Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zagadka 2 - Peugeot 308 brak możliwości testowania.

Aleksander_01 26 Cze 2020 22:38 1497 68
    Aleksander_01
    Poziom 41  
    clubber84 napisał:
    Ja podtrzymuję swój domysł - zwarcie - klapa bagażnika lub drzwi.

Sprawdzę na pewno. Tylko że ostatnio na testach samochód stał i usterka powstała. Klient natomiast zauważył że powstaje ona około 10 minut po rozpoczęciu jazdy. Tu musi być jakaś sztuczka. W poniedziałek zadzwonię też do serwisu, może była jakaś akcja serwisowa, lub zetknęli się już z takim problemem.
  • Texa PolandTexa Poland
    Hektar Zahle.r
    Poziom 15  
    Zamieniłbym przód i tył
  • Texa PolandTexa Poland
    kwok
    Poziom 39  
    Hektar Zahle.r napisał:
    manetka kierownicy jest komputerem, który nadaje do BSI stan przełączników po CAN.

No może coś właśnie tu. Kiedyś w peżocie miałem tak że prawy kierunek mignął 3 razy po czym gasło podświetlenie deski i kierunek oczywiście też. Okazało się że pękła ścieżka w tasiemce do włącznika świateł (przeciwmgielne przód) chociaż one się włączały - takie franse dziwadło.....
    Aleksander_01
    Poziom 41  
    Zamienię tył z przodem, tego nie robiłem.
    Tak myślę czy przypadkiem jak było przekładane BSI, był zgrany soft i wgrany do nowego. Może jest błąd w sofcie ?
    Aleksander_01
    Poziom 41  
    "Nawiązałem" kontakt z ASO, będzie telekodowanie, o efektach dam znać.
    Zamiana przód-tył nie dała pozytywnych rezultatów. Nawet przewody podlutowałem bezpośrednio do wyjść scalaka.
    Hektar Zahle.r
    Poziom 15  
    Załóż mu żarówki LED. Jak dalej będzie błąd jest usterka programowa.
    Aleksander_01
    Poziom 41  
    Na ledach chyba wyrzuci błąd (za mały prąd). To jest jakieś dziwne, możesz nie używać przez jakiś czas migaczy, a gdy załączysz lewy to błąd, Tak jakby zależne to było od czasu a nie od samego załączenia.
    Mam potwierdzenie mojej teorii - dzwoniłem do kolegi który zajmuje się tylko otwieraniem awaryjnym aut, kluczyki i tego typu "bajery" i na moje "BSI było wymienione" zadał pytanie "jak był przegrany soft", "zgrany ze starego i przerzucony do nowego", "no to źle, przerzuciliście z błędem".
    Zobaczymy jak serwis sobie poradzi, dla nich też ciekawostka, jeszcze nie widzieli takich "cudów".
    Hektar Zahle.r
    Poziom 15  
    Trzeba zciekawić co się stanie. Chodzi o to, że błąd się powinien zmienić na "open circuit". Mimo to kierunki powinny chodzić, tylko kontrolka powinna migać dwa razy szybciej. Mam na warsztacie Reno Clio z wysypanym UCH. Gdy źle zaadresowałem komórki w eeprom-ie, wówczas wycieraczki chodziły cały czas. Co ciekawe procesor w tym czasie nadpisał poprawną zawartość, a następnie wycieraczki zatrzymały się. Czytałem na forum, że Reno sygnalizuje również ciągłą pracą wycieraczek jakieś błędy w komunikacji CAN, czy coś koło tego.