Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford fiesta mk6 1,6 tdci 2005r P138B-62

dartronix 20 Jun 2020 18:45 828 2
    dartronix
    Level 9  
    Witam.ja mam P138B-62 w fiesta mk6 1.6 tdci 2005r.Silnik odpala i pracuje ok.ale
    z tym grzaniem świec jest coś nie tak.Podpiąłem żarówke zeby widzieć jak to sie zachowuje,Przekrecam kluczyk świece nie grzeja po odpaleniu załacza sie grzanie świec i wyłacza się dopiero po nagrzaniu silnika a wiec po dobrych kilku minutach przy temperaturze otoczenia 20 stopni i jak dodam gazu rzedu 3000 obr. to grzanie wyłacza.Jeżeli dobrze pamiętam to grzanie świec powinno być poniżej 4 stopni i napewno nie do zagrzania silnika.Napewno mam spaloną 1 świecę żarową,czy może być to przyczyną lub sterownik 3M5T-12A343-AA.
    Kaziu1991
    Level 28  
    Wszystko gra. Wymień tylko tą uszkodzoną świece i czujnik temp płynu. Nowoczesny diesel używa świec po uruchomieniu silnika po to by dogrzać komore spalania, co z kolei prowadzi do szybszej gotowości katalizatora i filtra cząstek stałych. To już nie rebel z lat 80.
    dartronix
    Level 9  
    Jeżeli wymiana to 4 szt.Wygląda chyba że ma tak funkcjonować Po odpaleniu grzeją 3 min. jeżeli dodaję sie gazu pow.2000 obr.to wyłacza grzanie tak jest do nagrzania silnika.Jezeli silnik jest nagrzany nie włacza się grzanie świec.Podobny temat https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3609661.html
    Może ktoś ma taki silnik 1,6 tdci 90ps bez dpf to by sprawdził działanie podłaczając żarówkę.