Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kostkarka Klarstein robi tylko 2 kostki z 9

19 Cze 2020 20:54 300 6
  • Poziom 7  
    Dzień dobry

Prosze o pomoc mianowicie kostkarka wyrzuca mi jakby dwie niepełne kostki a powinna dziewięć.

Mała cześć parownika jest oszronione w trakcie robienia kostek.

Nie wiem czy to on może być niedrożny czy raczej zawór lub mało czynnika jest tego powodem?

Za każdym razem szron dochodzi do tego samego miejsca jak na zdjęciu.

Dziękuję za pomoc.

W załączeniu fotki. Kostkarka Klarstein robi tylko 2 kostki z 9 Kostkarka Klarstein robi tylko 2 kostki z 9 [url=https://obrazki.elektroda.pl/9637983100_1592592733.jpg][img]https://obrazki.elektroda.pl/9637983100_1592592733_thumb.jpg
  • Specjalista AGD
    A skraplacz i wentylator działa?
  • Poziom 7  
    Wentylator działa. Woda się wlewa z weżyka u góry Prawidłowo
  • Poziom 23  
    Wygląda na brak czynnika albo wydajność sprężarki, bez "sekcji zwlok" nie do ustalenia co jest przyczyną,musi to ocenić ktoś na miejscu i znający sie na chłodnictwie.
    Uklady kostkarek kiedyś były robione z porządnych mateiałów ale teraz w wielu miejscach ukladu króluje Al więc nic nie można wykluczyć.
    Sam wskazałbym na sprężarkę, ale nie wiem ile wiosen sobie ona liczy, więc zamilczę.
  • Poziom 7  
    kecajk49 napisał:
    Wygląda na brak czynnika
    .

Czy jeśli czynnika za mało faktycznie, to czy samemu można go uzupełnić po zakupie, bo są dostępne w mini butlach
    Kostkarka Klarstein robi tylko 2 kostki z 9
    ?
    Króćca nie znalazłem, ale może pod elektrozaworem się da, jeśli dobrze główkuję..?
    Tylko drugie pytanie czy trzeba do tego jakiś dodatkowy sprzęt ?

Zdjęcie obok.

Dziękuję za odpowiedź
  • Poziom 23  
    Najpierw trzeba ustalić co jest przyczyną problemu i niezależnie co jest to bez pojęcia i narzędzi specjalistycznych nic nie zrobisz, no może jakiś wybuch albo chałupę z dymem puścić to tak.
    To co jest potrzebne jest do tej naprawy, czyli narzędzia i materiały to ich wartość na pewno przekracza wartość tej kostkarki.
    O potrzebnej wiedzy i doświadczeniu nie wspominam.
  • Poziom 7  
    kecajk49 napisał:
    ... albo chałpę z dymem puścić to tak.

Co to chałpa? Nie ma takiego słowa, jest chałupa.
    Nie mniej domyślam się, że trzeba być ostrożnym ;-)