Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poprawność polityczna dotarła na githuba (;

Freddie Chopin 30 Cze 2020 22:01 7905 270
    tplewa
    Poziom 38  
    Freddie Chopin napisał:
    tplewa napisał:
    Inna sprawa jeśli ci zależy na takich prawach dla wspomnianych środowisk, to dlaczego nie zależy ci aby prawa do tego co wymieniłeś miały też inne osoby np. samotne ?

Cały czas mówię o kwestiach typu dziedziczenie, podejmowanie decyzji medycznych w przypadku wypadku, odwiedziny w szpitalach. No bo niby o co innego może chodzić? Jak więc tego typu przywileje miałyby mieć osoby samotne? To po prostu nie ma żadnego związku. Jak "pewne przywileje bycia w sformalizowanej relacji dla osób w relacji nieformalnej" można przenieść na pole osób, które nie są w żadnej relacji?

Nie jest to bez sensu - zauważ że nie każdy ma chęci wchodzić w związek małżeński czy inny formalny, ale może mieć przyjaciela, znajomego itd. i nie ma praw o których mówisz - a jak ja to mówię takich przywilejów. Kolejna sprawa dlaczego osoba samotna ma być np. pozbawiona możliwości adopcji ?

Dlatego ciągle mówię to nie są prawa tylko przywileje (zazwyczaj różne ulgi podatkowe i ułatwienia), ale nie są ot tak z sufitu tylko mają swój założony cel.

Przykładowo mówisz o dziedziczeniu - dlaczego ulgę podatkową ma dostać ktoś (bo o to się rozbija) ot tak za friko bo mają związek w zasadzie tylko dla swojej przyjemności - który nic nie wnosi dla ogółu społeczności ? Bo jak wspomniałem z dziedziczeniem nie ma problemu jest tylko kwestia testamentu - który warto i czasem zrealizować będąc i w związku formalnym ;) Osobiście ja tobie jak i ty mi możesz zapisać cały majątek i problemu nie ma... Dlaczego akurat jedyną słuszną drogą do przekazania dziedzictwa ma być małżeństwo (baa testament szybszy i tańszy jedna wizyta u notariusza - w dodatku wiele ułatwia jak się było w kilku związkach formalnych ot nie zabijają się potem o twoją kasę po śmierci) ?
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 31  
    OPservator napisał:
    Właśnie to jest podstawa rodziny - matczyna, delikatna ręka, i ojcowska, pomocna, ale twarda ręka. Albo w inną stronę. Jest tu jakiś samotny ojciec? Wiecie jak zajebiście trudno jest wychować samemu córkę? Syn to pół biedy, uwierzcie (oczywiście działa to w drugą stronę, samotna matka łatwiej wychowa córkę, niż syna - ale "dwie matki" / "dwóch ojców" odbije się już negatywnie na postrzeganiu świata - i nie mówię tu o orientacji).

Potwierdzeniem tej tezy jest sprawdzona w głębokim PRL-u koncepcja wiosek dziecięcych,
    w wersji pierwotnej dzieci miały być wychowywane przez tz. Ciocie,
    nie działało to zbyt dobrze w warunkach polskich, a koncepcja budziła poważne wątpliwości.
    Po długich, trudnych negocjacjach dysponenci się zgodzili na wprowadzenie Wujków.

w wiki na powyższy temat brak jakiejkolwiek informacji
    piszą o idei pełnej rodziny mamotatowej
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Stowarzyszenie_SOS_Wioski_Dzieci%C4%99ce
    Zephyr87
    Poziom 11  
    Włodzimierz Wojtiuk napisał:
    OPservator napisał:
    Pytanie do uczestników dyskusji... Znacie panienki wychowywane przez matkę i babkę? Nie zauważyliście, że większość z nich jest delikatnie mówiąc... pier*olnięta?

Potwierdzam!

BTW Widzę, że niektórym dyskutantom marzy się w Polsce druga Hiszpania.
    Uprzejmie informuję, że nie po to rozrabiałem w 1981 żeby teraz tonąć w neomarksistowskim gównie.

Pełen szacunek z mojej strony i podpisuję się z poparciem :)
    ex-or
    Poziom 23  
    Dlaczego ten wątek wisi w działach merytorycznych a nie w koszu, hyde parku czy innym odpowiednim dla tego typu wynurzeń miejscu?
    Hej, hej! Panowie moderatorzy! Pobudka!!!
    OPservator
    Poziom 24  
    Patrz, nawet nie zauważyłem gdzie ten temat jest :P

Moderatorzy pewnie też nie, bo nie śpią, koleżanka już bana na pisanie wyłapała za obrażanie Romów :p
    palmus
    Poziom 27  
    OPservator napisał:
    Patrz, nawet nie zauważyłem gdzie ten temat jest :P

Moderatorzy pewnie też nie, bo nie śpią, koleżanka już bana na pisanie wyłapała za obrażanie Romów :p

Było obrażanie!?
    To mi umknęło.Chyba że wątek zakończymy w
    wnioskiem gdzie ta poprawność polityczna dotarła z githuba:)
    OPservator
    Poziom 24  
    palmus napisał:
    Było obrażanie!?

Post #170.
    Osobiście bym za to bana nie wlepił, bo w sumie cały ten temat jest pełen półrasistowskich i półhomofobicznych żartów, no ale "nie mój cyrk, nie moje małpy", nie będę kwestionował decyzji moderacji.
    tplewa
    Poziom 38  
    OPservator napisał:
    palmus napisał:
    Było obrażanie!?

Post #170.
    Osobiście bym za to bana nie wlepił, bo w sumie cały ten temat jest pełen półrasistowskich i półhomofobicznych żartów, no ale "nie mój cyrk, nie moje małpy", nie będę kwestionował decyzji moderacji.

Dokładnie ;) W sumie na zachodzie to niektórzy za takie teksty dostali by niezłe kary finansowe, a może i z pracy by wylecieli :) - a my powinniśmy gonić zachód ;)

Ot cieszyć się że jeszcze można pisać i jest jakaś wolność słowa i poglądów - bo niedługo to się może urwać jak zaczną karać za rozmyte pojęcie "mowa nienawiści"...

Z drugiej strony ta smutna część - tutaj jak znam życie mało kto jest rasistą itd. tylko jakaś beka jest z tego jak się ogląda do czego doprowadziło na zachodzie wprowadzanie takich absurdów do prawa i jak to się kończy... Dla nas to śmieszne dla wielu osób inaczej myślących na zachodzie niż postępowcy to straszne...

btw jak na zachodzie mówią że Polcacy to alkoholicy, złodzieje, faszyści i średniowiecze to już rasizm czy nie ?

Ja właściwie to homofobem i rasistą jestem - jak uznamy za te pojęcia niezgadzanie się na wprowadzanie takich absurdów jak na zachodzie i zamykanie ludziom ust (cenzura i walka z wolnością słowa) za poglądy inne niż te obecnie popularne (poprzez terror jakim jest poprawność polityczna stosując słowne wytrychy w stylu mowa nienawiści - btw. nie ma takiego pojęcia w naszym kodeksie karnym i dobrze).

tak dla przypomnienia obowiązujące u nas prawo:

Art. 256

§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej. (utracił moc, w części obejmującej wyrazy "albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej).

§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.

§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.
    khoam
    Poziom 38  
    tplewa napisał:
    poprzez terror jakim jest poprawność polityczna stosując słowne wytrychy w stylu mowa nienawiści - btw. nie ma takiego pojęcia w naszym kodeksie karnym i dobrze

Proponuję, aby kolega zapoznał się z załączonym dokumentem przed dalszym wygłaszaniem tego typu tez.
    palmus
    Poziom 27  
    Dotplewa:Dzięki za podpowiedź.
    Myślę,że to była cenzura prewencyjna, bo koleżanka chciała zapewne opowiedzieć dowcip...
    Ale co do reszty to prawda.Szwagierka uczy w szkole i dokładnie takie zjawiska tam zachodziły.

Idąc nieco dalej: prof.Miodek na pewno uznałby to za ewolucję języka, lecz można się o to spierać dlaczego " nie powinno się" używać słów alkoholik, Cygan, inwalida,pedał,Murzyn, kaleka, ślepy, gruźlik,powoli dołączą do nich Azjata, niedługo zapewne asfalt...
    Ale jest przyzwolenie "polityczne " na słowa wulgarne- cytować nie muszę, na " psy", biurwy itd. I tworzy się potem koszmarki językowe typu nieheteronormatywny, waginalnopozytywny i inne cuda.
    Włodzimierz Wojtiuk
    Poziom 31  
    Z tegoż dokumentu (Poradnika..) (podkreślenie moje):
    "należałoby zacząć od wyjaśnienia, czym jest faszystowski lub totalitarny ustrój państwa. W komentarzu do kodeksu karnego
    czytamy, że faszyzm to skrajnie nacjonalistyczny, antydemokratyczny i antyliberalny kierunek polityczny, zmierzający do stworzenia państwa totalitarnego.
    Totalitaryzm to system rządów oraz wspierająca go ideologia charakterystyczne dla dwudziestowiecznych państw, a do jego najistotniejszych cech należy
    istnienie oficjalnej, obowiązującej wszystkich obywateli państwa ideologii, nieustająca rewolucja, istnienie cenzury i intensywnej propagandy."

Mamy ją szeroko rozlaną po świecie!

Czy ktoś mnie pytał o zgodę, aby moje podatki na powyższe szły?
    "Projekt jest realizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię
    ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego
    Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji
    Pozarządowych, a także dzięki wsparciu Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu
    „Przeciwdziałanie nietolerancji”."
    palmus
    Poziom 27  
    W poradniku, na str.5 podano wyłącznie przykłady dotyczące nazizmu.A koszulki z Che?A sierpy i młoty? A Mao?
    Czy sąd by się zajął mową nienawiści jak mi w autobusie powiedzą "spadaj grubasie?" Albo z przymiotnikiem" zawszony"?
    Nawet załączonego formularza policja ode mnie nie przyjmie.Lecz jak zwyzywają mnie i mojego kumpla z Syrii,to wiadomo czyjemu zgłoszeniu nadadzą bieg.
    I to w tym też chodzi.
    bleble6300
    Poziom 8  
    palmus napisał:
    W poradniku, na str.5 podano wyłącznie przykłady dotyczące nazizmu.A koszulki z Che?A sierpy i młoty? A Mao?
    Czy sąd by się zajął mową nienawiści jak mi w autobusie powiedzą "spadaj grubasie?" Albo z przymiotnikiem" zawszony"?
    Nawet załączonego formularza policja ode mnie nie przyjmie.Lecz jak zwyzywają mnie i mojego kumpla z Syrii,to wiadomo czyjemu zgłoszeniu nadadzą bieg.
    I to w tym też chodzi.

Popieram.
    tplewa
    Poziom 38  
    khoam napisał:
    tplewa napisał:
    poprzez terror jakim jest poprawność polityczna stosując słowne wytrychy w stylu mowa nienawiści - btw. nie ma takiego pojęcia w naszym kodeksie karnym i dobrze

Proponuję, aby kolega zapoznał się z załączonym dokumentem przed dalszym wygłaszaniem tego typu tez.

Mam w pupie poradniki które usiłują wnosić do obowiązującego prawa dziwne niesprecyzowane słowa w stylu "mowa nienawiści" - taki termin nie obowiązuje w terminologi prawnej i tyle... Prawo powinno być jasne, a termin "mowa nienawiści" jest bardzo szeroki i obecnie często wykorzystywany do walki ideologicznej. Nie ma on nic wspólnego z poszanowaniem kogokolwiek.
    khoam
    Poziom 38  
    tplewa napisał:
    Mam w pupie poradniki

tplewa napisał:
    Nie ma on nic wspólnego z poszanowaniem kogokolwiek.

Tak, to już wiem po wcześniejszych postach kolegi.
    OPservator
    Poziom 24  
    @tplewa dokładnie, terminem "mowa nienawiści" można nazwać aktualnie nawet krytyczną opinię wyrażoną w wulgarny sposób np. "ta zupa j*bie szczynami"
    tplewa
    Poziom 38  
    khoam napisał:
    tplewa napisał:
    Mam w pupie poradniki

tplewa napisał:
    Nie ma on nic wspólnego z poszanowaniem kogokolwiek.

Tak, to już wiem po wcześniejszych postach kolegi.

Jakieś insynuacja ? Coś konkretnego - czy znowu pierniczenie o niczym. Jak kolega ma problem to niech wali prosto z mostu... Może kolega jeszcze stwierdzi że łamię prawo ?

Sorry kolego ale obecnie w Warszawie różne grupki nakręconych małolatów którzy naczytali się Marska i innego gówna atakują w biały dzień ludzi, niszczą mienie i nazywają się propagatorami wolności i miłości (w tym obrońcami LGBT itd.). Ja osobiście pierniczę takich propagatorów i powiem dosadniej jak taki się do mnie przywali to korzystając z prawa do samoobrony poślę go do szpitala - bo z tego co obserwuję wielu się tego boi i dają sobie mordy obtłukiwać...

Reasumując czy prowadząc firmę czy wypowiadając się tutaj nie łamię jakiegokolwiek prawa tyle w temacie, jak kolega ma odmienne zdanie to niech to napisze (przykro mi że obowiązują mnie polskie akty prawne w których nie ma pojęcia "mowa nienawiści" - a nie pisemka tworzone przez jakieś dziwne organizacje). Jak ma osobisty problem do mnie to tak samo... Przykro mi ale niestety taka moja natura że kipiącą głupotę i debilizm jaki obecnie obserwujemy na zachodzie mam odwagę nazywać po imieniu...
    khoam
    Poziom 38  
    tplewa napisał:
    Sorry kolego ale obecnie w Warszawie różne grupki nakręconych małolatów którzy naczytali się Marska i innego gówna atakują w biały dzień ludzi,

Chodzi o takie grupy, jak poniżej na obrazku? Nie wyglądają na małolatów, ani miłośników Marksa, ani obrońców LGBT.

Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    Jednak coś w tym jest. Dziś tu jest świeto Keti Koti czyli zniesienia niewolnictwa. Maroni ( ciemnoskórzy z kręconymi włosami :D ) umalowali się na ....biało, chyba po raz pierwszy.
    Zephyr87
    Poziom 11  
    khoam napisał:
    tplewa napisał:
    Sorry kolego ale obecnie w Warszawie różne grupki nakręconych małolatów którzy naczytali się Marska i innego gówna atakują w biały dzień ludzi,

Chodzi o takie grupy, jak poniżej na obrazku? Nie wyglądają na małolatów, ani miłośników Marksa, ani obrońców LGBT.

Totalitaryzm to narzucanie "swoich" "praw" wszystkim, a kto nie chce się dostawać to kończy jak w Katyniu albo Oświęcimiu! LGBT i Marksiści to totalitarna ideologia, więc proszę być bez obiektywnym i nie szykanować tylko jednej grupy!
    tplewa
    Poziom 38  
    khoam napisał:
    tplewa napisał:

Nie takie jak te:

https://www.facebook.com/FundacjaPro/videos/289049955577920

W tym ten szczawik w okularkach, którego kilka razy widziałem w podobnych zachowaniach na "patelni" jak popycha ludzi itd.

Więc sorry kolego to twoje zdjęcie to jest pikuś - transparent transparentem, a bicie ludzi, niszczenie samochodu to co innego. Nawet jak ktoś nie zgadza się z w/w fundacją i sądzi że łamią jakieś prawo to są inne środki (prawne).

Takich filmików gdzie demolują, straszą i wyzywają (i wszystko słychać) jest więcej.
    Zephyr87
    Poziom 11  
    Mi się wydaje, że Wy ludzie chyba nie znacie historii polski i pomawiacie ludzi o faszyzm! Otóż Polacy jako jedyni w IIWŚ walczyli przeciwko dwóm totalitaryzmom tj komunizmowi i faszyzmowi, przypominam że faszyzm wspólnie z komunistami zakatował Polskę w 1939roku! W Polsce nie ma żadnego faszyzmu, za to nadal pomimo zakazu ją komuniści w rządzie i sejmie! Tak dla ścisłości Hitleryzm to narodowy socjalizm, a nie faszyzm, faszyzm propaguje LGBT i ekolodzy np z greenpeace.
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    @Zephyr87 No właśnie. ,,Kaczyzm" to typowy narodowy socjalizm. Socjalistyczne rozdawnictwo w połączeniu z rozdmuchanym nacjonalizmem i z wielkim dodatkiem bigoterii. Ustrój bolszewicko nacjonalistyczno teokratyczny.
    Zephyr87 napisał:
    Mi się wydaje, że Wy ludzie chyba nie znacie historii polski i pomawiacie ludzi o faszyzm!
    A czym była tzw ,,Sanacja", jak nie zalążkiem faszyzmu?
    tplewa
    Poziom 38  
    Krzysztof Kamienski napisał:
    @Zephyr87 No właśnie. ,,Kaczyzm" to typowy narodowy socjalizm. Socjalistyczne rozdawnictwo w połączeniu z rozdmuchanym nacjonalizmem i z wielkim dodatkiem bigoterii. Ustrój bolszewicko nacjonalistyczno teokratyczny.
    Zephyr87 napisał:
    Mi się wydaje, że Wy ludzie chyba nie znacie historii polski i pomawiacie ludzi o faszyzm!

Z ciekawości co to jest Kaczyzm ? Co do tego czy Sanacja była czy nie proponuję w punktach wypisać cechy jednego i drugiego oraz znaleźć punkty wspólne... Osobiście nie wiem ale akurat Sanacji nie wiązał bym z faszyzmem przynajmniej faszyzmem właściwym inaczej zwanym włoskim.
    tplewa
    Poziom 38  
    tplewa napisał:
    Kaczyzm
    Był hitleryzm, był stalinizm, to pochodzi od nazwiska ,,autora" tego systemu politycznego.

No to mimo wszystkiego podciąganie Kaczyńskiego do Hitlera czy Stalina średnio tutaj pasuje... Mimo że PiS to nie moja opcja, no ale mamy demokrację i ludzie widać tak sobie wybierają to nie mi oceniać. Z drugiej strony Kaczyński jest fanem Charles de Gaulle i on by chciał taką wizję państwa... Czasami warto zapoznać się z czymś więcej niż sloganami, na zasadzie poznaj swojego wroga ;)
    Zephyr87
    Poziom 11  
    Zephyr87 napisał:

Nie drogi Panie kaczyzm to nie jest narodowy socjalizm, bo PiS sprowadza do polski hordy imigrantów, czym się nawet chwali w sowiej partyjnej propagandzie. Jak widać PiS jest partią całkowicie antynarodową, jedynie do czego służy jej naród to do zaślepiania pseudo-narodową propagandą. W Polsce nie mam partii typowo narodowej, 95% partii polskich to partie socjalistyczne światopoglądowo i gospodarczo.

Dodano po 1 [minuty]:

tplewa napisał:
    Zephyr87 napisał:

Z ciekawości co to jest Kaczyzm ? Co do tego czy Sanacja była czy nie proponuję w punktach wypisać cechy jednego i drugiego oraz znaleźć punkty wspólne... Osobiście nie wiem ale akurat Sanacji nie wiązał bym z faszyzmem przynajmniej faszyzmem właściwym inaczej zwanym włoskim.

Sanacja faszyzowała, ponieważ sanacja miała poglądy socjalistyczne, a jądrem komunizmu, nazizmu, faszyzmu i socjalliberalizmu jest SOCJALIZM.

Dodano po 2 [minuty]:

Polecam książkę o Sanacji "Włoski faszyzm w polskiej myśli politycznej i prawnej 1922-1939" nie wszystko jest prawidło opisane, ale większość jak najbardziej :)