Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dlaczego centralny zamek w Rover 200 nie reaguje na pilota?

Gregorianokb 16 Jun 2020 23:30 879 7
Relpol
    Gregorianokb
    Level 4  
    Witam !
    Mam problem odnośnie centralnego zamka w Rower 200 99r ogóle nie reaguje na pilota...
    Czytałem na forach mi na naszym żeby sprawdzić wiązkę w tylnich drzwiach wszystko jest w porządku po rozebraniu przekaznika nie zauważyłem też jakichkolwiek zmian
    Od przekaznika dodatkowo wychodzi kabelek który nie jest podłączony do instalacji może to jest przyczyną, nie potrafię znaleźć schematu..
    Po rozebranu nie widać zmian ale wystawał z przekaznika wolny przewód w kolorze fioletowym ten pierwszy po prawej jest opsiany na płytce jako truck..
    Nie wiem gdzie to mogło się rozłączyć bo w instalacji jest mis masz tak jakby był wcześniej przerabiany..
    I dużo przewodów jest zaizolowanych.. Dlaczego centralny zamek w Rover 200 nie reaguje na pilota?
  • Relpol
    g107r
    Level 40  
    Ja alarm wykorzystuję tylko jako centralny zamek, sterownik na pilota, więc kilka przewodów również mam zaizolowane, nie podłączałem ich, bo z nich nie skorzystałem.
    Podłączyłem stały plus i masę, plus po kluczyku, czujkę drzwi, oraz wyjścia na centralny zamek. Światełek, trąbki i wejść innych czujników nie, są zaizolowane...
    Mniemam, że masz podobnie dołożone, żeby nie używać kluczyka, więc opcja full, czy minimum, zależała od zakładającego to cudo, i poizolowane może być :)
    Może się skup na zasilaniu centralki?
    Różowy i czerwony mogą być plusami, czarny masą, minusem.
    Reszta jest troszeczkę nieistotna, bo bez zasilania, na pewno nie za
    Gregorianokb wrote:
    reaguje na pilota...

A w pilocie może świecić dioda, niestety nie świadczy to o całkiem sprawnej baterii.
    Bateria w pilocie jest dobra?
    Słychać coś w centralce po naciśnięciu pilota?

Zobacz czy pod wtyczką na płytce nie masz opisu co od czego, tylko może być trudno ją odgiąć.
    Nie ma bezpiecznika na czerwonym przewodzie?

Truck może być TRUNK'iem, czyli bagażnikiem. Dodatkowy kanał do otwierania tylko bagażnika.
    Gregorianokb wrote:
    nie potrafię znaleźć schematu..
    Ja też, ale warto również dawać zdjęcia obudów i pilotów. Schemat schematem, tutaj bardziej przydałaby się instrukcja programowania, bo schemat można sobie wydedukować.
    Gregorianokb
    Level 4  
    Właśnie nic nie cyka i nic nie słychać po naciśnięciu pilota
    Na plytce jest jakiś przycisk ale on też nie reaguje słychać tylko cyknięcie w przekazniku jak go nacisnąłem

Czerwony z niebieskim idzie pod bezpiecznik i raczej to będzie plus, nie jest podłączony tylko różowy przewòd ten ostatni z kostki

Jak sprawdzić czy nie padł przekaznik, na moje oko jest wszystko ok żadna ścieżka nie upalona i wygląda jakby byl niedawno zmieniany..jak kupiłbym gdzieś uzywany i podmienił to tez raczej nie będzie współpracował z moim pilotem
    g107r
    Level 40  
    Gregorianokb wrote:
    jak kupiłbym gdzieś uzywany i podmienił to tez raczej nie będzie współpracował z moim pilotem

No niekoniecznie, bo po wtyczce wygląda na uniwersalny centralny za 40zł, lub podobny alarm.
    https://www.google.com/search?q=Centralny+zam...wHdn4e4Cw&bih=737&biw=1440&client=firefox-b-d
    Popatrz na wtyczki.
    Gregorianokb wrote:
    Czerwony z niebieskim idzie pod bezpiecznik i raczej to będzie plus,

Masz zasilanie tego pudełka, czy "raczej to będzie plus"? Bezpiecznik jest dobry, przed i za bezpiecznikiem jest napięcie?
    Raczej, to nie działa, prawdopodobnie oryginalny alarm w aucie się zepsuł, więc ktoś sobie dołożył centralkę na pilota, bo mu się z kluczyka otwierać drzwi nie chciało.
    Centralkę, do której możesz nie znaleźć instrukcji montażu, ale opis masz pod wtyczką.
    Gregorianokb wrote:
    Jak sprawdzić czy nie padł przekaznik

Przekaźnik? Miernikiem.
    Centralkę zamków ze zdjęcia, nie wiem.
    Jak sprawdzić pilota - Google.
    Wymieniałeś baterię w pilocie?
    Gregorianokb
    Level 4  
    Może faktycznie padł przekaznik , na płytce jest guziczek po nacisnieciu jedynie kierunki dają znać i pstryknięcie , po wyjęciu bezpiecznika już nic nie działa, opis jest pod ta biała wtyczka na płytce ale nie będę tego odginał na siłę ...
    Gregorianokb
    Level 4  
    Jednak się uparłem bo nie mogłem znaleźć nigdzie schematu i odgiąłem te nóżki
    Opis przewodów od lewej - nc, lock,no,nc,ulock,no,lamp,12v,gnd..

Jak odłączę to sterownik do centralnego to mogę spiac na krótko 12v z lock lub unlock?
    Zamek powinien zadziałać bez sterownika czy spale bezpiecznik ?
    Gregorianokb
    Level 4  
    Może faktycznie padł przekaznik , na płytce jest guziczek po nacisnieciu jedynie kierunki dają znać i pstryknięcie , po wyjęciu bezpiecznika już nic nie działa, opis jest pod ta biała wtyczka na płytce ale nie będę tego odginał na siłę ...
    g107r
    Level 40  
    Gregorianokb wrote:
    Jak odłączę to sterownik do centralnego to mogę spiac na krótko 12v z lock lub unlock?
    Zamek powinien zadziałać bez sterownika czy spale bezpiecznik ?

Spiąć możesz, najwyżej zrobisz zwarcie, jeśli przewody do siłowników też je robią, ale zamek i tak nie zadziała bez sterownika.

Możesz podłączyć się do przewodów do siłowników, dajesz plus na unlock, minus na lock - otwiera.
    Odwrotnie podłączając, minus i plus - zamyka.
    Musisz ręcznie zasilić oba przewody, bo centralka nie chce.
    Tylko w jakim celu?
    Lepiej normalnie sprawdzić, np kontrolką.

Dwa przekaźniki włączają plus na te przewody.
    Otwiera pierwszy, zamyka drugi.
    Niewłączony przekaźnik daje masę.
    Trzeci przekaźnik to "lamp"...
    Na pilota nie reaguje żaden, a w teorii, mogłyby klikać dwa, lub jeden, ten od świateł.
    Który to, działa...
    Masz ty obudowę, pilota?
    Ja to nie bardzo, ale są tacy, co po obudowach, podpowiadają co to za urządzenie, instrukcję, bo może warto by zaprogramować pilota?
    Ten "guziczek" ma jakąś funkcję. Może wypisałeś pilota tym naciskaniem, więc i nie działa.
    To że dioda na pilocie świeci, nie znaczy, że pilot komunikuje się z centralką. Zużyta bateria, lub pilot już "nie pasuje".