Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Reno Kangoo 1.4 Po zapaleniu Gaśnie, Czasami świeci ładowanie

20 Cze 2020 19:55 132 3
  • Poziom 4  
    Witam, mam problem z moim Renault Kangoo 1.4 Benzyna + GAZ, mianowicie po zapaleniu samochód od razu gaśnie, czasami się zdarzy że zapali i dość mocno go zdusi. ale utrzyma pracujący silnik, lecz zdecydowanie częściej gaśnie. Na liczniku świeci pomarańczowa kontrolka z zygzakiem oraz czasami po zapaleniu świeci ładowanie akumulatora. Ostatnio gdy jechałem normalnie samochodem na 4 biegu około 60 km/h normalnie zgasł i przy próbie odpalenia rozrusznik nie reagował. Okazało się, że w czasie jazdy padła bateria do zera (wcześniej nie dawała znaku, że może być z nią coś nie tak) kontrolka ładowania też nie świeciła.

Dodam, że po wypięciu i wpięciu akumulatora kontrolka z zygzakiem gaśnie, lecz po jakimś czasie wraca, oraz po zapaleniu i przytrzymaniu auta na obrotach przez kilka sekund i odpuszczeniu gazu samochód normalnie pracuje na biegu jałowym. Co może być przyczyną moich problemów ??
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    TiKTakoo napisał:
    Kangoo 1.4 Benzyna + GAZ, mianowicie po zapaleniu samochód od razu gaśnie, czasami się zdarzy że zapali i dość mocno go zdusi. ale utrzyma pracujący silnik, lecz zdecydowanie częściej gaśnie.

Przebieg jaki? Kompresja do sprawdzenia i odczyty czujników temperatury.

Problemów może być kilka, ale skoro wyżarło cały akumulator to masz problem z ładowaniem - pierścienie i szczotki do sprawdzenia.
  • Poziom 4  
    Przebieg 165 tyś km
  • Poziom 4  
    Kompresja jest ok, lecz dzisiaj zauważyłem że urwany jest wężyk od zaworu Delco Remy 199 dodatkowo widzę, że ktoś wcześniej go kleił jakimś klejem lub silikonem. Dzisiaj zamówiłem nowy na allegro. Czy może być on odpowiedzialny za moje kłopoty ?