Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW PASSAT B5 FL 1.9 TDI - Zakłócenia w radioodbiorniku od pompowtryskiwaczy

17 Cze 2020 18:09 252 6
  • Poziom 13  
    Witam

Nie znalazłem do tej pory podobnego wątku (wszystkie dotyczą radioodbiorników lub zniekształconego sygnału przesyłanego przez RCA)
    W aucie mam zamontowane radio fabryczne GAMMA bodajże V .. działa ono poprawnie nie słychać zakłóceń ze strony silnika. Podpinam dwa różne emulatory - do MP3 i bluetooth i gdy z nich korzystam słyszę w głośnikach prace pompo wtryskiwaczy (jak mniemam cewek które w nich są) gdy auto jedzie na wysokich obrotach bez wciskania gazu problem ustępuje - bo i pompowtryskiwacze nie pracują. Wspomniane emulatory zmieniarki mają zasilanie z radia więc nie trzeba nic podpinać - jedynie co jest to oczko na masę - zakłócenia są zarówno z oczkiem nie podpiętym jak i podpiętym do obudowy radia. Czy ktoś ma pomysł jak zdiagnozować problem ?

Pozdrawiam
    Starfire
  • Poziom 33  
    Kiedyś podłączyłem kondensator pod gniazdo zapalniczki, żeby transmiter nie gwizdał.
  • Poziom 15  
    Wadliwe kable audio
  • Poziom 32  
    Podobny problem miał kolega ale z CB, w czasie hamowania silnikiem było OK.
    Postawiono drugie auto obok tego i problem przeniósł się na drugie CB,
  • Moderator Samochody
    Spróbuj założyć filtr na zasilaniu, na próbę 2 kondensatory, elektrolit 2200µF/25V i 100nF połączone równolegle
  • Poziom 13  
    a podpowiesz jak go zbudowac?
  • Poziom 15  
    Na pompowtryski filtry na zasilaniu nie pomogą, bo zakłócenia idą drogą radiową.