Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- Podłączenie szeregowo głośników F+R pod front stereo, wzmocnienie sygnału fron

JestemAbdul 23 Jun 2020 12:17 321 0
    JestemAbdul
    Level 7  
    Cześć. Muszę się Was poradzić odnośnie modyfikacji, którą chcę przeprowadzić. Mam w swojej Lagunie 3 oryginalny dziewięciogłośnikowy zestaw audio. Pomijając głośnik "centralny", przedni zestaw odseparowany jest dokładnie taki sam jak tylny. Problem tkwi w tym, że ten zestaw (Carminat DVD) jest tak skonfigurowany, że przednie głośniki średnio-niskotonowe grają normalnie, a tylne głośniki średnio-niskotonowe mają odcięte niskie tony (bezsensu). Przypominam, że przód i tył to ten sam zestaw. I nie jest to zrealizowane przez zwrotnice, inne kondensatory itd., tylko sygnał z radia/amplitunera/wzmacniacza już jest tak obcięty i nie ma możliwości przerobienia tej konfiguracji według osób, które próbowały tego dokonać. Dopiero następne radio wypuszczone dwa lata później już normalnie wypuszcza dźwięk tak samo na przód i tył. A nie da się wymienić samego radia, bo jak chce się wymienić radio, to trzeba nawigację, a jak nawigację to inna wiązka, inny schowek pasażera itd. itd.
    Chcę więc zachować taki zestaw audio jaki mam, ale przerobić. No właśnie, tylko jak?
    Pomyślałem, że może zaraz za radiem podłączyć wzmacniacz, który wzmocni sygnał przednich głośników średnio-niskotonowych na tyle, żeby napędzić przednie i tylne głośniki średnio-niskotonowe i grało to tak, jak powinno. Jest to dobry pomysł? Czy może lepiej pójść w inną stronę?
    Może lepiej będzie podłączyć szeregowo te cztery głośniki do przednich kanałów kosztem głośności? Bo chyba nie da się tych sygnałów tak zmostkować, żeby nie spalić, a grał przód i tył jednakowo.
    Dzięki