Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra J - zepsute przełączanie nawiewu

21 Cze 2020 15:12 135 4
  • Poziom 4  
    Dzień dobry, posiadam Opla Astra J (tzw IV) 1.6 16V Sport tourer i zmagam się z problemem nawiewu ponieważ parowała mi przednia szyba od wewnątrz jak padał deszcz.
    Okazało się, że nie działa mechanizm przełączania z nawiewu kabinowego na szybę.
    Nie chciałem tego naprawiać ponieważ zaproponowany koszt serwisu był astronomiczny.
    Mechanik zaproponował mi, że może ręcznie ustawić mi nawiew na szybę - zgodziłem się i przez zimę było nawet ok.
    Przyszło lato i teraz mam efekt odwrotny bo ku mojemu zdziwieniu paruje mi szyba ale tym razem od zewnątrz. Problem pojawił się jak teraz mamy takie deszcze i parne dni. Paruje mi szyba od zewnątrz i to nie musi być włączona klimatyzacja.
    Sytuacja jest na tyle denerwująca bo muszę co chwili używać wycieraczek.
    Czy ktoś spotkał się ze źle działającym nawiewem w Astrze J i czy jedynym rozwiązaniem jest wymiana całego modułu nagrzewnicy co nie ukrywam jest bardzo kosztowne. Dodam, że często muszę włączać klimatyzację ponieważ normalnie to robi się jakoś duszno w samochodzie. W tym sensie, że nie grzeje ale przy włączonej klimatyzacji jest suchsze powietrze. Może ktoś z Państwa zajmuje się usuwaniem takich usterek. Byłbym wdzięczny za pomoc. Z góry dziękuje
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Jedź do innego warsztatu i poproś o wymiane serwomechanizmu od sterowania kierunkami nawiewu. Kup używany i wymienią Ci w rozsądnych pieniądzach. Po co się męczyć.
  • Poziom 4  
    Dzień dobry, dziękuje za info. Tak zrobię ponieważ mój mechanik to najlepiej wszystko wymieniałby na nowe i całe kpl a to są duże koszty.
    Poszukam kogoś innego ale jeśli ktoś ma kogoś kogo można polecić to proszę o jakiś namiar.

pozdrawiam
  • Poziom 41  
    hosapartments napisał:
    jeśli ktoś ma kogoś kogo można polecić to proszę o jakiś namiar.

pozdrawiam

Ja mam kumpla, robi tylko ople i te usterki nawiewu naprawia za 60 zł (sama robota) plus 120 za serwomechanizm. Daje dwuletnią gwarancję. Mieszka w Cisnej w Bieszczadach. Dać numer tel ?
  • Poziom 4  
    Dzień dobry, dziękuje za szybką pomoc ale mieszkam w Warszawie więc interesuje mnie stolica i okolice.
    Chętnie skorzystałbym z pomocy z Cisnej ale tylko przy okazji wakacji a one na razie nie zapowiadają się.