Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer ControlsComputer Controls
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] Pralka Whirlpool AWZ 414/D - Wypalona 軼ie磬a styku F8 p造tki sterownika

17 Cze 2020 14:04 288 5
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie Forum z bran篡 naprawy pralek domowych.

Co prawda moja pralko-suszarka jest typu Whirlpool AWZ 414/D, ale po wielkich poszukiwaniach trafi貫m na ten post i stwierdzi貫m, 瞠 p造tka jest chyba identyczna. Problem w mojej pralce rozpocz掖 si od "wyrzucenia" zabezpieczenia r騜nicowego. Po za陰czeniu zabezpieczenia pralka si uaktywni豉 lecz nie startowa豉. Po chwilowej analizie doszed貫m do wniosku, 瞠 co si dzieje z blokad drzwi gdy pralka nie startowa豉. Po dostaniu si do blokady stwierdzi貫m z pewno軼i, 瞠 jest uszkodzona bo styk spr篹ysty si nie za陰cza podczas symulacji z napi璚iem zasilania.

Po r璚znym za陰czeniu tego styku pralka si uruchomi豉, ale r闚nolegle bez wzgl璠u na program cewka elektrozaworu dopuszczania wody do dozownika dostawa豉 non stop napi璚ie zasilania. Dr捫帷 dalej temat dotar貫m do p造tki sterownika jak w temacie i tam na styk 9 i 10 z陰cza od F1 do F10 stwierdzi貫m ewidentne wypalenie. Pomin掖em te styki i pu軼i貫m bokiem lecz opr鏂z tego zniszczenia wyparowaniu uleg豉 軼ie磬a drukowana od styku F8 prowadz帷a do Katody (A2) triaka BTB 04 600T.

圭ie磬 t zast徙i貫m mostkiem z cienkiej linki w izolacji ale po wymianie rygla blokady drzwi boj si uruchomi pralk bo nie wiem co powoduje bezustanne zasilanie cewki elektrozaworu dozownika. W zwi您ku z tym zwracam si z uprzejm pro軸 o fachow pomoc w temacie. W鈔鏚 wszelkich materia堯w na ten temat w internecie nie znalaz貫m schematu, a posi這wa貫m si schematem z p造tk ARDO 1010.

Chcia豚ym wiedzie sk康 zasilana jest cewka wspomnianego elektrozaworu oraz czym steruje Triak BTB 04 600T? Na schemacie ARDO 1010 zauwa篡貫m, 瞠 ze styku F8 przew鏚 idzie na blokad rygla. Zastanawia mnie czy to w豉郾ie modu blokady rygla by przyczynkiem zwarcia i wy陰czenia zabezpieczenia? Mam r闚nie w徠pliwo軼i co do hydrostatu, w kt鏎ym jest trzy wykorzystane styki lecz po dmuchni璚iu w niego za陰cza si tylko jeden styk. Silniejsze dmuchni璚ie wymusza za陰czenie drugiego styku, ale bez s造szalnego klikni璚ia.

Czy to jest prawid這we dzia豉nie? Prosz o wszelkie konstruktywne wskaz闚ki i pomoc zanim "dopal" ca陰 p造tk sterownika bo 穎na stoi mi ju za plecami. Dzi瘯uj serdecznie za zainteresowanie i cierpliwie czekam na sugestie. Pozdrawiam.

PS.
    Je郵i potrzebne b璠 jakie fotografie pogl康owe to je dostarcz.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 11  
    alekt77 napisa:
    Zobacz tu: :arrow: Link
    . Tak zajrza貫m i 軼i庵n掖em ca陰 instrukcj serwisow. Jakie ma貫 zmiany literowe na z陰czach p造tki oraz inne oznaczenie na hydrostacie. Doszed貫m ju do wniosku, 瞠 zupe軟ie zapomnia貫m sprawdzi grza趾i, kt鏎a jest w obwodzie rygla i hydrostatu. Powoli rozkliniam ale nadal oczekuj na pomoc. Dzi瘯uj.
  • Poziom 11  
    Grza趾a na sucho jest sprawna, wody nie nala貫m wi璚 mo瞠 jeszcze...
  • Poziom 11  
    snickers1958 napisa:
    Grza趾a na sucho jest sprawna, wody nie nala貫m wi璚 mo瞠 jeszcze...
    . Tym razem po dok豉dnym sprawdzeniu grza趾i na mokro stwierdzi貫m, 瞠 jest sprawna. Schemat, kt鏎y zaczerpn掖em z internetu jest do pralki AWZ 414/1, a moja pralka to AWZ 414/D i niestety s tu znaczne r騜nice.

Fizycznie przedzwoni貫m kabelek (EVC) zasilaj帷y cewk elektrozaworu i doszed貫m na p造tk na 2 pin z陰cza CNB, a dalej dotar貫m do triaka Q3 w obudowie TO-92 o nazwie Z0607MA. Ze wzgl璠u na zbyt ma貫 elektrody i okulary nie jestem w stanie sprawdzi jego poprawno軼i. Po niedzieli kupi nowy (podejrzewam, 瞠 jest uszkodzony, ca造 czas zamkni皻y) i wlutuj oczekuj帷, 瞠 awaria zostanie usuni皻a. Nadmieni dla uzupe軟ienia, 瞠 wszystkie inne funkcje pralki dzia豉j prawid這wo 陰cznie z wymieniona blokad rygla drzwi.
    PS.
    Sw鎩 post nadal utrzymuj jako aktywny i 篡czliwie czekam na jakie nowe sugestie pomijaj帷 moje przypuszczenia. A mo瞠 kto gdzie trafi lub posiada schemat elektroniczny p造tki sterownika MINISEL 1400 LAF 42? Dzi瘯uj za zainteresowanie i pozdrawiam Forum.
  • Poziom 11  
    Witam.
    Jak z ostatniego mojego postu z dnia 20.06.2020 informuj, 瞠 po wymianie Triaka Z 0607MA elektrozaw鏎 dopuszczaj帷y wod do zbiorniczka zasypowego proszkiem, pracuje prawid這wo a pralko- suszarka jest ju sprawna. Pomimo nik貫go zainteresowania tematem poradzi貫m sobie sam bior帷 za punkt honoru usterk i 篡cz potencjalnemu "nieszcz窷nikowi" by skorzysta z moich sugestii. Dzi瘯uj i pozdrawiam.
    PS.
    Post uwa瘸m za zamkni皻y...