Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chinskie radio 8227l - Brak ustawień tonów

Muki84 15 Jun 2020 08:41 5427 15
    Muki84
    Level 4  
    Cześć
    Widzę, ze jest tutaj kilku użytkowników tych chińskich szitów, wiec może ktoś pomoże mi w moim problemie.
    Wchodze w ustawienia dzwieku i jest jedynie ustawienie Hz (herców) nie ma regulacji tonow wysokich niskich itp. (Bas,treble...)
    Wiecie w czym jest problem? radio jakieś felerne czy kwestia jakich ustawien?

Dodam zdjęcie na jednym radio kolegi na drugim moje. Chinskie radio 8227l - Brak ustawień tonów Chinskie radio 8227l - Brak ustawień tonów
  • Helpful post
    piotrkol7
    Level 39  
    Kolego... Bez jaj.
    To jest dokładnie to samo.
    Prawdopodobnie inna wersja firmware.
    Mało herców - niskie częstotliwości - basy.
    Dużo herców - wysokie częstotliwości - soprany.
  • Helpful post
    g107r
    Level 40  
    Muki84 wrote:
    Wchodze w ustawienia dzwieku i jest jedynie ustawienie Hz (herców) nie ma regulacji tonow wysokich niskich itp. (Bas,treble...)
    Toż to samo, bass, czyli niskie tony, czyli dźwięki o częstotliwości rzędu kilkudziesięciu herców, np 60, oraz wysokie tony treble 14 000 Hz (14kHz). W korektorze na 10 pkt regulacji, trudno byłoby opisać zakresy słownie, trzeba by 10 kombinowanych określeń tonów, prościej jest to przedstawić w Hz.

Także chodzi o sposób wyświetlania, czy brak regulacji ustawień zdefiniowanych przez użytkownika?
    Muki84
    Level 4  
    Problem jest tego rodzaju, ze regulując herce nie ma żadnej zmiany tonów w odbiorze dzwieku, nie słychać różnicy jak biorę na max, oraz na min...dlatego doszukuje sie tych ustawien bas sopran itd. ale faktycznie juz zgłupiałem, macie racje.
    Tak czy siak nie słychać różnicy w dźwięku, nie wiem dlaczego...
    piotrkol7
    Level 39  
    A czy ten equalizer jest włączony w ogóle?
    W radiu kolegi jest włączona opcja "przez same..." - może o to chodzi?
    Muki84
    Level 4  
    piotrkol7 wrote:
    A czy ten equalizer jest włączony w ogóle?
    W radiu kolegi jest włączona opcja "przez same..." - może o to chodzi?

Nie ma to znaczenia, własnie. Jak sam dostosuje tony to zmienia na "przez same..." ale nadal nie czuć różnicy w zmianach tonow.
    piotrkol7
    Level 39  
    Jakie masz opcje do wyboru?
    Muki84
    Level 4  
    tzn? o jaka opcje pytasz?
  • Helpful post
    emik
    Level 31  
    Czy zmiana ustawień "jazz- pop- rock-itd" powoduje zmianę charakterystyki barwy dźwięku?
    Muki84
    Level 4  
    emik wrote:
    Czy zmiana ustawień "jazz- pop- rock-itd" powoduje zmianę charakterystyki barwy dźwięku?

Również, nie.
    piotrkol7
    Level 39  
    Z tego co widzę, to ta zabawka jest oparta na systemie Android.
    Jak się nie mylę, w Androidzie trzeba wszystkie DSP (oprogramowanie służące do manipulowania parametrami dźwięku) zatwierdzić w ustawieniach urządzenia lub gdzieś indziej (zależnie od wersji, może też ustawienia odtwarzacza?).
    Od tego bym zaczął.
    adakris
    Level 11  
    Witam!
    W chińskim radiu, które niedawno montowałem zauważyłem ten sam problem z ustawieniami dźwięku, jaki opisał Muki84. Korekcja dźwięku działa tylko podczas odtwarzania plików np. mp3, natomiast gdy jest odtwarzany dźwięk z radia, nie ma możliwości zmiany - korekcji jego barwy. Suwaki służące do zmiany tonów można przesuwać, można też przełączyć na fabrycznie zdefiniowane wartości (np. jazz, pop itp.), jednak barwa dźwięku pozostaje bez zmian. Czy ktoś wie, jak rozwiązać ten problem? Czy jest to wada fabryczna i ewentualnie powód do złożenia reklamacji na radio w ramach gwarancji?
    Muki84
    Level 4  
    Ja straciłem nadzieje, ze da sie coś zrobic i po prostu slucham radia na innej apce niz fabryczna. Próbowałem złożyc reklamacje, ale okazuje sie ze kupilem radio od jakiegos obcokrajowca bo ni cholewy nie moglem sie z nim dogadac poprzez mail. Korzystał chyba z translatora i olałem temat.
    Ale moze ktos przerabial ten temat i jednak cos podpowie? :D

Pzdr
    adakris
    Level 11  
    Jeżeli nie znajdę innego rozwiązania, również chyba będę próbował reklamować to radio. Kupione na szczęście od polskiego sprzedawcy, więc może będzie prościej. Zamontowałem je w aucie, głównie po to, aby móc je wykorzystać jako monitor dla kamery cofania, z auta korzystam obecnie dla celów zawodowych, więc dużo czasu w nim spędzam i co za tym idzie słucham między innymi radia, jednak dźwięk - bez korekcji jego barwy jest nie do przyjęcia. Napisz może z jakiej aplikacji zamiennie korzystasz, może i u mnie przyniesie to jakiś skutek.
    mario7169
    Level 10  
    Słuchajcie, też się na kołem na to gówno. Moim zdaniem problem polega na tym, że te radia wyszły na Antku 8.1 a w międzyczasie zostały zaktualizowane do 9.1.

Kolegi zdjęcie przedstawia EQ z Antka 8.1.
    Na moje skromne oko trzeba przywrócić poprzednią wersję Androida 8. 1 gdzie wszystko działa poprawnie, można to dostrzec na filmikach na YouTubie, jest tam parę recenzji takiego radia i naprawdę, radio spełnia oczekiwania, oczywiście adekwatnie do kwoty jaką kosztowało, ale jednak.
    Ja próbowałem osobiście wgrać różnego rodzaju czary regulatory, tym podobne bajery, wzmacniacze basów, niestety nic nie działa. Jedno z drugim się gryzie, na tym wgranym nie zrobisz nic na radiu. A jak wrócisz do poprzedniego tego oryginalnego, to nawet nie możesz go przesunąć w górę w dół, bo wraca do poziomu tego który, był wcześniej i nie zrobisz nic, więc prośba do wszystkich którzy wiedzą więcej w temacie i znają temat zmiany softu, wgrywania Androida. O Chinskie radio 8227l - Brak ustawień tonów pomoc w naszym problemie radio jest niegłupie reszta funkcji działa poprawnie Nawigacja działa elegancko YouTube chodzi pięknie ale słuchanie radia męczy uszy po prostu.
    adakris
    Level 11  
    U mnie zakończyło się pozytywnie, tzn. na szczęście radio zakupiłem u polskiego sprzedawcy i za dopłatą wymienił mi je na inny model, w którym regulacja barwy dźwięku działa jak należy. Problem w tym poprzednim radiu z pewnością leżał po stronie softu, w celu naprawy należałoby wgrać nowy soft. Znalazłem nawet film, który pokazuje jak to zrobić, nie jest to trudna sprawa, problemem może być znalezienie odpowiedniego softu. Opis filmu jest po angielsku, ale z tego, co widać (oprogramowanie laptopa po polsku) nagrywał go nasz rodak, więc można dopytać go o szczegóły. Podaję link do filmu, może komuś się przyda - https://www.youtube.com/watch?v=_-ZrKXFA44k