Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen passat 2000r - Volkswagen Passat 2000r centralny zamek

16 Cze 2020 11:15 291 23
  • Poziom 4  
    Witam a więc tak auto jeździło bez jakichkolwiek problemów zamykało i otwierało się normalnie. Przyjechałam do domu samochód zamknęłam przez niedzielę stał wczoraj chciałam pojechać umyć auto a tu nagle z pilota nie da się otworzyć auta gdzie diody na pilocie się świeca na czerwono. A co najlepsze że z kluczyka też nie da się auta otworzyć co się mogło stać???? I jak ja teraz mam otworzyć auto pomocy
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Joasia6563 napisał:
    z kluczyka też nie da się auta otworzyć
    nie używany organ zanika. Zardzewiał nieuzywany zamek. Spróbuj drugie drzwi lub bagażnik.
    Jesli umarł pilot przyczyn jest wiele, sama nic i tak nie zdziałasz. Od akumulatora do zgitej instalacji.
  • Poziom 4  
    Akumulator jest nowy kupywany był w lutym. W pilocie bateria dobra jest bagażnik też się otwiera z pilota i nie chce się też otwierać. A od strony pasarzera też niestety nie da się otworzyć. Czyli co muszę dzownic po elektyka od samochodów??
  • Moderator - Komputery Serwis
    Joasia6563 napisał:
    W pilocie bateria dobra

Na jakiej podstawie to stwierdziłaś? Mierzyłaś jej napięcie miernikiem? Wynosi 3V?
    Jeśli nie, zacznij od wymiany na nową.

Drzwi kierowcy powinny otworzyć się kluczykiem nawet gdy w ogóle nie ma podanego napięcia. Próbowałaś w jedną i drugą stroną obrócić kluczykiem w zamku?
  • Poziom 38  
    Joasia6563 napisał:
    Czyli co muszę dzownic po elektyka od samochodów??
    Poniekąd tak, mógł rozładować się akumulator, i bez jego naładowania, pilot nie "zadziała".
    Można próbować go ładować przez przewód do rozrusznika, może jest inne miejsce, a może można tajnym sposobem otworzyć pokrywę silnika.
    Pomijając baterię pilota - były już jakieś kłopoty z pilotem/zamkami :?: Mogły być oznaki, gdy samochód nie zawsze (ostatnio) reagował na pilota.
    A jak zamki stoją, to po "zimowemu", podgrzewać kluczyk, następnie takim mocniej rozgrzanym kluczykiem wkładkę zamka, i psikać jakimś WD czy innym popularnym smarowaczem-odrdzewiaczem. I próbować lewo-prawo.
    W zimę skutkuje na zamarznięte wkładki, na nieużywane i już trochę niedziałające też. Tylko trzeba cierpliwości, bo nie można stopić kluczyka tym podgrzewaniem, złamać kluczyka za mocno próbując go przekręcać , więc potrwać to może...
    Swoje tak robiłem, niestety jedyną wadą centralnych zamków na pilota jest to, że po czasie, kluczyk nie pasuje do zamka :)
  • Poziom 4  
    Na jakiej podstawie to stwierdziłaś? Mierzyłaś jej napięcie miernikiem? Wynosi 3V?
    Jeśli nie, zacznij od wymiany na nową.
    Wnioskowałam tym że naciskając pilot otwierania i zamykania drzwi dioda świeci się na rzerwono przy naciśnięciu guzika.

Dodano po 5 [minuty]:

Akumulator jest nowy był kupiony w lutym. A zamek powiem szczerze wogole nie był używany bo zawsze auto byli otwierane z pilota. I może dał tego nie da się otworzyć tak kresilam kluczykiem w lewo w prawo i nic. Wcześniej się działy takie rzeczy że jak otwierałam auto z pilota otwierałam sobie drzwi a tu sam zamek się zamykam i spowrotem otwierał lub jak otworzyłam je z pilota to też sekunda nie minęła i drzwi same się zamykały jaby przeskakiwały takie były objawy
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Jeśli kluczyk nie wchodzi do zamka, lub wchodzi ale się nie przekręca, trzeba strzykawką wtrysnąć ocet, parę razy co kilka godzin. Te zamki są robione z jakiegoś stopu aluminium i jak woda wypłuka smar, bardzo szybko śniedzieją i blokują się. Siłowe próby kończą się połamaniem elementów zamka. Po otwarciu dokładnie trzeba wypłukać wnętrze drzwi. Zamek rozebrać wyczyścić, nasmarować, o ile będzie co.
  • Poziom 43  
    Zamki nieuzywane to trup . Przyczyna na 90% rozładowany akumulator . To że nowy nie ma znaczenia. Coś żdzarło prąd prawdopodobnie.
  • Poziom 4  
    O Boże to teraz jedyny elokwentny pomysł to... Zadzwonić po speca od otwierania auta bo nawet nie mam jak dojść do akumulatora
  • Poziom 38  
    Chyba najszybciej otworzą, ktoś bardziej ogarnięty, może poradziłby sobie w inny sposób, ale pewnie to by potrwało.
    Kiedyś, chyba gdzieś tu na tej stronie, były dostępne szablony do otwierania samochodów, ale czy był tam passat?
    Tak w ogóle, nie wiem jak to działa https://youtu.be/_hS4WUAxdXg?t=356, ale czy nie zostawiłaś włączonych świateł?
    Czy jakby był hak, i gniazdo, to tam też można szukać połączenia z akumulatorem?
    Do tego trzeba mieć oczywiście drugi naładowany akumulator.
    Ten pilot to alarm, centralny zamek, czy w środku samochodu świeci jakaś dioda od tego pilota?
  • Poziom 4  
    Dioda jest przy tym nie wiem jak to nazwać wynosnku jak dzwo się otworzy to wyskakuje do góry
  • Poziom 43  
    Nic nie otworzysz na żaden szablon ,tu jest podwójny rygiel. Szyba pach i otworz maske i podaj prąd na akumulator.ew. inna przyczyna. To nie kaszlok.
  • Poziom 4  
    Żebym jeszcze umiała opuścić szybę na dół. 😂 Jak jest zamknięta do końca
  • Poziom 4  
    Hehe 😂😂😂 no dzieluje
  • Poziom 43  
    Hehee szpenio od otwierania 200
  • Poziom 4  
    Wiesz szyba może i 20zl ale jeszcze zapłacić komuś za robociznę też trzeba 😉 jestem kobieta i całkiem mogę się nazwać ze jestem miemnogrod jeśli chodzi o naprawy auta
  • Poziom 43  
    No trudno popsuło się i samo nie zrobi. Wezwij polecanego fachowca.
  • Poziom 30  
    Najpierw wymienić baterię w pilocie.

Jeśli czerwona dioda przy "dzyndzelku" miga, aku. raczej nie zdechł.

Ostatecznie, podnieść przód i dobrać się do zacisku prądowego na elektromagnesie rozrusznika, żeby podłączyć prostownik i doładować akumulator.
  • Poziom 43  
    Tylko jak ma podłogę to bedzie ból
  • Poziom 4  
    Kurna już wszystko jasne ta dioda się nie świeci. I się nie dziwię ze akumulator się rozładował bo światła nie były wyłączone i tak auto stało dwa dni kur......
  • Poziom 38  
    To obejrzyj filmik co dałem, bo jak standardowo akumulator rozładował się na światłach, to masz szczęście w nieszczęściu, i może, może, tamtędy będzie najtaniej.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Nie chciałem pisać o światłach ;)
  • Poziom 4  
    andrzej20001 napisał:
    Nie chciałem pisać o światłach ;)

Hehe. Żebym sama się przyznała 😊

Dodano po 36 [sekundy]:

g107r napisał:
    To obejrzyj filmik co dałem, bo jak standardowo akumulator rozładował się na światłach, to masz szczęście w nieszczęściu, i może, może, tamtędy będzie najtaniej.

Szkoda tylko że nie mam drugiego akumulatora i kabli