Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zrobić automatyczne otwieranie szyb w Volvo V40?

Motorynaa 17 Jun 2020 16:11 489 4
 • #1
  Motorynaa
  Level 3  
  Witam, chciałbym zrobić automatyczne otwieranie i zamykanie szyb w swoim volvo v40 2003r.
  Na zdjęciu poniżej widać 2 płytki od przednich drzwi. Funkcja którą mnie interesuje jest tylko u kierowcy i tylko w dół. Domyślam się że jest z tym związany przekaźnik,, Taiko TB1-160 12VDC,, Zaznaczam że jestem laikiem i prosiłbym o jakiś schemat to podlaczyc jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc. Z góry dzięki.
  Dołożeniem dodatkowych przycisków bym się nie przejmował,dam sobie radę 😁
 • #2
  abart64
  Level 32  
  Odpuść temat. To nie jest takie proste, bez mikrokontrolera z programem, czterech przekaźników i dwustopniowych przełączników się nie da tego zrobić. I jeszcze mechanicznie to jakoś estetycznie skonstruować. Abstrakcja nawet nie dla laika.
 • #3
  Gerri
  Mercedes specialist
  abart64 wrote:
  bez mikrokontrolera z programem, czterech przekaźników i dwustopniowych przełączników się nie da tego zrobić.

  Nie przesadzaj. Wiele aut ma przełączniki jednostopniowe których sterowanie oparte jest na długości impulsu. Np. krótkie naciśnięcie uruchamia tryb automatyczny, a długie uruchamia silniczek szyby na tak długo, jak przycisk jest wciśnięty. Kiedyś nawet widziałem takie coś na Alledrogo jako sterownik do dołożenia. Z opcją domykania szyb (podłączenie do centralki alarmu sterowanego pilotem)
 • #4
  Motorynaa
  Level 3  
  Masz może gdzieś linka do tego sterownika ?
 • #5
  Gerri
  Mercedes specialist
  No niestety nie. To było jakieś dwa-trzy lata temu. Ale nie wydaje mi się, że jak już coś zostało zrobione to żeby wymarło. Pewnie trzeba po prostu przejrzeć oferty aktualnie dostępne.