logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Konfiguracja MMS w Nokii 515 z kartą Virgin bez dostępu do ustawień

ziguś 22 Cze 2020 10:53 2127 6
REKLAMA
  • #1 18775078
    ziguś
    Poziom 23  
    Mam problem z ustawieniem telefonu Nokia 515 dual simm, włożyłem kartę z sieci Virgin i niestety nie mogę odbierać mms-ów ani ich wysyłać, ustawienia które podaje operator nie działają na tym telefonie. Wprowadzam je w menu ustawienia/ustawienia osobiste/.
    Zrobiłem w inny sposób, zresetowałem telefon do ustawień fabrycznych, włożyłem do telefonu kartę sieci Plus ( pożyczyłem z telefonu służbowego w pracy na moment ) od razu z plusa przyszedł SMS z ustawieniami, zapisałem, wyłączyłem telefon, załączyłem i wszystko działa. Tylko najciekawsze jest to że ja nigdzie chodząc po menu nie mogę ustawień plusa znaleźć także nie mam pojęcia gdzie ten telefon może to jeszcze wstawić ? czy może być taka sytuacja że nie ma dostępu do tych ustawień z zewnątrz ? że użytkownik nie ma dostępu do tych ustawień ?
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #3 18775124
    ziguś
    Poziom 23  
    Tak, napisałem do CMOK wysyłając im rozpisane menu ( dokument w wordzie ). Wypisali mi co i gdzie mam ustawić i nic, ale przeczytaj dokładnie co napisałem.
    Wsadziłem kartę z plusa, przyszedł sms, zainstalowałem ustawienia, zresetowałem telefon i wszystko chodzi, tylko chodząc po menu nigdzie w ustawieniach nie widzę gdzie te ustawienia się zainstalowały ?
    Być może ustawiam to w złym miejscu ?
  • #4 18775443
    nutergsm
    Moderator - GSM
    A na karcie Virgin masz włączona transmisje danych?
  • REKLAMA
  • #5 18775671
    ziguś
    Poziom 23  
    Tak. Jak włożę tą kartę do smartfona i wprowadzę ustawienia ze strony Virgin to wszystko hula. Niestety Nokia 515 to nie smartfon i tu jest problem.
    Sam telefon jest OK, karta też, problem tkwi w tym co i gdzie ustawić ?

    Próbowałem moją kartę na innych telefonach ( guzikowych ) i na żadnego Virgin nie wysyła sms-a z ustawieniami. Przychodzi tylko informacja że ... " zaraz otrzymasz sms z ustawieniami ... " i na tym koniec, żaden sms z ustawieniami nie przychodzi.
  • #6 18777122
    nutergsm
    Moderator - GSM
    Sprawdź czy masz aktywny GPRS.
  • REKLAMA
  • #7 18777470
    ziguś
    Poziom 23  
    Zadzwoniłem wczoraj jeszcze raz do centrum obsługi klienta Virgin mobile i wytłumaczyłem konsultantowi jeszcze raz, że jak do mojego telefonu włożę kartę Plusa, Orange albo T-mobile to ich sieci od razu przysyłają mi sms-a konfiguracyjnego i telefon działa normalnie. Natomiast jak włożę moją kartę Virgin do innych telefonów klawiszowych to sieć Virgin nie wysyła na te telefony sms-a z konfiguracją a na stronie Virgin jest podana tylko konfiguracja dla smartfonów. Zadałem facetowi proste pytanie, czy ich sieć obsługuje tylko smartfony ? a jeżeli tak to dlaczego nikt mnie o tym nie poinformował przy podpisywaniu umowy ? konsultant obiecał że się zajmie tą sprawą i późnym wieczorem przyszedł mi SMS z konfiguracją, telefon się skonfigurował i wszystko działa normalnie ale najciekawsze jest to że jak wchodzę w menu tam gdzie mam konfigurację ustawień, tam jest wszędzie pusto nie ma tam nigdzie nic wpisane a telefon działa, tak że nie mam pojęcia gdzie ten telefon te ustawienia wprowadza bo gdzieś wprowadzone być muszą.
    Wczoraj wkładałem swoją kartę do telefonów w pracy ( 3 różne modele ) i żaden się nie chciał skonfigurować, a dzisiaj się już konfigurują i wszystko jest ok. tak że problem był po stronie sieci, po stronie Virgina.
REKLAMA