Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SMS54M48EU/A5 - kod błędu

kamyyyyl 22 Jun 2020 17:10 903 4
Bosch
    kamyyyyl
    Level 3  
    Witam , poszukuję zamiennika kondesatora B43508-S9107-M1, nigdy nie spotkałem się z kondensatorem trój-nóżkowym i zastanawiam się czy mógłbym wsadzić o identycznych wartościach tradycyjny kondensator dwubiegunowy.Jest on w module w zmywarce o oznaczeniu 9000968115
  • Bosch
    Koderr
    Level 37  
    kamyyyyl wrote:
    [...]nigdy nie spotkałem się z kondensatorem trój-nóżkowym i zastanawiam się czy mógłbym wsadzić o identycznych wartościach tradycyjny kondensator dwubiegunowy[...]
    Nie mógłbyś, on nie dla ozdoby ma 3-cią nóżkę.To typowy kondensator "przeciwzakłóceniowy". 1-na nóżka na jeden przewód zasilania, druga na drugi, trzecia to PE (podłączona do obudowy).
  • Bosch
    Piotr2608

Level 40  
    Koderr wrote:
    To typowy kondensator "przeciwzakłóceniowy". 1-na nóżka na jeden przewód zasilania, druga na drugi, trzecia to PE (podłączona do obudowy).

Co Ty człowieku bredzisz? To jest elektrolit zasilający układ falownika - 100uF 400V.
    Jest to specyficzny kondensator typu SNAP-IN.

kamyyyyl wrote:
    czy mógłbym wsadzić o identycznych wartościach tradycyjny kondensator dwubiegunowy.

Mógłbyś, pytanie dlaczego chcesz go wymienić?
    kamyyyyl
    Level 3  
    Po wymianie kondensatora, zmywarka ożyła częściowo. Pokazuje na chwilkę czas pracy, po czym migają jednocześnie dwie kontrolki kranika i płynu nabłyszczającego. Nie mogę znależć informacji co to za błąd i czego się czepić?
    Piotr2608

Level 40  
    Niby jest to błąd E20 - błąd pompy cyrkulacyjnej (myjącej);
    - Nieprawidłowa wartość rezystancji pompy cyrkulacyjnej - Sprawdzić przewody / złącza, zmierzyć wartość rezystancji uzwojenia.

Nadal nie napisałeś co było powodem tego iż wymieniłeś kondensator?
    Ja to widzę tak, albo uszkodzony jest układ falownika na module albo doszło do uszkodzenia pompy.