Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus X540L - paski, kropki na ekranie, problem z wyświetlaniem

23 Cze 2020 17:11 84 2
 • Poziom 1  
  Cześć, mam problem z wyświetlaniem w laptopie. Wczoraj po uruchomieniu na połowie ekranu zaczęły pojawiać się dziwne paski, kropki, które zmieniają położenie i natężenie przy poruszaniu klapą. Najbardziej widać to na białym lub czarnym tle na skrajnej prawej stronie ekranu. Na innych kolorach nic specjalnego się nie dzieje. W niektórych miejscach np. na literach, na pasku do przewijania migają kolorowe/zielone kropki. Karta graficzna niby w porządku, sterowniki zaktualizowane. Laptopa mam niecały rok i nie był uszkodzony, nie spadł itp. Problem pojawił się nagle bez powodu. Czy to może być taśma, czy matryca się popsuła? Czy i jak to naprawić lub czy warto go oddać na gwarancję? Proszę o pomoc.
  Wklejam kilka zdjęć:
  Asus X540L - paski, kropki na ekranie, problem z wyświetlaniem Asus X540L - paski, kropki na ekranie, problem z wyświetlaniem Asus X540L - paski, kropki na ekranie, problem z wyświetlaniem Asus X540L - paski, kropki na ekranie, problem z wyświetlaniem Asus X540L - paski, kropki na ekranie, problem z wyświetlaniem
 • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  Taśma matrycy do wymiany, w najgorszym przypadku matryca.
  Jak umiesz sam wymienisz to nie będzie dla Ciebie to zbyt drogie, na Allegro koszt to ok. 40-50zł + wysyłka. Matryce na możesz kupić gdzieś za 150zł lecz najpierw zacząć trzeba od najprostszego.
  Jak nie umiesz to idź do serwisu lecz spodziewaj się wysokich kwot. Ostatecznie oddaj na gwarancje jeśli ją masz.
 • Pomocny post
  Spec od komputerów
  elwi77 napisał:
  Czy i jak to naprawić lub czy warto go oddać na gwarancję?

  Wygląda na uszkodzenie matrycy. Skorzystaj z gwarancji.