Słuchaj, ja wiem co czytam i jak to rozumieć.Nie staraj się mnie pouczać, bo to do niczego nie prowadzi.
Jedynym wyjściem i to piszę na podstawie wielu postów jaki tu przeczytałem starając się Tobie pomóc w przestrojeniu tego radia, jest to co poradziłem wyżej.
1.Przesterować radio zworami na 400CH, i uważaj bo wg.mnie jest pomyłka w tym pliku co podałem, tam jest SW4 jako 40CH w 5-tkach zaś na nowozelandzkiej stronie znalazłem schemat radia opartego na tym samym procesorze gdzie SW4 właśnie było do 400CH. Ja akurat bardziej ufam nowozelandczykom w tek kwestii. Więc albo SW4( po nowozelandzku) albo SW3 przerzuca na fullband.
2. Należy przeciągnąć kwarc przy procesorze ten 4.5MHz dolutowując do niego kondensator równoległy o wartości 27pF.
Z tego co ludzie piszą są dwa rodzaje tych Dragonów SY-485( BEZ PLUSA

), te starsze były w stanie wyświetlać częstotliwość z końcówką "0" na LCD . Te nowsze już nie mogą tego robić mimo przestrojenia. Wielu ludzi to przerabiało i tak samo po przestrojeniu mimo zer wyświetla im 5-tki. Ale pracuje w zerach.
Jak jesteś taki precyzyjny, to doczytaj tam u tych ruskich coś było o dodaniu jednego rezystora SMD, nie wgryzałem się w temat , ale może ten rezystor ma jakiś wpływ na matrycowanie LCD. Nie wiem.
Tyle kolego co ja mogę w tym temacie doradzić.
I pozwól na ocenę Moderatora o nabijaniu postów, nie wpie.... się w nie swoje kompetencje.Występujesz tutaj w roli autora tematu i osoby proszącej o pomoc a nie recenzenta wydajności forumowiczów.
Pozdrawiam.