Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chińska kamerka sportowa (noname) x-cam WLLink 4k sports

22 Cze 2020 20:54 138 3
  • Poziom 24  
    Kupiłem taką kamerkę, bo była za śmieszne 100 zł, oczywiście jako że przysługuje mi 14 dni na zwrot, to nie zrywałem żadnych folii etc, włożyłem kartę SD i przystąpiłem do nagrywania.

Krótka charakterystyka kamerki wg angielskiej instrukcji (kieruję się angielską, gdyż polska to już w ogóle żarty i się nie pokrywa).
    4K@30
    2.7K@30
    1080@30
    720@60
    Obiektyw szerokokątny 170*

Czyli.. czysto teoretycznie, taka sama specyfikacja, jak moje GoPRO Hero 3+, a nawet lepsza, bo GoPRO ma 12MPiX, a chińczyk reklamuje się jako 16MPiX (podczas gry w firmware w ustawieniach można ustawić... 20, sic!).

Jakież było moje rozczarowanie, gdy po nagraniu równolegle obiema kamerami, zgrałem nagrania na komputer i je porównałem...
    Chińczyk pokazał obraz... 45-60 stopni... Próbowałem później w ustawieniach pogmerać, poszukać, czy coś się zmieni, czy znajdę ten "szeroki kąt", ale nie...

Kamerka posiada rzekomą stabilizację obrazu, która jedyne co robi, to nawet pogarsza jakość nagrania (obraz PŁYWA, dosłownie).
    GoPRO Hero 3+ nie ma stabilizacji, a... stabilizuje lepiej od chińczyka ze stabilizacją O_o.

I nie, żebym z góry przekreślał to urządzenie, sama rozdzielczość i jakoś obrazu jest... zadowalająca za te pieniądze. Idzie odczytać rejestracje z odległości niewiele mniejszej niż kamera Sony.

Może ktoś z kolegów ma pomysł, jak odblokować ten zajebisty szeroki kąt, albo jak zaktualizować firmware tego noname'a? ( v1.0 na tą chwile )
  • Poziom 43  
    Nie wiem czy dobrze myślę, ale szerokość "zbierania" obrazu zależy od ogniskowej obiektywu. Masz obiektyw 45-60* i tyle. A chińczyk... jak to chińczyk sprzedaje ale do końca nie wie co (albo udaje że nie wie).
  • Poziom 24  
    398216 Usunięty napisał:
    szerokość "zbierania" obrazu zależy od ogniskowej obiektywu.

Oczywiście, masz rację, tylko dlaczego chińczyki kłamią? Przecież to mija się z celem, skoro urządzenie nie zgadza się z opisem produktu, to logiczne, że skorzystam z prawa konsumenta i je po prostu oddam z powodu niezgodności.
    Szkoda, myślałem że może da rade, zobaczymy jutro na dwóch kółkach jak to się "trzyma" (będzie w mouncie od GoPRO, także o to się nie martwię, gorzej jeśli chodzi o obraz, po dzisiaj nie oczekuję nic nadzwyczajnego i będę zadowolony jeśli będzie to "znośnej" jakości.

Dodano po 6 [minuty]:

ciekawostka

To jest dokładnie ta sama kamerka, z tym że... u niego jest szeroki obraz, menu nieznacznie się różni, u mnie nie ma opcji WDR i Antishake... ciekawe :)
  • Poziom 43  
    Pisałem przecież... NA Alii masz setki sprzedających "ten sam" produkt a opisy we wszystkich (lub prawie wszystkich) są takie same. Po prostu porównuje "na oko" co ma i kopiuje opis z innej aukcji.
    Przykład sam podałeś - Ta sama kamerka, ale inny wsad i inny obiektyw. Tego "na oko" tak łatwo nie zobaczysz.