Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Laguna 3 1.6 16V 2009r - Tryb awaryjny silnika

16 Cze 2020 15:03 324 2
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich,
    jestem tu nowy, także z góry sorry za ewentualne faux pas ;)

Posiadam Renault Laguna 3 1.6 16V z 2009roku z LPG BRC. Auto ostatnio doprowadza mnie do szaleństwa. Jak w temacie ...bardzo często, a ostatnio nawet 5-6x na trasie 90km auto nagle wchodzi w tryb awaryjny. Tryb awaryjny, czyli: max 2 tys obrotów przy pedale do podłogi, na luzie wysokie obroty ok 1200-1500, oczywiście CheckEngine, info: skontroluj układ wtryskowy, wydechowy, ESP etc. Czasami wystarczy po prostu zatrzymać auto, zgasić, wyjąć kartę, zamknąć auto i ponownie uruchomić. Po tym auto już chodzi OK, a na desce nie ma śladu po check'u itd. Innym razem trzeba o prostu poczekać chwilę np 10 min i auto samo się uleczy. Ostatnią deską ratunku gdy czas tyka i trzeba jechać to zdjęcie klemy na kilkanaście sekund...HARD reset i jedziesz dalej, aż do kolejnego błędu. Błędy wyskakują na gazie i na benzynie. podczas redukcji przed wyprzedzaniem, gdy jedziesz spokojnie w mieście, albo przy zjeżdżaniu z ronda. Ogólnie to czasami wydaje mi się, że gdy trochę się go przydusi to wtedy najczęściej wyskakuje TRYB AWARYJNY.

Auto było na clipie w serwisie Renault. Oczywiście sam klip im nie powie za dużo... najlepiej zapłacić 700zł za sprawdzenie kabel po kabelku. Kupiłem swojego CLIPa (do domowego użytku), może nie jest to idealne rozwiązanie i miarodajne, ale przynajmniej wiem jakie błędy są:
    1. P0606 (FA)
    2. P0606 (82)
    3. P0606 (8F)
    4. P0606 (F4)
    5. P2100
    6. P0606
    7. kilka odnośnie Cylinder missfire
    8. U0111(00)
    9. C0074(81)
    10. U3003(16)

Ekspertem nie jestem, ale chyba elektronika i komputer zawodzi. Ktoś coś potrafi doradzić co wymienić? Od czego zacząć etc.
    Przed powstaniem tego problemu wymieniany był alternator tzn regenerowany, wymienione wszystkie cewki (zamienniki). Gdy nie ma trybu awaryjnego auto idzie jak żyleta.

Z góry dzięki za pomoc :)
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 14  
    Sprawdź skrzyneczkę obok akumulatora tam zielona lubi tańczyć w kostkach i to bardzo, u mnie i wielu lubi kabel od pompy paliwa. Od tego ja zaczynam, później wyczyściłbym przepustnicę.
  • Poziom 2  
    Koniec końców okazało się, że świece zapłonowe już padały, choć podczas sprawdzenia wyglądały OK. Miały jakiś defekt prawdopodobnie i stąd wypadanie zapłonu na cylindrach 1 i 3. Po wymianie świec na nowe problem jak ręką odjął 😀 najprostsze rozwiązania na poważne dolegliwości. Dzięki za wszystkie podpowiedzi 👍