Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy da się wymienić sam digitizer w samsung galaxy A20e?

23 Jun 2020 12:04 819 21
  • Level 3  
    Witam. Ostatnio niestety potłukł mi się telefon samsung galaxy A20e. Pęknięty jest digitizer z wieszchu(nie wyświetlacz)
    Czy jest możliwość wymiany samego dotyku czy trzeba kupić cały zestaw z wyświetlaczem? Dodam że telefon normalnie funkcjonuje w mięjscu pęknięć. Znalazłem takie coś, czy to w ogóle jest dotyk czy tylko szybka? I czy w ogóle się nada?
    https://www.hypnosit.pl/pl/p/Dotyk-digitizer-...BPByiL1RQMg5IBQS8b9S4Pk-BqMAxu9oaAvUxEALw_wcB
  • Admin of GSM Group
    Trzeba wymienić cały wyświetlacz.
  • Level 13  
    Zawsze gdy matryca działa a jest jedynie pęknięta szyba można wymienić samą szybkę lub szybkę z dotykiem (digitizer). Akurat w tym modelu dotyk jest na matrycy więc do wymiany jest sama szybka, oczywiście w domowych warunkach tego nie zrobisz, koszt naprawy w profesjonalnym serwisie (amatorzy powiedzą że trzeba wymienić ekran wymieniając na zamiennik) około 150-250zł
    Moderated By jever 23:

• Admin of GSM Group
    minek95 wrote:
    (amatorzy powiedzą że trzeba wymienić ekran wymieniając na zamiennik) około 150-250zł

Jedyny amator to sam jesteś skoro piszesz takie bzdury.
    Jeżeli chcesz pomóc autorowi pytania to zaproponuj mu naprawę, ile będzie go kosztować u Ciebie taka wymiana?
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    minek95 wrote:
    więc do wymiany jest sama szybka
    No i pewnie wymienisz tą szybkę na oryginał ??
  • Moderator of GSM
    minek95 wrote:
    Zawsze gdy matryca działa a jest jedynie pęknięta szyba można wymienić samą szybkę lub szybkę z dotykiem (digitizer). Akurat w tym modelu dotyk jest na matrycy więc do wymiany jest sama szybka, oczywiście w domowych warunkach tego nie zrobisz, koszt naprawy w profesjonalnym serwisie (amatorzy powiedzą że trzeba wymienić ekran wymieniając na zamiennik) około 150-250zł

Kolega się zdecyduje czy jest amatorem czy profesjonalistą: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17894439&highlight=#17894439
  • Level 13  
    tino2003 wrote:
    Jedyny amator to sam jesteś skoro piszesz takie bzdury.

Wskaż proszę konkretnie co jest bzdurą ?
    arti123 wrote:
    No i pewnie wymienisz tą szybkę na oryginał ??

Akurat do Samsungów tak gdyż są dostępne, w innych typu xiaomi raczej zamiennik ale dobrze wszystko działa jak należy i jakość wyświetlania pozostaje oryginalna.
    jever 23 wrote:
    Kolega się zdecyduje czy jest amatorem czy profesjonalistą: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17894439&highlight=#17894439

Czy coś było nie tak w moich odpowiedziach we wklejonym przez Ciebie poście ?
  • Admin of GSM Group
    minek95 wrote:

Wskaż proszę konkretnie co jest bzdurą ?

Proponowanie komuś taką rzeźbę o jakiej piszesz.

Za ile zrobisz taką usługę i na jaki czas dasz gwarancję oraz skąd weźmiesz oryginalny dotyk skoro Samsung nie ma ich w ofercie?
  • Level 13  
    tino2003 wrote:

Nie wyciągaj proszę z kontekstu całej odpowiedzi w tamtym temacie, jeżeli już matryca jest uszkodzona to w przypadku amoledów dajemy dwie opcję czyli wymianę na oryginał i zamiennik gdyż dla dużej części osób wymiana na oryginał się nie opłaca. Oczywiście tutaj częściej trafiają się wadliwe (przy oryginałach praktycznie wcale) ale wciąż mówimy o rzadkich przypadkach.

Koszt 180zł, gwarancja rok (nic się nie może tutaj wydarzyć gdyż ekran jest ten sam więc nikt nie musi z niej korzystać). A szybki bierzemy od dostawcy z wiadomego kraju, mają tam różne jakości do wyboru do popularnych modeli.
  • Admin of GSM Group
    Więc sam sobie wystawiasz świadectwo rzeźby.
    Bardzo często przychodzą do mnie klienci aby zapytać co się stało gdyż wymieniali im samą szybkę a teraz są plamy, coś odchodzi, widać przebarwienia , dotyk szwankuje. Gdy ich odsyłam do serwisu gdzieto robili to oni już tam byli i serwis zawsze winę zrzuca na nich. Właśnie takie naprawy o których piszesz to partactwo i amatorka za grubą kasę.

minek95 wrote:

Koszt 180zł

Za 250zl to ja wymienię na oryginalny nowy wyświetlacz Samsunga. Części serwisowe dostarcza mi CCS.

Warto dodać, że przez takie bzdury jakie tu wypisujesz to później klienci kupują sobie sami na allegro dotyki i przychodzą do normalnych serwisów z pytaniem ile by kosztowała wymiana samego szkiełka które już sobie kupili za 8zl.
  • Level 13  
    Mamy różne sprzeczne doświadczenia więc nikt tutaj nikogo nie przekona. Trzymając już się tej linii modelowej to spoglądając na gorę stawki czyli A70 dysproporcja robi się większa gdyż wyświetlacz od mojego jak i Twojego dostawcy to koszt 374,99zl a jest to koszt samej części.

Warto dodać że przez takie bzdury jak tu wypisujesz to później klienci przychodzą do serwisu i nie wierzą (bo usłyszeli w kliku serwisach że trzeba wymienić cały wyświetlacz) że mogą często za połowę ceny mieć nową szybkę zachowując oryginalny ekran.
  • Level 13  
    arti123 wrote:
    No to sam zobacz...

Czy to jest odpowiedź do ceny wyświetlacza do galaxy a70 którą podałem?
  • Admin of GSM Group
    minek95 wrote:
    Warto dodać że przez takie bzdury jak tu wypisujesz to później klienci przychodzą do serwisu i nie wierzą (bo usłyszeli w kliku serwisach że trzeba wymienić cały wyświetlacz) że mogą często za połowę ceny mieć nową szybkę zachowując oryginalny ekran.

Nazywasz serwisy amatorami dlatego, że wykonują naprawę na oryginalnej części a sam jesteś profesjonalistą bo oferujesz klientowi wymianę samej szyby która kosztuje u chińczyka 5zł i bardzo szybko ujawnią się wady. Za taką szybkę skasujesz 180zł. Ten amatorski serwis założy klientowi oryginalnego fullseta za 250zł czyli naprawa będzie wykonana profesjonalnie jak zakłada producent.

Nie pogrążaj się już w udowadnianiu czegoś co nie ma najmniejszego sensu.
  • Level 37  
    tino2003 wrote:

Od kiedy regeneracja wyswietlaczy, jesli robione jest to porzadnie, to rzezba? Jak klient jest informowany o wymianie samej szyby i woli zaplacic mniej to ma wybor. Jesli woli wymienic na nowy oryginal, to tez ma wybor. Prawidlowo wymieniona szyba/dotyk to nic zlego. Pozostaje ewntualnie kwestia jakosci samych szyb, bo kwestia oryginalnosci takiej czesci jest mocno dyskusyjna jeszcze od czasu odnawiania ekranow do S3 itp.

W tym przypadku klient zapewne myslal, ze wymieni to sobie samemu, a to juz zupelnie inna kwestia.
  • Level 13  
    tino2003 wrote:
    Nie pogrążaj się już w udowadnianiu czegoś co nie ma najmniejszego sensu.

Jako iż jestem profesjonalistą robiącym to od lat to nie ma wad które wymyśliłeś a na poparcie tego klient ma pisemną gwarancję na rok. Szybka którą masz na oryginalnym wyświetlaczu też tyle kosztowała więc nie wiem w czym problem. Pisze o osobach które mówią klientowi że szybki się nie da wymienić i wymienią na zamiennik ale od początku przeinaczasz to co piszę i manipulujesz w odpowiedziach.
  • Admin of GSM Group
    blahfff wrote:
    Od kiedy regeneracja wyswietlaczy, jesli robione jest to porzadnie, to rzezba? Jak klient jest informowany o wymianie samej szyby i woli zaplacic mniej to ma wybor.

Można to porównać do bieżnikowania opon.

Tego typu naprawy byłyby uzasadnione gdyby ceny były bardzo konkurencyjne a niestety nie są, jak widać na tym przykładzie.

Sam sobie zaprzeczasz, pierwsze piszesz o kosztach wymiany tak:

minek95 wrote:
    koszt naprawy w profesjonalnym serwisie (amatorzy powiedzą że trzeba wymienić ekran wymieniając na zamiennik) około 150-250zł

Następnie chcąc pokazać dobrą cenę tak:

minek95 wrote:
    Koszt 180zł,

Mój amatorski serwis wymieni klientowi ten LCD na oryginalny za 250zl.

Ty jako profesjonalista dalej będziesz obstawał przy swoim gdyż naiwniaków nie brakuje i nabiorą się na jakość "oryginału" i roczną gwarancję.

Teraz czekajmy na wpis autora temu na jaką naprawę się zdecyduje.
  • Level 13  
    tino2003 wrote:
    Mój amatorski serwis wymieni klientowi ten LCD na oryginalny za 250zl.

Ciekawe czy do A70 Twój amatorski serwis też za taką cenę wymieni, albo najlepszą dysproporcję ukazują modele typu S20 gdzie wymiana szybki to koszt 400zł a za ile Twój amatorski serwis to naprawi?
  • Level 37  
    tino2003 wrote:
    Tego typu naprawy byłyby uzasadnione gdyby ceny były bardzo konkurencyjne a niestety nie są, jak widać na tym przykładzie.

To juz kwestia oceny przez klienta tak po prawdzie. Dla niektorych 20, 30, 50, czy 70zl to wystarczajaca roznica zeby zdecydowac sie na wymiane samej szyby czy np na wstawienie zamiennika (to juz w ogole poroniony pomysl) zamiast oryginalu. Na pewno roboty zdecydowanie mniej z wymiana calego oryginalnego kompletu z ramka niz z samym wyklejeniem wyswietlacza z ramki bo lubia pekac, ale patrzac po cenach zakupu oryginalnych czesci przy 250zl (doliczajac jeszcze wysylke) dla klienta marzy na tym tez zbyt duzej nie ma.

Tu trzeba przede wszystkim podkreslic jakosc takiej uslugi. Mozna to zrobic porzadnie gdzie bedzie to wygladalo i dzialalo jak oryginal, a mozna i to zrobic tez byle jak, zalac klejem LOCA, uwalic podswietlenie i pol telefonu.
  • Level 3  
    Czyli mam rozumiec że dotyk nie jest uszkodzony a sama szybka która robi jako szkło ochronne?
  • Level 33  
    Szy
    tino2003 wrote:
    Więc sam sobie wystawiasz świadectwo rzeźby.
    Bardzo często przychodzą do mnie klienci aby zapytać co się stało gdyż wymieniali im samą szybkę a teraz są plamy, coś odchodzi, widać przebarwienia , dotyk szwankuje. Gdy ich odsyłam do serwisu gdzieto robili to oni już tam byli i serwis zawsze winę zrzuca na nich. Właśnie takie naprawy o których piszesz to partactwo i amatorka za grubą kasę.

Hindusi na "jutubach" pokazali jak się wymienia samą szybę (nić dentystyczna, hotair i cierpliwość), aczkolwiek nie mam zaufania do takiego rozwiązania (a tym bardziej cierpliwości).
    Obstawiam że większość z nas nie podjęłaby się takiej wymiany, gdyż lepiej dołożyć tą 100wkę i zrobić porządnie całość. Nie mniej kolega ma rację, że jest wykonalna wymiana samej szyby.
  • Level 3  
    https://youtu.be/uu30we3lEJQ
    Na tym filmie polak pokazuje jak wymienić samą szybke w SM J7.
    Lecz niestety to nie takie proste jak się może wydawać, więc albo zostawie telefon w takim stanie jakim jest i poczekam aż się stłucze jeszcze bardziej albo sam się podejmę takiej naprawy. Serwis mnie skasuje 200zł za wymiane szybki albo co gorsza wymienią cały wyświetlacz co już dla mnie nie będzie zbyt opłacalne. Tak czy siak dziękuje za pomoc, dostałem odpowiedź na moje pytanie, pozdrawiam wszystkich.