Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jaka karta sieciowa Bluetooth?

ITSpec. 18 Jun 2020 08:44 1353 11
    ITSpec.

Level 40  
    Cześć

Muszę podłączyć słuchawki BT Sony MDR 1000X do komputera tak, aby działały słuchawki i mikrofon. Mają one też kabel, ale bez rozdzielenia na mikrofon i słuchawki, więc mikrofon nie działa.
    Myślę o kupnie taniej karty sieciowej z BT, może być na USB, to tylko do podłączenia słuchawek.
    Czy to się opłaca, czy lepiej kupić przejściówkę (rozdzielacz) za parę zł? https://allegro.pl/oferta/rozdzielacz-audio-sluchawki-mikrofon-do-minijack-9340394222
    Jeśli karta się opłaca, to jaka?

Płyta to B450 A-Pro MAX
    https://www.msi.com/Motherboard/B450-A-PRO-MAX/Specification

A może panel tylny ma złącze, które obsługuje łącznie mikrofon i słuchawki?

Bardzo proszę o pomoc w wyborze, podanie również argumentów za i przeciw.

Dziękuje i pozdrawiam
  • Helpful post
    polandlp
    Level 3  
    Dzień dobry dla mnie powinieneś podłączyć poprzez kabel, o którym mówiłeś będzie mniej zachodu w Windows kup rozdzielnik i z tyłu powinieneś mieć zielone i czerwone wejście w płycie głównej, a w rozdzielniku też będziesz miał zielony, czerwony podłączasz i działa
    Link tutaj
    https://allegro.pl/oferta/przejsciowka-do-slu...ytshc0mMNVpLi8D_1xtITcJotvhXA-K4aAu8OEALw_wcB
    ITSpec.

Level 40  
    Tak, też o tym myślałem, dlatego wstawiłem link przykładowej przejściówki za 12,90 zł.
  • Helpful post
    dt1
    Admin of Computers group
    Jeśli nie zależy Ci na połączeniu bezprzewodowym - to przewodowe najczęściej będzie lepsze (na pewno minimalnie niższe opóźnienie, być może mniej problematyczne). Warto sprawdzić, który wariant wtyku mają słuchawki. Czteropinowe jacki różnią się zamienionym MIC/GND, to wystarczy, żeby na niewłaściwej przelotce źle działało.

Jaka karta sieciowa Bluetooth?
  • Helpful post
    McMarycha
    Level 31  
    Wpisując w popularnym serwisie aukcyjnym frazę "bluetooth aptx usb" pojawia się kilka różnych modeli adapterów.
    Myślę że taki marki "ugreen" będzie ok, ale może być też jakiś tańszy dongiel bluetooth innych firm jak np asus czy trust.
    ITSpec.

Level 40  
    Chyba kupię ten "swój" za 13 zł.

Dobra, rozdzielacz nie działa, to prawdopodobnie wina tego, że mikrofon jest w słuchawkach, nie na kablu.
    Chyba będę zmuszony kupić kartę BT, czy moglibyście polecić mi dobrą, sensowną? WIFI w standardzie też może być.
  • Helpful post
    McMarycha
    Level 31  
    Przeze mnie testowany był trust 17772, testowany z słuchawkami sony MDR-ZX770BN. Podobnie działał tez asus BT400.

Myślę że warto spróbować jeszcze takiego ugreen'a
    Jaka karta sieciowa Bluetooth?
  • Helpful post
    McMarycha
    Level 31  
    Niczym, to ten sam model tylko kolor inny
    ITSpec.

Level 40  
    Ok.
    A coś z WiFi? Na PCIe, z BT 5.0. Coś porządniejszego.
    ITSpec.

Level 40  
    Nie rozwiązano.