Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ładowarka wózka inwalidzkiego - Rozpoznanie wystrzelonych elementów

dragus12081 18 Jun 2020 15:57 537 5
    dragus12081
    Level 12  
    Usiłuje naprawił ładowarkę do wózka inwalidzkiego mojego dziadka. Odnalazłem spalone elementy, jednak ich stan nie pozwala na identyfikację. W internecie brak jakichkolwiek schematów tego ustrojstwa. Czy ktoś posiada podobne urządzenie i byłby w stanie sprawdzić jakie elementy powinny znajdować się w tych miejscach? W załączniku zdjęcia elementów, płytki jak i urządzenia. Ładowarka wózka inwalidzkiego - Rozpoznanie wystrzelonych elementów Ładowarka wózka inwalidzkiego - Rozpoznanie wystrzelonych elementów Ładowarka wózka inwalidzkiego - Rozpoznanie wystrzelonych elementów Ładowarka wózka inwalidzkiego - Rozpoznanie wystrzelonych elementów Ładowarka wózka inwalidzkiego - Rozpoznanie wystrzelonych elementów Ładowarka wózka inwalidzkiego - Rozpoznanie wystrzelonych elementów Ładowarka wózka inwalidzkiego - Rozpoznanie wystrzelonych elementów Ładowarka wózka inwalidzkiego - Rozpoznanie wystrzelonych elementów
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    el2010tmp
    Level 25  
    Ten w lepszym stanie wygląda jak stabilizator liniowy LM7812CV o ile ma masę na środkowej nodze. Jeśli masa jest na pierwszej nodze to LM7912CV.

Aby określić ten w gorszym stanie należy rozrysować fragment schematu w którym on pracuje.
    dragus12081
    Level 12  
    Masa w ładniejszym elemencie Elemencie jest na lewej nodze więc będzie to 7912. Odnośnie schematu dla drugiego elementu to średni że mnie artysta ale poniższy fragment zamieściłem poniżej. Ogólnie to na środkowej nodze jest masa. Natomiast skrajne wychodzą na bieguny cewki widocznej obok elementu. Jedną nogą przez rezystor i kondensator wchodzi na jedną z nóg transformatora, natomiast druga idzie dalej do dużego kondensatora elektrolitycznego i jeśli dobrze poznaje to wchodzi do przekaźnika (duży biały zaraz obok cewki). Nie wiem czy to wystarczające informacje. Jeśli jeszcze czegoś brakuje proszę dać znać. Ładowarka wózka inwalidzkiego - Rozpoznanie wystrzelonych elementów
    Telo
    Service technician RTV
    Witam

Podstawowe pytanie strona pierwotna ta od strony sieci zasilającej jest sprawna bezpiecznik sieciowy był uszkodzony?

Może ten element spalony może być to dioda ?

Jeżeli wystrzelił stabilizator 7912 to może być więcej uszkodzeń sprawdź co on zasila?
    dragus12081
    Level 12  
    Ładowarka po podpięciu zasilania normalnie zapala na przednim panelu diodę informującą o stanie spoczynku także stronę pierwotną raczej był wykluczył. Te 2 elementy znajdują się na samym końcu ukladu, zaraz przy wyjściu napięcia, po reszcie elementów nie widać żadnych uszkodzeń więc mam nadzieję że to tylko to.
    Eugeniusz2
    Level 2  
    Przesyłam parę zdjęć może ci się przydadzą.
    Ładowarka wózka inwalidzkiego - Rozpoznanie wystrzelonych elementów Ładowarka wózka inwalidzkiego - Rozpoznanie wystrzelonych elementów Ładowarka wózka inwalidzkiego - Rozpoznanie wystrzelonych elementów Ładowarka wózka inwalidzkiego - Rozpoznanie wystrzelonych elementów Ładowarka wózka inwalidzkiego - Rozpoznanie wystrzelonych elementów Ładowarka wózka inwalidzkiego - Rozpoznanie wystrzelonych elementów

Dodano po 51 [minuty]:

[url=https://obrazki.elektroda.pl/3217435900_1607696334.jpg]Ładowarka wózka inwalidzkiego - Rozpoznanie wystrzelonych elementów
    Elementy to: BYW51, L7809CV.
    Pytanie co do prostownika,na spodzie jest tabelka idzie w nim zmieniać prąd i napięcie ładowania, czy wiesz jak to się robi za pomocą tego małego przycisku.
    Pod spodem obok gniazda telefonicznego,gniazdo jest do programowania P-80C32-16.Nie wiem jak to zrobić z góry za pomoc dziękuje.