Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Mikroskop stereoskopowy "trzyokulary". Zakup kamery.

kacha36 17 Jun 2020 23:00 735 5
    kacha36
    Level 23  
    Cześć.
    Przymierzam się do zakupu mikroskopu, chcę oglądać obraz na ekranie telewizora lub monitora. Na aukcjach są sprzedawane mikroskopy z plastikowym podłużnym elementem do podłączenia kamery - jaką polecacie kamerę i co muszę jeszcze dokupić, na co zwracać uwagę by można było uzyskać ładny obraz na ekranie? Od szukania informacji mam już mętlik w głowie, może ktoś polecić kamerkę na podstawie własnego doświadczenia? Budżet to na początek 300,- za kamerkę. Może udałoby się wykorzystać zwykłą analogową kamerę filmową lub cyfrowy aparat kompaktowy?
    Kaśka.
    kacha36
    Level 23  
    No tak, nie napisałam do czego będzie mikroskop - do pracy nad układami SMD. Chodzi o kamerkę, do tego chyba jakąś soczewkę. Dokładnie taki mikroskop chciałabym kupić - KOPPACE 7045T-B1. Jako trzeci okular jest w nim założona plastikowo - metalowa tuleja, nie ma w niej soczewek. To chyba jakaś przejściówka do różnych obiektywów. Z tego powodu chcę się dowiedzieć jaką kamerkę i ewentualnie obiektyw kupić. Kwota za kamerę przykładowa, jeśli kamera będzie warta większych pieniędzy to dołożę do tej kwoty.
    kacha36
    Level 23  
    Dzień dobry.
    Wiele stron z parametrami, bardzo dużo czasu poświęcone na poszukiwania odpowiedniego sprzętu i udało mi się w końcu dokonać wyboru - kupiłam taką kamerę "KAMERA TECHREBAL 38MP USB HDMI FULL HD MIKROSKOP", oraz obiektyw o powiększeniu 1. Czekam na przesyłkę więc dowiem się jak to działa z moim mikroskopem dopiero za dwa, trzy dni.
    Kaśka.
    kacha36
    Level 23  
    Witam.
    Znalazło się trochę czasu na podsumowanie przygody z mikroskopem i kamerą - jestem zadowolona z zakupu, załączam dwa przykładowe zdjęcia, przedstawiają struktury dwu uszkodzonych tranzystorów MJ, opisałam je w moim poście na temat podróbek z Chin.
    Planuję jeszcze zakup obiektywu x 0,5, za duże powiększenie nie zawsze się przydaje. Oczywiście pracuję nad lepszym oświetleniem, to na wyposażeniu mikroskopu jest takie sobie.