Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateri 7,2V i ładowarka do niej, czy mogę podłączyć na krótko

23 Cze 2020 19:27 198 2
  • Poziom 1  
    Witam

Mam takie Multipanel WIFI Siemens 1P 6AV6 645-0DD01-0AX1, z tyłu tegoż urządzenia jest jest interfejs do dołączenia go do stacji ładowania, niestety, nie mam tej stacji.
    Urządzenie jest sprawne, bo działało do samego końca. Kupiłem na Allegro ładowarkę, bo z boku tego urządzenia jest bolec sieciowy, ale również urządzanie nie odpaliło. Bateria to takie coś jak w załączniku, siemens 1p 6av6 671-5cl00-0ax0, ładowarka z allegro:

Ładowarka ogniw pakietów Li-ion 7,2V z LED 8,4V 1A możecie po nazwie ją odszukać na ww portalu.

Moje pytanie brzmi czy mogę ją podłączyć na krótko do tych zacisków + i -.... bo nie wiem czy czegoś nie spitolę, bo ta bateryjka do najtańszych nie należy. I do których się podłączyć. [img-0] Bateri 7,2V i ładowarka do niej, czy mogę podłączyć na krótko Bateri 7,2V i ładowarka do niej, czy mogę podłączyć na krótko
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam

Bateria jest z kontrolerem ładowania tóry komunikuje się z urządzeniem za pomocą sygnałów DATA CLOCK - podłączenie w miejsce + i - napięcia wprost do urządzenia myślę że nie uszkodzi sprzętu ale może to urządzenie niepoprawnie działać, ja jak kiedyś podłączyłem w ten sposób kamerę video zamiast baterii to zasilacz to kamera video (na kasety) działała ale nie był wyświetlany poziom baterii na wyśowietlaczu.

Proponuję na początek zmierzyć miernikiem czy na baterii + i - jest jakieś napięcie jeśli tak to jakie, można spróbować podładować baterię za pomocą zasilacza regulowanego puścić napięcie 9V i ustawić mały prąd 200-300mA i czekać - w baterii powinien być balancer czyli taki układ który kontroluje ładowanie i nie powinien dopuścić do przeładowania baterii.
    Przy pierwszym takim podładowywaniu proponuję cały czas obserwować napięcie na baterii oraz temperaturę baterii.

Acha wspomniałeś o bolcu na urządzeniu - napisz coś więcej jakie napięcie prąd co jest napisane obok tego wejścia - właściwa polaryzacja - najlepszym rpzwiązaniem będzie dokupienie zasilacza nie musi być oryginalny byle by parametry ładowania i polaryzacja się zgadzały, chyba że to jest jakiś wtyk wielopinowy i urządzenie komunikuje się również z ładowarką za pomocą sygnałów typu data clock itp.

Pozdrawiam...