Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
PLFONPLFON
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Budowa własnego PoweBoxa / PowerBanku.

15 Jun 2020 14:27 252 2
  • Level 9  
    Cześć Wszystkim.
    Jestem zapalonym wędkarzem i często jeżdżę z synem na kilkudniowe wypady pod namiot. Posiadam kilka komercyjnych powerbanków ale ich ładowanie i małe pojemności zaczynają mi doskwierać. Chciałbym zbudować własny powerbank lub "powerbox" i z grubsza wiem jak wykonać jedno lub drugie ale nie potrafię się zdecydować co jest lepszym rozwiązaniem.

    Gdybym zdecydowała się na powerbank własnej roboty chciałbym go oprzeć na ogniwach 18650 natomiast gdybym budował "powerboxa" postawiłbym na dwa akumulatory AGM 12 V 18Ah ( 12V 36Ah łącznie) zamknięte w zgrabnej hermetycznej skrzynce. Rozmiary i waga nie są dla mnie mega wielkim problemem bo jeżdżę na ryby autem. Interesuje mnie która opcja Waszym zdaniem jest sensowniejsza biorąc pod uwagę trwałość rozwiązania, czas ładowania, ewentualnie z grubsza koszty ,powerbox 12V 36Ah mam policzony i jest to koszt około 600 zł całość.
    na koniec jeszcze napisze do czego miałby służyć ; głównie ładowanie dwóch telefonów lubimy pooglądać Netflixa przed snem, sporadycznie doładowanie latarek, kamerki GoPro.
  • PLFONPLFON