Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Średnica żył kabla zasilającego

20 Jun 2020 13:11 159 5
  • Level 3  
    Chodzi generalnie o to że znajomemu się przepalił kabel który ma napisane na izolacji 0.5mm². Jest mu dzisiaj potrzebny i nie ma jak pojechać do sklepu to mu zaproponowałem swój kabel aczkolwiek ma on oznaczanie 0.75mm² (Chodzi tu o te kable typowe do PC-ta) on twierdzi że jeśli średnica kabla jest inna to urządzenie może się zepsuć (jest to chemiczne mieszadło magnetyczne). A ja sądzę że jeśli nie ma zmiennych amperow i voltów to nic się nie stanie. Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi więc pytam tutaj. (W zdjęciu pokaże o jakie oznaczenie mi chodzi) Średnica żył kabla zasilającego
  • Helpful post
    Level 32  
    do urządzenia zasilającego na 230V ten kabel tak? jeśli tak to może być nic sie nei stanie.
  • Level 3  
    Znaczy szczerze mówiąc nie wiem na ile volt Ale coś koło tego. Ale generalnie chodzi o same volty i ampery tak ? Średnica żył kabla nie spowoduje zepsucia urządzenia?

Dodano po 1 [minuty]:

Oryginalny kabel do tego urządzenia wygląda tak Średnica żył kabla zasilającego Średnica żył kabla zasilającego
  • Helpful post
    Level 43  
    Na pewno ten Twój (3x0,75mm2) kabel, będzie lepszy od tego niby oryginalnego 3x0,5mm2.

Mnbvzxcv wrote:
    on twierdzi że jeśli średnica kabla jest inna to urządzenie może się zepsuć (jest to chemiczne mieszadło magnetyczne).

Że co? :-)
    Wiele zależy od poboru z sieci, ale zawsze lepiej i bezpieczniej użyć kabla o większym przekroju żył, jak o mniejszym.

Pozdrawiam.
  • Level 3  
    Ok, też mi się wydawało że nic to nie zmienia Ale dziękuję za wytlumaczenie
  • Level 3  
    Ok, też mi się wydawało że nic to nie zmienia Ale dziękuję za wytlumaczenie

Dodano po 4 [minuty]:

Ok to temat uważam za rozwiązany dziękuję za szybkie odpowiedzi i pozdrawiam