Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SMS54M48EU/A5 - kod błędu

22 Cze 2020 17:10 339 4
  • Poziom 3  
    Witam , poszukuję zamiennika kondesatora B43508-S9107-M1, nigdy nie spotkałem się z kondensatorem trój-nóżkowym i zastanawiam się czy mógłbym wsadzić o identycznych wartościach tradycyjny kondensator dwubiegunowy.Jest on w module w zmywarce o oznaczeniu 9000968115
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 31  
    kamyyyyl napisał:
    [...]nigdy nie spotkałem się z kondensatorem trój-nóżkowym i zastanawiam się czy mógłbym wsadzić o identycznych wartościach tradycyjny kondensator dwubiegunowy[...]
    Nie mógłbyś, on nie dla ozdoby ma 3-cią nóżkę.To typowy kondensator "przeciwzakłóceniowy". 1-na nóżka na jeden przewód zasilania, druga na drugi, trzecia to PE (podłączona do obudowy).
  • Sklep ElwronSklep Elwron

• Poziom 39  
    Koderr napisał:
    To typowy kondensator "przeciwzakłóceniowy". 1-na nóżka na jeden przewód zasilania, druga na drugi, trzecia to PE (podłączona do obudowy).

Co Ty człowieku bredzisz? To jest elektrolit zasilający układ falownika - 100uF 400V.
    Jest to specyficzny kondensator typu SNAP-IN.

kamyyyyl napisał:
    czy mógłbym wsadzić o identycznych wartościach tradycyjny kondensator dwubiegunowy.

Mógłbyś, pytanie dlaczego chcesz go wymienić?
  • Poziom 3  
    Po wymianie kondensatora, zmywarka ożyła częściowo. Pokazuje na chwilkę czas pracy, po czym migają jednocześnie dwie kontrolki kranika i płynu nabłyszczającego. Nie mogę znależć informacji co to za błąd i czego się czepić?

• Poziom 39  
    Niby jest to błąd E20 - błąd pompy cyrkulacyjnej (myjącej);
    - Nieprawidłowa wartość rezystancji pompy cyrkulacyjnej - Sprawdzić przewody / złącza, zmierzyć wartość rezystancji uzwojenia.

Nadal nie napisałeś co było powodem tego iż wymieniłeś kondensator?
    Ja to widzę tak, albo uszkodzony jest układ falownika na module albo doszło do uszkodzenia pompy.