Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub 350 - komunikat o zacięciu papieru w bithub 350

18 Cze 2020 13:02 192 7
  • Poziom 9  
    Od jakiegoś czasu przy większej ilości wydruku wyskakuje komunikat o zacięciu papieru ,ale żadnego papieru nie ma w maszynie .Początkowo pomagało mocniejsze zamknięcie drzwiczek bocznych .Teraz już nie pomaga ,wyczyszczone i przelutowane dwa czujniki optyczne na górnym podajniku i na piecu, innych czujników w tych okolicach nie znalazłem . Może można w trybie serwisowym sprawdzić działanie owych czujników?

Bizhub 350 - komunikat o zacięciu papieru w bithub 350
    Bardzo dziękuję z ewentualne wskazówki.

• Poziom 32  
    Czujnik zamkniętej klapy pewnie ułamany. Standard :)
  • Poziom 9  
    Czujnik znalazłem w pierwszej klapie optyczny oraz w drugiej tej masywnej switch. Działają bez zarzutu ale kiedy załączyłem ten switch i włączyłem maszynę to wyskoczył błąd c3451i była martwa. Jak go zresetowałem to zaczęła pracować normalnie , tylko przy każdej kopi podaje czas odbioru i nr pracy ,wydaje mi się że tego nie było ,ale mogę się mylić. Teraz mam jeszcze komunikat " Czas profilaktycznego przeglądu" ale kopie wychodzą idealne. Mogę ten komunikat jakoś wykasować bo nie mogę znaleźć. przebieg na liczniku to 390 tyś.

• Poziom 32  
    Licznik przeglądów to banał, kasuje się w kodach serwisowych ale nie jest to konieczne
  • Poziom 9  
    Licznik skasowałem komunikat skasowany .Ale po kilku zrobionych kopiach znowu sygnalizuje zacięcie papieru .Zrobiłem znowu ten trik z błędem ,ale nie pomogło .Czujniki klap są w porządku bo reaguje na zamknięcie jednej jak i drugiej klapy .
  • Poziom 9  
    Tak tylko jak jest zacięcie papieru w kasecie to pokazuje zacięcie trochę niżej na wyświetlaczu, bo to mi się zdarzyło kilka razy .To może mieć jakiś związek z nagrzaniem? Jak pamiętam robiło się tak po kilkunastu wydrukach .Dzisiaj zacząłem robić rano kiedy była zimna.
  • Poziom 20  
    Błąd zgłasza czujnik papieru w rejestracji, a to dlatego ze powinien się otworzyć w wyniku przejścia przez niego kartki, a że kartki nie ma to jest błąd.
    serwis.urz.biurowych napisał:
    wymontuj obejrzyj rolki w kasetach z papierem, spróbuj ew. z innej kasety puszczać
    jest tam też sprzęgło elektryczne które n sucho spirytusem też można przeczyścić, ale rolki podstawa
    Tu masz dobrą podpowiedź. Ja dodam że sprzęgło jest w zespole napędowym za mechanizmem rolek i jest trochę rozbierania. Widać je jak otworzysz boczne drzwi.
    Sprawdź inne szuflady, podajnik boczny tam jest inny mechanizm niż w pierwszej szufladzie.
    M