Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hydrofor OMNIGENA JY1000 inox ca造 czas pracuje

bula_073 16 Jun 2020 20:46 1608 18
    bula_073
    Level 9  
    Witam. Od 2 miesi璚y posiadam hydrofor omnigena jy1000 inox I po zamontowaniu wszystko dzia豉這 poprawnie, tzn. po nape軟ieniu zbiornika pompa si wylaczala i spuszczala wod ze zbiornika. Do czasu a nie zacz掖 bawi si ni dzieciak. Nie wiem co zrobi, oczywi軼ie si nie przyzna, ale teraz hydrofor caly czas pracuje na najmniejszym mo磧iwym cisnieniu - 1 bar (ustawiony fabrycznie na wy陰czniku ci郾ieniowym). Gdy zamkn zaw鏎 na wyjsciu z pompy dobija do 3,5 ba i si wy陰cza czyli w陰cznik ci郾ieniowy dziala poprawnie. Hydrofor jest pod陰czony do szpilki wodnej wkopanej do ziemi na g喚boko嗆 5-6m, zaw鏎 zwrotny na ko鎍u szpilki dziala poprawnie. Gdzie le篡 problem? Prosz o pomoc, gdy nie jestem bieg造 w temacie. Dodam tylko, ze hydrofor jest na gwarancji, wi璚 'grzebanie' w nim nie wchodzi w gr.
    stanislaw1954
    Level 43  
    bula_073 wrote:
    Gdy zamkn zaw鏎 na wyjsciu z pompy dobija do 3,5 ba i si wy陰cza czyli w陰cznik ci郾ieniowy dziala poprawnie.
    Czyli wszystko dobrze. A gdzie ucieka woda?
    bula_073
    Level 9  
    Woda nigdzie nie ucieka. Zrobi貫m jeszcze test i pompowalem wod ze zbiornika - ta sama sytuacja + dziwne odg這sy jakby by這 powietrze w 鈔odku.
    stanislaw1954
    Level 43  
    bula_073 wrote:
    dziwne odg這sy jakby by這 powietrze w 鈔odku.
    Czyli nieszczelno嗆 na ssaniu,
    bula_073
    Level 9  
    Czyli co? Pompa do naprawy?
    Mierzejewski46
    Level 34  
    bula_073 wrote:
    Czyli nieszczelno嗆 na ssaniu,

Albo woda si sko鎍zy豉.
    Odczekaj z dzie. Mo磧iwe 瞠 pok豉d wody niewielki. Pod陰cz ssanie do baniaka z wod,czy zaci庵nie wod.
    stanislaw1954
    Level 43  
    bula_073 wrote:
    Czyli co? Pompa do naprawy?
    NIe wiem czy nieszczelno嗆 w pompie, czy w instalacji (ssania), czy brak wody, czy ssanie nie zalane.
    bula_073
    Level 9  
    Nalalem wod do zbiornika i hydrofor wypompowuje ja, ale nadal si nie wy陰cza - caly czas pracuje przy ci郾ieniu ok. 2,5ba (wylacza si przy 3,5ba).
    wodzu_1
    Level 25  
    bula_073 wrote:
    Nalalem wod do zbiornika i hydrofor wypompowuje ja, ale nadal si nie wy陰cza

Sprawdzi貫, czy nie zabrak這 wody w zbiorniku?
    bula_073 wrote:
    caly czas pracuje przy ci郾ieniu ok. 2,5ba (wylacza si przy 3,5ba).

M鏬豚y to szerzej wyja郾i?
    Zaw鏎 za hydroforem by zamkni皻y, czy otwarty?
    Mierzejewski46
    Level 34  
    W陰cz pomp. Zamknij zaw鏎 i zobacz przy jakim ci郾ieniu si wy陰czy. Odkr耩 zaw鏎 i sprawd ile wody uzyskasz z jednego za陰czenia pompy. A pytanie, mam jaki masz zbiornik.
    stanislaw1954
    Level 43  
    Je郵i pob鏎 wody jest du篡 tak, 瞠 pompa nie nad捫a, to ci郾ieniowy nie wy陰czy pompy. Spr鏏uj przykr璚i zaw鏎 za hydroforem, lub na w篹u. Czy wtedy pompa dobije i si wy陰czy ?
    Mierzejewski46
    Level 34  
    Jedyne to dzieciak m鏬 spu軼i ci郾ienie ze zbiornika. Z ty逝 jest wentylek pod陰cz manometr i sprawd. Powinno by ok 1 atmosfery do 1.5.
    Romulus7874
    Level 28  
    bula_073 wrote:
    Nie wiem co zrobi, oczywi軼ie si nie przyzna,

Jedyne co m鏬 zrobi to spu軼i powietrze ze zbiornika.
    bula_073 wrote:
    Nalalem wod do zbiornika i hydrofor wypompowuje ja, ale nadal si nie wy陰cza - caly czas pracuje przy ci郾ieniu ok. 2,5ba

bula_073 wrote:
    Gdy zamkn zaw鏎 na wyjsciu z pompy dobija do 3,5 ba i si wy陰cza czyli w陰cznik ci郾ieniowy dziala poprawnie.

Jako niejasno piszesz.
    Pomy郵a豚ym o piasku, kt鏎y za豉twi pomp. Ale skoro si wy陰cza przy nastawionym ci郾ieniu...
    bula_073
    Level 9  
    Rzeczywi軼ie nie by這 odpowiedniego ci郾ienia w zbiorniku. Dobilem do 1,5 ba i wszystko wr鏂i這 do normy. Dzi瘯uj wszystkim za pomoc.
    Mierzejewski46
    Level 34  
    Powinna by za郵epka na wentylku. Je郵i niema to za堯 nowet tak od ko豉. Wtedy patycka drugi raz nie w這篡😉
    hulio
    Level 14  
    Dzie dobry,

co mo瞠 by przyczyn cz瘰tego uruchomiania si pompy? Mam hydrofor 100L z pomp INOX 1300. Ci郾ienie bez wody w zbiorniku wynosi 2 bar. Dobijam do ci郾ienia w instalacji 4 bar. W陰czane zostaj zraszacze i po 3 sekundach (ci郾ienie spada w uk豉dzie do 2 bar) pompa znowu si w陰cza na 2sec a znowu dobije do 4 bar i tak w k馧ko. S w陰czone 4 zraszacze ka盥y z nim ma przepustowo嗆 1,5 l/min.

Pozdrawiam
    Mierzejewski46
    Level 34  
    Hulio daj zdj璚ie tego zbiornika bo mo瞠 jest to zbiornik bez przeponowy. Je郵i tak by by這 to bez ceregieli, spuszczasz ci郾ienie do zera i ca陰 wod,zbiornik ma byc pusty,a nast瘼nie zamykasz zaw鏎 na instalacj i w陰czasz hydrofor. Nabije wody i si wy陰czy wtefy odkr璚asz zaw鏎 na instalacje i wszystko.
    Edit. Zbiornik jest przeponowy. Wi璚 tak. Wy陰czasz hydrofor spuszczasz ci郾ienie wody i nabijasz w zbiornik przez wentylek 1 do 1.5 atm. W陰czasz hydrofor i to wszystko.
    hulio
    Level 14  
    Tak zrobi貫m, woda spuszczona zosta豉 i nabity zbiornik do 2atm. Potem hydrofor w陰czony, podbija do 4 bar i po 3 sec podlewania w陰cza si znowu hydrofor.
    Attachments: To view the material on this forum you must be logged in.
    Mierzejewski46
    Level 34  
    Wy陰cz hydrofor, odkr耩 kran niech zejdzie na zegarze do zera i zmierz ci郾ienie powietrza na zaworku po stronie powietrznej zbiornika. Powinno by tyle ile napompowa貫. Oczywi軼ie ci郾ienie mierzysz manometrem a nie sugerujesz si wskazaniami tego na zbiorniku. Co mi si wydaje 瞠 przepona dziurawa. Masz wog鏊e wpraw w obs逝dze tej pompy czy to dopiero twoje pocz徠ki z tym urz康zeniem. Bo bywa造 przypadki, 瞠 powietrze pompowane by這 przez osoby od strony wodnej zbiornika. Przez kran, a nie od powietrznej przez wentylek