Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Midi USB kabel model K602 - nie działa dobrze

agosto6 21 Jun 2020 16:03 573 2
    agosto6
    Level 3  
    Hej, prośba do tych, którzy coś wiedzą. Chciałem podłączyć klawiaturę sterującą MIDI do laptopa z Windows 8.1. Kupiłem kabel produkcji chińskiej, typ: K602, taki biały z czarną plastikową małą puszką, która sygnalizuje działanie. Niestety, podłączony do laptopa i włączeniu wtyczki vst, synth, co prawda sygnał przechodzi, ale nie działa to poprawnie, i w pewnym momencie się zawiesza.
    Wcześniej ta sama klawiatura, podłączona do laptopa z Win XP, ale z innym kablem, tj. E-MU Xmidi1x1, wszystko działało poprawnie. Niestety, zagubiłem gdzieś ten kabel, i nie wiem, czy na Win 8.1 ten kabel działa.
    Moje pytanie jest: czy ktoś wie coś o wadliwości tych chińskich kabli (biały kabel z czarną plastikową, owalną puszką, z diodami wskazującymi sygnał, typ K602)? Czy zakup innego, lepszego, droższego, nie chińskiego kabla, umożliwi mi poprawne działanie klawiatury sterującej midi, na laptopie z systemem Win 8.1?
    Dodam, że klawiatura jest sprawna, gdyż sprawdziłem ją na starym komputerze stacjonarnym, gdzie jest stara karta muzyczna, i kabel midi jest 5PIN - wyjście jak i wyjście.
    Proszę o pomoc.
    dance251
    Level 31  
    To chyba zależy wszystko od modelu klawiatury/keyboarda. Jednym działa na tych tanich chińskich, a drugim nie. Mam starą Yamahę PSR-540 i też mi nie działało, były duże opóźnienia. Po wymianie kabla MIDI-USB za ponad 100 zł wszystko cacy śmiga :). Po rozebraniu tego starego okazało się, że nie ma tam kilku elementów SMD i zapewne z oszczędności nie zamontowali (głupi Polak kupi :)), dlatego nic dziwnego, że nie działało poprawnie. Dioda owszem, sygnał wskazuje ale na tym przeważnie się kończy.

Kupiłem ten i nie narzekam:

https://allegro.pl/oferta/esi-midimate-ex-interfejs-midi-8592329541
    agosto6
    Level 3  
    Dzięki za odpowiedź. W zasadzie o to mi chodziło, żeby ktoś potwierdził to, że te tanie chińskie kable są do niczego. Czytałem już gdzieś na forum, że tam brakuje jakichś elementów i trzeba coś lutować :) Teraz wiem, że nie warto się męczyć z tym kablem, mimo że jest on nowy i nie wygląda w ogóle na uszkodzony.

Co do tego głupiego Polaka, to jednak mam inne zdanie :) I to pomijając fakt, że ja wyszedłem na tego głupiego Polaka.
    Przede wszystkim dlatego, że dzisiaj wszystko (albo prawie) mamy produkowane w Chinach, szczególnie właśnie elektronikę, instrumenty elektroniczne włącznie, więc ta teza jest po prosu głupia :) Poza tym, nawet jakbym był od samego początku podejrzliwy, zapobiegliwy, to nie miałem możliwości przetestowania tego kabla, bo odległość do miejsca zakupu to 300 kam. Nie będę też odsyłał go odsyłał (kabel oryginalnie zapakowany) i upierał się, że u mnie nie działa odpowiednio, bo szkoda mi czasu na przekomarzanie się, a tym bardziej sprawa nie jest warta jakiegoś śądowania się, choć szkoda 70 zł, bo tyle kosztował z wysyłką (25 zł). Sam napisałeś, że działanie tego kabla zależy od używanego sprzętu. Taka jest dola zresztą tych, którzy bawią się w jakieś kabelki i urządzenia. I może nie wszystkich to spotkało, ale to oznacza, że na pewno każdemu się to może przytrafić albo na pewno się jeszcze zdarzy. Nawet jak się nic nie robi, to ma się w życiu do czynienia z tzw. złośliwością rzeczy martwych :)

Pozdrawiam i życzę nieszwankujących kabli.

Agosto