Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka automat - co kupić

22 Cze 2020 17:08 426 5
  • Poziom 9  
    Witam, potrzebuję porady w sprawie zakupu pralki. Interesuje mnie urządzenie ładowane z frontu, wsad maksimum 6kg, nie musi mieć bajerów, ważne aby nie było tzw. zespołu piorącego czyli bęben nie był klejony. Podstawowe programy do prania wystarczą. Na urządzenie nie chce wydać więcej niz 1500 zł. Proszę o pomoc
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 30  
    Wszystkie nowe pralki Amica mają wymienne łożyska, na pewno Bosch z serii WAN oraz niektóre Samsungi.
    Osobiście mam pralkę Amica TAW6122LSW od 2,5 roku i jestem zadowolony.
  • Specjalista AGD
    Pokłoniłbym się nad Bosch z serii WAE, prosta stara konstrukcja, w pełni serwisowalna i nie generująca większych problemów eksploatacyjnych. Do 1500zł spokojnie się zmieścisz.
  • Poziom 11  
    Podpinam się pod temat, wymagania :możliwość redukcji obrotów im niżej tym lepiej 400 byłoby idealnie, zużycie wody o dziwo jak największe, uważam że pralka nie upierze na sucho, chyba że lubimy wąchać proszek po wysuszeniu, wymienne łożyska, menu w języku polskim. szkło przezroczyste aby móc obserwować zabarwienie wody. Skrócenie czasu prania, czasy 2 3 6h bo i takie widziałem to abstrakcja, w godzinę max powinna dobrze wyprać Co polecacie.?
  • Poziom 18  
    pawel699 napisał:
    podpinam się pod temat, wymagania :możliwość redukcji obrotów im niżej tym lepiej 400 byłoby idealnie,

Standard w normalnych pralkach

pawel699 napisał:
    zużycie wody o dziwo jak największe, uważam że pralka nie upierze na sucho, chyba że lubimy wąchać proszek po wysuszeniu

Normalne pralki na niektórych programach leją dużo wody,,, używać płyn do prania, kapsułki

pawel699 napisał:
    wymienne łożyska,

Każda ma wymienne, różnią się techniką wymiany

pawel699 napisał:
    menu w języku polskim

A jakie potrawy mają być w menu?
    Moderowany przez Topolski Mirosław:

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji.

pawel699 napisał:
    Skrócenie czasu prania, czasy 2 3 6h bo i takie widziałem to abstrakcja, w godzinę max powinna dobrze wyprać Co polecacie.?

Większość normalnych pralek to ma, np. Electrolux zrobi 90C w 1:20 h, a może perfect59' w Candy
  • Specjalista AGD
    pawel699 napisał:
    Co polecacie.?

Dalej podtrzymam propozycję Bosch z serii WAE, dla czego, pisałem wyżej, jeśli dobrze pamiętam wszystkie twoje potrzeby powinna spełnić.

pawel699 napisał:
    zużycie wody o dziwo jak największe, uważam że pralka nie upierze na sucho,

Na sucho oczywiście, że nie upierze, ale połowy bębna wody do prania też nie potrzeba. Co innego płukanie, ale przy praniu ciuchy muszą być wymoczone i uszą się trzeć o siebie, taka jest idea prania.