Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Buczenie w głośnikach wzmacniacza po wymianie rozgałęźnika TV Kablowej

Telside 22 Jun 2020 12:10 396 10
    Telside
    Level 10  
    Witajcie

Z powodu burzy, czy też kłopotów z zasilaniem padł mi internet z kablówki. Rozgałęźnik który miałem to był Tratec Tris-210e. Technicy wymienili go i założyli Matt MDZ211. No i internet działa ale...

Nie używam głośników w telewizorze, tylko mam podpięty telewizor do wzmacniacza zwykłym wyjściem słuchawkowym (jack z tv do chinch do wzmacniacza). Dopóki rozgałęźnikiem był Tris-210e była idealna cisza, odkąd jest MDZ211 mam naprawdę głośne i upierdliwe buczenie z głośników, chyba że odłączę przewód antenowy od dekodera kablówki.

Do wzmacniacza mam podpięty jeszcze komputer oraz odtwarzacz bluray. Buczenie występuje (oczywiście gdy "antena" jest podłączona do dekodera tv) gdy na wejściu sygnału we wzmacniaczu ustawię komputer lub telewizor. Gdy ustawię odtwarzacz bluray, jest cisza. Czy da się to jakoś wyeliminować? Czy Tris-210e (patrząc na grubą obudowę i schemat na nalepce) był jakimś bardziej wyrafinowanym sprzętem?

Przed chwilą jeszcze sprawdziłem, że buczenie też mija, jeśli wyjmę chinche idące od komputera (pomimo podłączenia przewodu antenowego do dekodera kablówki).

Czyli buczenia nie ma wtedy gdy odłączę przewód antenowy od dekodera kablówki albo wyjmę chinche idące od komputera.

Dziękuję za pomoc
    Telside
    Level 10  
    Na wejściu przed rozgałęźnikiem powinienem ten izolator zamontować?
  • Helpful post
    Włodzimierz Wojtiuk
    Level 32  
    Telside wrote:
    Na wejściu przed rozgałęźnikiem powinienem ten izolator zamontować?

W zasadzie tak, ale może wystarczy jak dasz go tam gdzie występuje problem, czyli na wejściu dekodera kablówki.
    Wypadałoby z technikami z kablówki skonsultować.
    Telside
    Level 10  
    Dzięki. Dam znać czy to pomogło, jak już go kupię i zamontuję.
    Włodzimierz Wojtiuk
    Level 32  
    Póki co to ewentualnie poeksperymentuj z przekładaniem wtyczek zasilających TV, dekoder...
    z przekładaniem, czyli obróceniem o 180 stopni i ponownym włożeniem do gniazdka.
    Grzegorz740
    Level 36  
    Nie wiem czy jak zastosujesz owy izolator z linku z postu 2 nie będziesz miał problemów z internetem czy z odbiorem programów.

Może się okazać ,że tłumienie izolatora wpłynie na jakość sygnału i może internet zrywać.

Tak więc zanim kupisz to się skonsultuj z technikami z kablówki.
    Telside
    Level 10  
    Stary rozgałęźnik miał tłumienie dla Internetu na poziomie 10dB wejście i 2dB wyjście, dla kablówki 2.5dB (chodziło wszystko bez problemów), natomiast nowy ma odpowiednio 8.5dB i 1.5dB oraz 2dB. Izolator tłumi do 1.5dB, to znaczy że będę miał o wiele większe tłumienie niż ze starym rozgałęźnikiem, czy na podobnym poziomie?

Kombinowanie z zamianą wtyczek niestety nic nie dały.
    Włodzimierz Wojtiuk
    Level 32  
    Telside wrote:
    to znaczy że będę miał o wiele większe tłumienie niż ze starym rozgałęźnikiem, czy na podobnym poziomie?
    .

Na podobnym poziomie, tłumienie w dB się sumuje.

Dodano po 1 [minuty]:

Grzegorz740 wrote:
    i może internet zrywać.

Dlatego napisałem "
    Włodzimierz Wojtiuk wrote:
    może wystarczy jak dasz go tam gdzie występuje problem, czyli na wejściu dekodera kablówki.

Takie coś:
    https://www.dipol.com.pl/przejscie_wtyk_f_-_wtyk_f_E8240.htm
    może się przydać :-)
    Telside
    Level 10  
    Izolator kupiłem, zamontowałem bezpośrednio przed dekoderem i zapanowała błoga cisza :)

Dziękuję za pomoc!
    Telside
    Level 10  
    Izolator kupiłem, zamontowałem bezpośrednio przed dekoderem i zapanowała błoga cisza :)

Dziękuję za pomoc!