Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blaupunkt ACR 4250 samo się podgłośnia co jakiś czas

05 Oct 2005 23:03 1902 6
 • Level 10  
  Witam,
  mam problem z radyjkiem ACR 4250. Problem jest taki, że co jakiś czas robi się głośniej - podobno ma to na celu zapobieganie zasypiania za kierownicą. Z tego co mi mówił kolega (bo to do niego należy radio) po tym jak zrobi się głośniej to wraca do normalnej głośności po wciśnięciu przycisku TA. Czy jest jakaś kombinacja klawiszy żeby wyłączyć ten tryb?
 • Helpful post
  Level 43  
  Wyłączyć ARI lub TA. Nie jest to żadne zabezpieczenie przed zasypaniem a intentyfikacja sygnału komunikatów dla kierowców. Włóż kasetę i powinna się zatrzymać, głośność ustawi się na średni poziom, radio odtworzy 1-2 minutowy komunikat dla kierowców o ruchu na drogach i powróci do odtwarzania kasety. Tak działa ten system. Oczywiście jest możliwe że radio jest rozstrojone lub uszkodzone i wykrywa zakłócenie jako ten sygnał .


  SławeK
 • Level 10  
  Kolega opisując mi ten problem nazwał go zabezpieczeniem przed zasnięciem. Nie wiem skąd miał takie informacje:D Możliwe, że jest rozstrojone, bo w dziwnych okolicznościach robi się głośniej nawet wtedy, gdy nie ma komunikatu dla kierowców. Dzięki za pomoc.
 • Level 27  
  rozbierz czołówkę i przelutuj potencjometr.
 • Level 15  
  a ma ktoś może schemat do tego radia acr 4250? Objaw taki, że potencjometrem nie można włączyć radia, tylko wciąż mruga dioda LED od kodu.
  Pomocy!!!

  Dodano po 44 [sekundy]:

  dodam, że była spalona ścieżka masowa.
 • Level 27  
  podaj plus przez wyjście na antenę automatyczną jeśli zadziała to oberwany jast potencjometr w czołówce(standard w tym radiu)
 • Helpful post
  Level 23  
  Dla wyjaśnienia tematu zgłaszania się samoistnego radia informuje że można ten efekt wyeliminować ale jest to bardzo kosztowna naprawa i nikt tego nie robi. Problem tkwi w złym oprogramowaniu i jest to błąd fabryczny Blaupunkta wystepujący we wszystkich modelach z tej serii.
  Doraźnie likwiduje się to poprzez naciśnięcie klawisza TA i wyłączenie tej funkcji. Niestety nie jest to rozwiązanie na stałe bo za jakiś czas ten problem powraca. Funkcji TA ogólnie w tych radiach nie da sie wyłaczyć z klawiatury ani też programowo. Dla informacji " maniaków programistów" podaje , że problem ten tkwi nie w zawartości pamieci a masce procesora i to nie jednego .