Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezpieczeństwo platform wbudowanych przesuwa się na krawędź chmury

ghost666 18 Cze 2020 09:17 783 0
 • Bezpieczeństwo platform wbudowanych przesuwa się na krawędź chmury
  Dni "budowania fosy wokół zamku", by zabezpieczyć dane, dawno już minęły, nawet zanim pandemia doprowadziła do gwałtownego wzrostu ilości zdalnej pracy. Ponieważ sieć korporacyjna nie jest już połączona w jednym miejscu, każde połączenie musi być zabezpieczone zgodnie ze zwiększonymi wymaganiami zarówno co do przepustowości do chmury, jak i przetwarzania danych na jej obrzeżach.

  Ponieważ 800 Gigabit Ethernet (GbE) ma być szeroko rozpowszechniony w centrach danych, sieciach korporacyjnych i sieciach operatorów w celu zmniejszenia opóźnień i szybszego przetwarzania danych, ochrona komunikacji danych musi dotrzymywać kroku prędkościom przesyłania danych. Bezpieczeństwo nie może również ograniczać przepustowości, jak mówi Neeraj Paliwal, dyrektor generalny i wiceprezes działu bezpieczeństwa Rambusa. Firma niedawno zaprezentowała swój silnik dla protokołu 800G MACsec, który zapewnia zabezpieczenie warstwy L2. Każda warstwa modelu OSI zależy od integralności warstw pod nią, a ataki wykorzystujące słabe punkty L2 mogą nie zostać wykryte przez zabezpieczenia na wyższych warstwach. Należą do nich ataki poprzez fałszowanie, DDoS, podsłuchy oraz ataki typu „man-in-the Middle” .

  Jak mówi Paliwal, silnik Rambusa chroni dane w ruchu przy użyciu zabezpieczeń warstwy 2 w sprzęcie i można go łatwo zintegrować z sieciowymi układami SoC i ASIC. Jedną z aplikacji jest zabezpieczanie terabitowych switchów, które będą obsługiwać cały ruch terabitowy w sieci. Dodaje on, że wieloportowy silnik firmy może obsługiwać elastyczną liczbę portów o łącznej przepustowości do 800 Gb/s, ponieważ jest wbudowany na poziomie sprzętu, co umożliwia obsługę aplikacji w czasie rzeczywistym.

  Bezpieczeństwo platform wbudowanych przesuwa się na krawędź chmury
  "Firmy zajmujące się chmurą zaczynają sprawdzać, czy nie koncentrują bezpieczeństwa tylko w urządzeniach brzegowych i podłączonych; bez względu na to, co robią, wdrażając zabezpieczenia infrastruktury w centrach danych, nigdy nie będzie ona w pełni bezpieczna" - powiedział. "Właśnie dlatego firmy takie jak Microsoft wdrażają i zakładają nową grupę o nazwie Azure Sphere, która koncentruje się na bezpieczeństwie".

  Tymczasem najnowszy SmartNIC od Nvidia Mellonix został zaprojektowany z myślą o potrzebach nowoczesnych centrów danych, w których połączenia 25 Gb/s stają się standardem. "Nastąpiła teraz ogromna zmiana, która naprawdę napędza rynek" - powiedziała Kevin Deierling, wiceprezes ds. Marketingu Nvidia Mellanox - "Wiele osób nie docenia części sieciowej serwerów. To, co widzimy, to zupełnie nowe serwery z najnowszymi najlepszymi procesorami o przepustowości od 1 Gb do 10 Gb na sekundę". Oprócz konieczności dostarczania odpowiedniej sieci do tych serwerów, należy zabezpieczyć dane; dlatego Nvidia-Mellanox wskazuje, że ConnectX-6 Lx to pierwszy na świecie bezpieczny SmartNIC o przepustowości 25 Gb/s. Obsługuje on kryptografię IPsec in-line z przyspieszeniem sprzętowym.

  Ponad jedna czwarta rynku w ubiegłym roku była napędzana adapterami Ethernet 25GE. Tylko niewielką część rynku stanowią obecnie adaptery Ethernet 100GE. Dostawcy usług w chmurze przechodzą do szybszych sieci i oczekują od operatorów telekomunikacyjnych większych inwestycji w wyższe prędkości, w tym w 100GE, aby sprostać zwiększonym wymaganiom wirtualizacji funkcji sieciowych i zwiększonym wymaganiom przepustowości z wideo HD, mediów społecznościowych, aplikacji AR i VR oraz Internetu Rzeczy.

  Pomimo ekonomicznego wpływu pandemii COVID-19 firmy badawcze spodziewają się, że obecna krzywa wzrostu przychodów tego sektora będzie kontynuowana do 2020 roku ze wzrostem średnio 21% rocznie co najmniej do 2024 r.

  Źródło: https://www.eetimes.com/embedded-hardware-security-heads-to-the-edge/#

  Fajne! Ranking DIY
  Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9843 postów o ocenie 8059, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.