Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon Eura czytnik Roger - połaczenie

15 Cze 2020 20:24 348 10
  • Poziom 4  
    Domofon Eura czytnik Roger - połaczenie
    Dzień dobry,
    Mam taki problem, połączyłem jak na schemacie (niestety trochę znajomy ma pokręconą kolorystykę kabli i trudno było to ogarnąć) i jest mały problem - mianowicie jeśli podłącze sam zestaw domofonu wszystko działa, elektrozaczep pracuje poprawnie - natomiast po podłączeniu dostępu (ROGER) elektrozaczep po podaniu napięcia (wystarczy przyłożyć kabelek do elektrozaczepu) otwiera się i pozostaje (chyba) w tym stanie bo Roger już nie jest w stanie go otworzyć ani zamknąć (przestaje działać też z domofonu). Natomiast po odłączeniu domofonu dostęp (Roger) działa już poprawnie i otwiera i zamyka elektrozaczep. Czy coś jest źle podpięte? Spięte jak na schemacie z instrukcji domofonu, natomiast w instrukcji Roger jest podane by + był połączony z + elektrozaczepu (nie jest na nim oznaczony) a - do styku NO.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Nie powinno tak się łączyć dwóch zasileń jednego elektrozaczepu. Jeśli domofon Eura ma wejście dodatkowego przycisku otwierania elektrozaczepu, to najprościej byłoby podłączyć przekaźnik z Rogera do tego wejścia - sam przekaźnik bez zasilacza.
    Jeśli koniecznie trzeba sterować elektrozaczep z dwóch różnych urządzeń, to w poniższej dyskusji zostało omówione rozwiązanie.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16735410#16735410
  • Poziom 4  
    Tylko tam chyba mowa o AC razem z DC tutaj tylko jedno 12v DC coś takiego robiłem na czytniku linii papilarnych Vidos i nie było problemu, lecz bylo trochę inne połączenie do elektrozaczep z domofonu. Nie zmienia to faktu że według niby instrukcji ppwi wiem dopiero działać po podaniu sygnału z roger-a A tu tylko wystarczy połączyć kable... nie wiem.zbytnio jak to ugryźć...
    accord2013 napisał:
    Tylko tam chyba mowa o AC razem z DC tutaj tylko jedno 12v DC coś takiego robiłem na czytniku linii papilarnych Vidos i nie było problemu, lecz bylo trochę inne połączenie do elektrozaczep z domofonu. Nie zmienia to faktu że według niby instrukcji ppwi wiem dopiero działać po podaniu sygnału z roger-a A tu tylko wystarczy połączyć kable... nie wiem.zbytnio jak to ugryźć...

Nie do końca rozumiem co napisałeś. Postaraj się jeszcze raz napisać, ze znakami przestankowymi i bez literówek.
    Wiedząc jak jest zbudowany wewnętrznie domofon Eura oraz wykonując kilka pomiarów można spróbować połączyć oba urządzenia bezpośrednio. Sądzę jednak, że w Twoim przypadku będzie Ci łatwiej zastosować dodatkowy przekaźnik, niż zagłębiać się w budowę wewnętrzną domofonu.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
  • Poziom 4  
    Ok rozumiem że coś poknociłem. A czy można prosić o jakiś schemat jak to podpiąć z tym przekaźnikiem i... jaki wybrać.
    Ps. sorki za literówki
    accord2013 napisał:
    Ok rozumiem że coś poknociłem. A czy można prosić o jakiś schemat jak to podpiąć z tym przekaźnikiem i... jaki wybrać.
    Ps. sorki za literówki

gkwiatkowski napisał:
    Jeśli koniecznie trzeba sterować elektrozaczep z dwóch różnych urządzeń, to w poniższej dyskusji zostało omówione rozwiązanie.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16735410#16735410
  • Poziom 4  
    a jaki typ przekaźnika najlepiej zastosować? Niestety jest ich trochę
  • Poziom 4  
    Dziękuję za podpowiedź zamówiłem ten AWZ513 ale próbuję to jakoś ogarnąć ale nie wiem jak to pospinać :( czy można prosić o jakiś schemat? dwa przewody z domofonu i niby jeden z Rogera (NO) - rozumiem że teraz do elektrozaczepu będą też 2 z przekaźnika czy tylko jeden (+)?