Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pralka Gorenje WA65205/PS51-200 - wyciek wody spod drzwiczek

14 Cze 2020 17:27 216 2
  • Poziom 2  
    Witam Szanownych Forumowiczów,

od ponad 10 lat jestem użytkownikiem pralki Gorenje WA 65205/PS51-200. Pralka sprawuje się bardzo dobrze jak na swój wiek i przebieg (5 osobowa rodzina), ale zaczęła cieknąć woda spod drzwiczek w trakcie całego prania. Sprawdziłem, kołnierz/guma ma małe dziurki u dołu i generalnie miejscowo jest sparciała. Filtr został wyczyszczony wcześniej. Stąd kilka pytań - czy mój tok rozumowania jest właściwy? Czy jako humanista amator jestem w stanie wykonać sam wymianę tego fartucha (mieszkam za granicą)? Czy konieczny jest demontaż przedniej części pralki czy w grę wchodzi tylko wywinięcie kołnierza?
    I ostatnie pytanie - ostatnio łożyska miałem wymieniane 4 lata temu jeszcze w kraju; pewnie ich czas też wkrótce nadejdzie - czy mając części zapasowe jestem w stanie to zrobić samodzielnie? Bardzo pomocny byłby dla mnie schemat wymiany lub instruktaż oraz numery seryjne części jakie podlegałyby wymianie (kupić mogę w kraju).

Dużo zdrowia Wszystkim życzę i dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi
    thobias
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Trzeba wyczyścić szkło z kamienia na styku z fartuchem, najlepiej zmoczyć w occie ostrą gąbkę i przetrzeć .
  • Poziom 2  
    Gobro napisał:
    Trzeba wyczyścić szkło z kamienia na styku z fartuchem, najlepiej zmoczyć w occie ostrą gąbkę i przetrzeć .

Zadziałało, bardzo dziękuję za pomoc, temat do zamknięcia.