Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Indesit DSG 051 - Zmywarka Indesit nie pobiera wody, albo od razu ją wypuszcza

Terebint 21 Jun 2020 13:52 2040 5
 • #1
  Terebint
  Level 7  
  Zmywarka Indesit DSG 051 przestała pobierać wodę, albo od razu po pobraniu ją wypuszcza. Działa tylko przez kilka minut, a później zaczynają mrugać dwie kontrolki: Mycie oraz Zakończenie. W środku zmywarka jest całkowicie sucha.

  Sprawdziłem pod spodem czy nie ma przecieków i nie ma. Pomyślałem o ciśnieniu, że może za duże, ale mieszkam na 10 i nagle by się przecież takie wielkie nie zrobiło, jak już to w drugą stronę, ale do połowy przykręciłem zawór i to samo. Po kilku minutach (2 może 3?) zaczynają mrugać te dwie wcześniej wymienione przeze mnie kontrolki.  Awaria ta, nie pojawiła się ot, tak nagle. Przez dwa dni tak się działo, ale wystarczyło, zrobić stop i włączyć ponownie i działała.Teraz wszystko stoi w miejscu.

  Jeżeli to coś poważnego to pewnie takiej starej zmywarki nie będzie opłacało mi się naprawiać (jeżeli to koszt kilkuset złotych). Ale zupełnie się na tym nie znam i nie mam pojęcia, co to może być?

  EDYCJA: A teraz nagle, po którejś tam próbie uruchomienia zaczęła cieknąć i to za mało powiedziane. Po prostu cała wypełniła się wodą i zaczęło przeciekać przez drzwiczki. Szok normalnie. Dobrze, że mam odkurzacz piorący to tą wodę szybko wciągnąłem.
 • #3
  Terebint
  Level 7  
  Przedmuchałem to teraz włącza mi się kontrolka suszenia i kontrolka końca. Niemalże po uruchomieniu. Wydaje się, że nabiera wody, a później chyba ją wypluwa.
 • #4
  Terebint
  Level 7  
  Ponownie przedmuchałem i wróciło do awarii początkowej: mrugają dwie kontrolki: Mycie oraz Zakończenie. Nie wiem, co tu jeszcze można zrobić?
 • #6
  Terebint
  Level 7  
  Dokładnie oczyściłem przewód odpływu wody. Nie wiem skąd tam tyle zanieczyszczeń. Wydawałoby się wystarczy czyścić filtr, co jakiś czas, ale wychodzi na to, że nie.