Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
PLFONPLFON
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Brother J4420DW komunikat Pochłaniacz atramentu prawie pełny- brak możliwości re

15 Jun 2020 11:50 387 2
  • Level 10  
    Witam drukarka Brother J4420DW komunikat 'Pochłaniacz atramentu prawie pełny'. Brak możliwości skasowania tego błędu. Liczniki Purge oraz Sen Purge ( według instrukcji znalezionej w internecie) skasowane. Okazało się że pochłaniacz ma założony dodatkowy czujnik. Przyznam się że pochłaniacz został wyczyszczony a nie wymieniony na nowy. Czujnik wygląda na czujnik zalania wiec skoro pochłaniacz został wyczyszczony i osuszony powinien nie wykrywać błędu. Chyba że się mylę i czujnik bada inny parametr w połączeniu z nowym pochłaniaczem. Czy ktoś miał do czynienia w.w drukarką. Nie chce w ciemno kupić pochłaniacza jeśli okaże się że wina może leżeć np w formaterze.
  • PLFONPLFON
  • Helpful post
    Level 26  
    Ogólnie najlepiej w tym modelu jest wymienić ten pochłaniacz, dostaniesz go nawet na allegro, ja ich nie czyszczę tylko wymieniam. Problem nie leży w formaterze tylko w tym że kasujesz złe liczniki. :) wejdź jeszcze raz w Maintenance Mode, skasuj! WAŻNE (za jednym razem po wejściu do maintenance Mode) liczniki Purge i FLSBK/FlushBK. Jak to nie pomoże wymiana na nowy pochłaniacz, bo czujnik może być zwarty. Musiałeś sporo czasu poświęcić na wyczyszczenie tego modelu - ostrzegam, mi się kiedyś po jednej kombinacji w podobnym modelu przelał górą, ale wtedy wypiąłem czujnik z absorbera :) czyściłem drukarkę ponad 2h...
  • Level 10  
    Dziękuję za pomoc. Faktycznie wszystkie liczniki które podałeś należało wyzerować przy jednym wejściu w Maintenance Mode. Mój błąd polegał na myśleniu "skoro Purge jest już wyzerowany to po co robić to jeszcze raz". Absorber wymieniony na nowy. Dziękuję. Temat zamykam.