Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

podłączenie czujki Visonic Ltd

Lechosław 06 Oct 2005 07:16 1949 3
Optex
 • #1
  Lechosław
  Level 1  
  Bardzo proszę o schemat podłączenia czujki Visonic Next. Chciałbym , aby było to w konfiguracji dwuparametrycznej. Zwykle uzyskuje sie to przez zmostkowanie przez dwa rezystory 1,1 kΩ w czujce. Jednak ta czujka ma jedno z wyjść EOL (w sumie 7: 2 do zasilania, 2 do sabotażu, NC i C oraz te zagadkowe EOL). Czy mam tutaj zmostkować to 3 rezystorami po 1,1kΩ? Czy wtedy wyjściowe przewody będą właśnie z zacisku EOL i TAMP? Bardzo proszę o radę :D
 • Optex
 • Helpful post
  #2
  yvv
  Level 20  
  Moim zdaniem podłącz to normalnie: wykorzystaj zaciski C i NC - ważne co centrala bedzie widzieć. Jeśli podłaczysz równolegle rezystor do C i NC i w szereg do jednego tampera to bedzie widziala tak jak ma widziec.
 • Optex
 • Helpful post
  #3
  jacq
  Level 22  
  Podłącz standardowo dorzucając 2 zewnętrzne rezystory, jeden między styki przekaźnika a drugi między jeden ze styków przekaźnika a styk tampera.
  PS. świetne czujki, dużo tego zakładam, szczególnie podobają mi się dualki NEXT DUO.
  pozdrawiam
 • Helpful post
  #4
  Irek 47
  Level 18  
  Lechosławie - pisząc o rezystorach 1,1k domyślam się, że łączysz to do centralki SATEL. W instrukcji instalatora tej CA jest to bardzo przejrzyście narysowane. Jeżeli nie masz takiej instrukcji, to zajrzyj na stronę SATEL-a.