Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SRV45T23EU - Nie podaje wody,praca przy otwartych drzwiach

15 Cze 2020 12:41 552 18
  • Poziom 9  
    Dzień dobry,
    Mam problem tak jak w filmiku poniżej.U mnie podaje trochę wody z dołu.Dodatkowo pracuje przy otwartych drzwiach.

Link

Reset nic nie pomógł,sprawdziłem sitka AquaStop,odpływ.Odkręciłem filtr wewnętrzny -czysto,śmigło obraca się.
    Otworzyłem boki i dół jest suchy.
    Zrobiłem fotkę.Tam gdzie jest ten czerwony spławik to zabezpieczenie AquaStop?
    Jeżeli tak,to ruszając czerwony spławikiem góra/dól podnosi się i opada niecka na spodzie.Powyżej czerw.spławika jest przedłużenie,czarne ramię które dobija do zbiorniczka w którym znajduje się pomarańczowy (spławik??).On ma się ruszać?Odbijać?
    Następny zbiorniczek z lewej z tym szlamem(?) to trzeba wyczyścić?
    Bardzo proszę o pomoc.Dziękuję
    .
  • Poziom 10  
    Witam,
    rozumiem że nie pobiera wody z sieci?
  • Poziom 9  
    Nie pobiera wody.
    Tz. wodę tryska tylko od dołu,od strony filtra.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Proszę sprawdzić elektrozawór przy nakrętce węża i sitko w nakrętce. Najlepiej zrobić to w momencie kiedy zmywarka powinna pobierać wodę i dmuchnąć w wąż. Jeśli nie dajemy radę wdmuchać powietrza to znaczy że padł elektrozawór albo się zablokował. Jeśli działa, a się zablokował to po przystawieniu ucha do elektrozaworu powinniśmy usłyszeć ciche buczenie.

Zmywarka powinna napuścić wodę do pewnego poziomu w zmywarce. Jeśli się nie podnosi poziom wody z czasem to tak jak napisałem wyżej. Jeżeli z dopływem wody jest wszystko ok. to polecam przeczyścić zabrudzone elementy. Link poniżej powinien pomóc. :arrow: Link
  • Poziom 9  
    Dziękuję, poczytam i zrobię eksperyment z tym dmuchaniem. Wyciągnąłem sitko (czerwone). Czy to drugie w środku jest na stałe czy można wyciągnąć?
    Tak to wygląda i zalałem ją wodą, widać że wypompowuje, ale na końcu dostaje wody. To skąd ta woda? Jeżeli elektrozawór byłby uszkodzony to nie powinno podawać tam wody?

Link

Edit:
    Dziękuję @daniosos za link do instrukcji naprawy.
    Wg. niej :
    Cytat:
    3.4 Urządzenie cały czas wypompowuje wodę
    Przyczyną jest poluzowany przełącznik pływakowy
    (pozycja 6 na ilustracji 21). Przełącznik ten znajduje się za
    lewą ścianą boczną (patrz punkt 2.4) i uruchamiany jest
    poprzez czerwone ramię dźwigni(na ilustracji kolorowej,
    lub dźwignia oznaczona literą „A” w wersji czarno-białej))

Str.9.
    Docisnąłem raz - przyciski zgasły.Docisnąłem drugi i trzeci - zaskoczyła. Zaczeła pobierać wodę.Poczekam aż cykl się skończy i zobaczymy co dalej.
    Podejrzewam,że będzie trzeba wymienić ten przełącznik.Dam rady to zrobić jako laik czy zostawić jak jest?
  • Poziom 10  
    Myślę że troszkę trzeba podłubać ale powinien Pan dać radę. Nawet przy słabych umiejętnościach manualnych myślę że jest to do zrobienia
  • Poziom 9  
    Witam,
    Nie było czasu odpisać.
    Układ hydrostatu rozebrany,wyczyszczony (kwasek cytrynowy) i jest jak nowy.Spławik w płaszczu wodnym potraktowałem kretem.Trwało to trochę,bo był całkowicie zapchany.Cały labirynt czyściutki.
    Posiłkowałem się drugim filmikiem z tego postu.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=18627949#18627949
    Zmywarka zaskoczyła.Oby tak zostało.Pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    Dziesiatka napisał:
    Spławik w płaszczu wodnym potraktowałem kretem.

Gratuluje pomysłu czyszczenia kretem układu poboru czystej wody do zmywania naczyń z których później jesz i pijesz, bon appetit
  • Specjalista AGD
    mrice napisał:
    Dziesiatka napisał:

Gratuluje pomysłu czyszczenia kretem układu poboru czystej wody do zmywania naczyń z których później jesz i pijesz, bon appetit

Też już takich aparatów miałem. Raz granulat został tam na stałe..
  • Specjalista AGD
    abuhamza napisał:
    Też już takich aparatów miałem. Raz granulat został tam na stałe..

Też już to przerabialiśmy. Lata temu był przypadek gdzie na ten genialny pomysł wpadły sprzątaczki z prywatnej kliniki w Poznaniu. Skończyło się poparzeniem dłoni technika.

Generalnie takie środki powinny być na licencje sprzedawane, bo w rękach niektórych bywają niebezpieczne...
  • Poziom 9  
    mrice napisał:
    Dziesiatka napisał:

No to dlaczego nie było reakcji na post i poradę poniżej?
    Cytat:
    Nie będzie chodzić prawidłowo i pobierać wodę póki nie wyczyścisz zaworka prowadnika. To ta czarna plama u góry prowadnika, Ja czyszczę bez ingerencji typu rozwiercanie , ale to trochę trwa . Należy od strony spustu wody prowadnika nasypać tak około dwie trzy łyżki stołowe kreta w granulkach , poruszając prowadnikiem starać się zasypać zawór , następnie zalać małą ilością wody (zimnej), tak aby zalać całą ilość środka i poziom wody był około 2-3 cm wyżej jak kret. Oczywiście prowadnik musi być odwrócony do góry nogami by środek wciekał w zwór . Najlepiej odstawić na parę godzin. Potem albo się powtarza po wylaniu i wypłukaniu środka , albo ciężka praca czyli wylewam środek , nalewam około jedną trzecią wody do rury prowadnika , zatykam dłonią dwa wyloty rur , drugą ręką łapie prowadnik w miejscu zaworka i szybkimi posuwistymi ruchami wstrząsam wodę w prowadniku co powoduje odrywanie i wypłukiwanie brudu w zaworku. I tak z godzinę lub dwie i prowadnik czysty.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10040045#10040045
  • Specjalista AGD
    Dziesiatka napisał:
    No to dlaczego nie było reakcji na post i poradę poniżej?

Serio pytasz o posty sprzed dziewieciu lat ? Kolega wtedy jeszcze w krótkich portkach biegał, a ja co prawda konto tu miałem, ale się nie udzielałem. Myślę, że musisz odnaleźć na forum szefa wszystkich szefów, dowiedzieć się od niego kto wówczas moderował dział i takiego moderatora lub ex moderatora o ile jeszcze na tym forum jest zapytać dla czego nie zareagował na ludzką głupotę :)
  • Poziom 9  
    mrice napisał:
    dla czego nie zareagował na ludzką głupotę :)

Ok,nie wnikam.
    I ja nie na wszystkim się znam,dlatego założyłem ten temat.
    A ten poradnik w pdf,na str.10 jest zdjęcie.To przecież rury odpływowe/ściekowe.
    Tam zaatakowałem tym kretem.
    http://www.serwis-elektroniki.com.pl/wp-content/uploads/2017/03/73_03_8.pdf
    Ps.
    Trzy cykle + płukanie bez wsadu dla sprawdzenia były.Kret wymyty.Zmywarka działa.
  • Poziom 9  
    mrice napisał:
    dla czego nie zareagował na ludzką głupotę :)

Ok,nie wnikam.
    I ja nie na wszystkim się znam,dlatego założyłem ten temat.
    A ten poradnik w pdf,na str.10 jest zdjęcie.To przecież rury odpływowe/ściekowe.
    Tam zaatakowałem tym kretem.
    http://www.serwis-elektroniki.com.pl/wp-content/uploads/2017/03/73_03_8.pdf
    Ps.
    Trzy cykle + płukanie bez wsadu dla sprawdzenia były.Kret wymyty.Zmywarka działa.

Dodano po 43 [minuty]:

Wymoczony w kwasku cytrynowym i wymyty hydrostat ,wymyty pływak (potraktowany kretem) i ponownie wymoczony/płukany ciepłą wodą z kwaskiem cytrynowym.Zmywarka na razie działa,ja żyję.
  • Specjalista AGD
    Dziesiatka napisał:

Na stronie tego nazwijmy poradnika masz płaszcz wodny, ściek idzie tylko jego małym fragmentem, zresztą zaznaczonym, 95% objętości tego płaszcza to komora poboru wody.
    Druga rzecz, owy poradnik został zrobiony przez kogoś i nie ma nic wspólnego z firmą BSH

Dziesiatka napisał:
    Kret wymyty

Oby

Dziesiatka napisał:
    Wymoczony w kwasku cytrynowym i wymyty hydrostat ,wymyty pływak (potraktowany kretem) i ponownie wymoczony/płukany ciepłą wodą z kwaskiem cytrynowym.

Generalnie to wszystko wystarczy wymyć wodą, może być nawet zimna i bez detergentów jakichkolwiek.
  • Poziom 9  
    mrice napisał:
    Generalnie to wszystko wystarczy wymyć wodą, może być nawet zimna i bez detergentów jakichkolwiek.
    Mimo wszystko dzięki. Pochwaliłem się wczoraj, że wszystko działa, ale za wcześnie. Dzisiaj rano mokra podłoga, styropian i miska. Nie namierzyłem jeszcze skąd naleciała, bo cykl mycia był nocny. Czyli walczę dalej :(
  • Specjalista AGD
    Zacznij od obadania miejsc gdzie kret robił robotę, to żrąca substancja, może coś się poddało. Te zmywarki ogólnie nie mają jakiś wybitnych tendencji wyciekowych.
  • Poziom 9  
    mrice napisał:
    Zacznij od obadania miejsc gdzie kret robił robotę, to żrąca substancja, może coś się poddało.
    Nie miałem czasu za dużo dzisiaj, rano ja wysunąłem, pokrywa (lewa strona) ściągnięta. Najgorsze jest to, że sprawdziłem na szybko i tam, gdzie działałem tez. rurki/odpływy, hydrostat, czyli to co odkręcałem jest suche. Wsadziłem dużą strzykawkę z wężykiem do miski ze styropianem, odessałem wodę + ręczniki papierowe. Postoi tak do jutra, ale czy ten nieszczęsny Kret mógłby gdzieś podziałać dalej? Wrażenie jakie mam, to że woda szaleje podczas zmywania, mocno daje po ściankach, drzwiach. Poczytałem też o śmigłach, a zwłaszcza dolnym czy nie rozczepione, ale jest w porządku.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Specjalista AGD
    Dziesiatka napisał:
    Te nieszczęsny Kret mógłby gdzieś podziałać dalej?

Ciężko powiedzieć, nie praktykowałem nigdy kreta w zmywarkach. Nie mniej niektóre tworzywa teoretycznie mogą się poddać.

Dziesiatka napisał:
    .Poczytałem też o śmigłach,a zwłaszcza dolnym czy nie rozczepione.Ale w porządku.

Bo ten problem nie dotyczy zmywarek z stajni BSH