Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki podgrzewacz wody kupić, aby nie mieć problemu z regulacją wody w prysznicu?

bolanty 14 Jun 2020 16:03 732 5
Bosch
 • #1
  bolanty
  Level 17  
  Posiadam podgrzewacz Neckar N19E i ciężko ustawić wodę w prysznicu.
  Dużo osób sprzedaje w niskiej cenie podgrzewacze, ponieważ w ich mieszkaniu założono CO.
  Jaki byście doradzili model kupić, aby skończyły się problemy z ustawieniem wody pod prysznicem?
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • Bosch
 • #2
  Plumpi
  Heating systems specialist
  Bojler elektryczny.
  Jakiego byś podgrzewacza przepływowego gazowego nie zamontował to będziesz miał problem z idealnym ustawieniem temperatury wody pod prysznicem. Zwłaszcza jak instalacja stara z rur stalowych, skorodowanych i mocno zarośniętych. Ale zakładam, że rury nie są pozarastane, a problem leży w skokach ciśnienia.
  Jeżeli mieszkasz w bloku to problemem są duże skoki ciśnienia wody. Aby je wyeliminować, warto zaraz za wodomierzem zainstalować reduktor ciśnienia. Najlepiej zespolony z filtrem samoczyszczącym.

  Jeżeli chodzi o podgrzewacze Neckar to nie są takie złe. Jakością są porównywalne z Junkers WRDP 11 bo i produkowane na tych samych podzespołach. Zarówno Junkers jak i Neckar to marki firmy Bosch.
  Myślę, że ww dwa podgrzewacze to najlepszy wybór obecnie na rynku.
  Podgrzewacze Ariston Fast Evo omijaj szerokim łukiem. Trzeba mieć wyjątkowe szczęście, aby trafić egzemplarz, który wytrzyma dłużej jak okres gwarancji. W przypadku tych podgrzewaczy sięga ona aż 12 miesięcy :)
 • Bosch
 • #3
  Zbigniew Rusek
  Level 37  
  Junkers WRDP 11-2B (lub większy WRDP 14-2B - jeśli jest DUŻA wanna a nie prysznic). Neckar to jakby erzac Junkersa (tańszy, ale zawsze nie to co prawdziwy Junkers). Vaillant jest nieco przereklamowany (Junkers jest lepszy). Opalia - nie radzę. A propos, to wybrać Junkers z zapłonem bateryjnym (dlatego w symbolu jest litera B - oznacza ona zapłon bateryjny, w odróżnieniu od G - zapłon z hydrogeneratora), gdyż te prądniczki lubią się psuć.
 • #4
  maciejkao
  Level 13  
  Prądniczki się nie psują, lecz blokuje je syf z wody, rdza i kamień. Idzie sobie z tym poradzić, i to w prosty sposób.
 • #5
  bolanty
  Level 17  
  Kupiłem Junkers WRDP 14 2B ( używany ,ale krótko) i jest OK. Większa płynność regulacji i stabilność ,dużo lepszy od Neckar-a
 • #6
  Zbigniew Rusek
  Level 37  
  bolanty wrote:
  Kupiłem Junkers WRDP 14 2B ( używany ,ale krótko) i jest OK. Większa płynność regulacji i stabilność ,dużo lepszy od Neckar-a
  Tak należało. Mam taki piecyk od ponad 10 lat (od końca lutego 2011) i nie było żadnej awarii. Moc jest "'z zapasem" (jest silniejszy niż WRDP 11-2B) i komfortowo obsłuży naprawdę dużą wannę.