Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

gniazdka podtynkowe (sperson.) - (4x 230v, hdmi, enthernet, 2x usb ladujace)

Playmoth 16 Jun 2020 02:17 414 5
    Playmoth
    Level 2  
    Witam

Pewnie nie trafilem w dzial, ale jestem zielony gdzie z tym uderzyc. Temat instalacji...

Chce zrobic tak ...

Sciana gniazdko (enternet, hdmi)(linkow nie moge wrzucac na stronie lbx com pl ,maja spersonalizowane gniazdka) - kanal podtynkiem, pociagnac przez sufit (podtynk, kanal), sciana (podtynk, tunel) --> z tego wyjdzie 4x gniazdko prad 230v, enternet i hdmi (gniazdko spersonalizowane, podtynk) x2 usb --> (cos takiego, ale zamiast gniazda F - to 2x usb)

Wiem, ze kabla hdmi nie mozna na maxa zaginac, puszcze w katach po luku.

Mam pytania :
    1. HDMI 2.0 - mysle przyszlosciowo i chce jak juz puszcze to hdmi 2.0 by miec mozliwosc ogladania ultra 4k w niedalekiej przyszlosci, natomiast po zamontowaniu gniazdek obsluguja te gniazdko standart 2.0 ? chodzi mi o to czy jak poprowadze przez sciane-sufit-sciane kablem hdmi 2.0 i do i z gniazdka (ze scian) tez kabel hdmi 2.0 to czy przy podlaczeniu z gniazdek gdzies nie strace tego sygnalu hdmi 2.0 i bedzie tylko normalny hdmi (full hd) ? PS4 Pro jak podlaczylem zwyklym kablem hdmi to nie wystartowal z 4k rozdzialka.
    2. 2x USB pytanie czy taka stacja ladujaca podlaczasz z "instalacji" z gniazdek 230v ?
    3. Czy jak podlacze gniazdka RJ-45 (na obu scianach) i z rutera to ... czy strace moc internetu (szybkosc) czy szybkosc bedzie taka sama jakbym podlaczyl na relacji ruter-karta sieciowa(laptop) ?

To moj pierwszy post, prosze o wyrozumialosc jesli naruszylem regulamin i wrzucilem go tam gdzie nie trzeba. Pytam bo jestem zielony, a jesli to jest dla kogos oczywistosc - to dla mnie nie. Pozdrawiam Piotr
    vieleicht
    Level 36  
    Czy możesz napisać zgrabnie o co chodzi? Bo czytam już czwarty raz i nie rozumiem. Zdania są tak zbudowane, jakbyś wrzucił chińska instrukcje w Google Translate i jeszcze do tego złośliwie usunął polskie znaki.
    Playmoth
    Level 2  
    Chce pociagnac gniazdka na druga sciane. Planuje je pociagnac od sciany nr1 przez sufit do sciany nr2. Sciana nr 1 gniazdko 230v ma - wiec pociagne tylko kable, ale gniazdko podtynkowe (wejscie hdmi oraz rj-45) a z niego poprowadze kabel hdmi, od internetu i z kablem 230v wspolnym tunelem. Ten tunel (pod tynkiem) zrobie w scianie nr 1, suficie, scianie nr2. Sciana nr 2 bedzie miala spersonalizowane gniazdko (wyjscie 2x usb (do ladowania), rj-45, 4x 230v, hdmi ). I moje pytania :

1. czy przy gniazdkach wejscia/wyjscia (w scianie nr1 i w scianie nr 2) musze miec specjalny wtyk, aby sygnal hdmi 2.0 podtrzymac, czy te ktore sa (a sa na stronie firmowej lbx com pl ) wystarcza i w konfiguracji (kabel hdmi 2.0 --> gniazdko (sciana nr1) --> kabel hdmi 2.0 (sciana 1, sufit, sciana 2) --> gniazdko(sciana nr2)--> kabel hdmi 2.0 do telewizora - bedzie sie wyswietlal obraz 4k ultra hd?
    2. Czy w gniazdku (sciana nr2) usb x2 (ladowanie urzadzen) - jak sie podlacza sie takie gniazdko? prad sie bierze z gniazdka(a raczej z przewodow) 230v? (na stronie lbx com pl - zobacz jakie to gniazdko usb)
    3. Czy w takiej konfiguracji jak napisalem wyzej (tj. kabel od rutera-->gniazdko(sciana nr1)-->kabel (sciana 1, sufit, sciana 2) --> gniazdko (sciana 2)-->kabel (do laptopa karty sieciowej) predkosc internetu/szybkosc bedzie taka sama jak gdybym podlaczyl kabel (z rutera) bezposrednio do karty sieciowej (laptop)?

Mam nadzieje, ze napisalem juz jasno?
    vieleicht
    Level 36  
    Na stronie jest informacja "Złącza USB zastosowane w gnieździe to nie ładowarki, to zwykłe złącza do połączenia dwóch kabli" czyli potrzebna jest dodatkowa ładowarka, żeby z tych gniazd można było ładować jakieś urządzenia.

Nie piszesz ile metrów będzie mieć segment od rutera do komputera, ale jeżeli instalacja będzie wykonana z odpowiednią starannością, z zachowaniem wymagań standardu, a w szczególności tzw. rozplot kabli w gniazdku nie będzie zbyt duży, to powinno dać się uzyskać przepustowość określoną w standardzie.
    Playmoth
    Level 2  
    okolo cale przedsiewziecie mialoby 7-8 metrow (kable), a jak myslisz z tym hdmi 2.0? bo internet zrozumialem, ze ok, czyli jak to zgrabnie polacze, ale czy hdmi bedzie 2.0?
    vieleicht
    Level 36  
    Z HDMI to radziłbym sprawdzić w praktyce przed położeniem instalacji, bo tutaj można się zdziwić. 7-8 m, jak piszesz, to już jest konkretna odległość. Nie mam jakiegoś ogromnego doświadczenia z kablami HDMI, zwłaszcza jeżeli chodzi kładzenie nowych instalacji dla wymagających, ale spotkałem się z bardzo dużym rozrzutem w jakości tego medium skutkującym np. okresowymi zanikami sygnału, czasami w ogóle brakiem możliwości transmisji dla określonej pary urządzeń lub przy określonych parametrach (a innej pary urządzeń z tym samym kablem już to nie dotyczyło). Może ktoś bardziej kompetentny w tej sprawie doradzi Ci konkretne, sprawdzone rozwiązania.