cenna :-) i po tym od razu fonia sie poprawila.

pzdr

Rostek
  • Poziom 15  
    "MUTE"wycisza buczenie , wiec trzeba szukać przyczyny w pośredniej . Sprawdz zasilanie scalaka pcz. (złe filtrowanie napięcia ) wymień końdziory w napięciu 12v
  • Poziom 10  
    Oj bodzio, bodzio... dzieki, ze jako jedyny probujesz mi pomoc - ale wiesz dlaczego moj post zostal przeniesiony - do dzialu dla poczatkujacych...

no...

chyba nie trzeba byc elektronikiem, zeby pisac na tym forum... :-)

to napisz po ludzku - to co napisales slangiem elektronikow :-)

Kondziory - to pewnie kondensatory - ale co to jest scalak pcz.? - posredniej czestotliwosci? czy jak?

No dobra - pokombinuje.

dzieki

pzdr

Rostek