Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S7 G930F brak sieci

23 Cze 2020 22:39 315 12
  • Poziom 3  
    Cześć wszystkim. Jestem nowy na tym forum. Mam problem z zakupionym dzisiaj telefonem - Samsung Galaxy S7.
    Telefon pomimo włożenia karty sim nie widzi sieci, co uniemożliwia wykonywanie połączeń.
    Po naciśnięciu przycisku "power" poza trzema standardowymi ikonami jest również niebieska: połączenia sieciowe wyłączone.
    Dodatkowo kiedy chcę sprawdzić IMEI telefonu to wyświetla: Nieznany
    Reset telefonu wykonany, ustawienia fabryczne również przywrócone, hard reset wykonany - efektów brak.
    Dodatkowo telefon, przy włączeniu ma logo Samsung i model S7, a w ustawieniach i informacji o telefonie wyświetla Samsung S8+. Jest to jednak z całym przekonaniem S7 G530F.
    Inne funkcje telefonu działają bez zarzutu.
    Jednak nie wiem jak przywrócić funkcjonalność wykonywania połączeń.
    Liczę na Wasze wsparcie Panowie.
    Pozdrawiam Kamil
  • Poziom 35  
    G530F to Grand Prime. S7 to G930F. Brak IMEI sugeruje problem z EFSem badz modemem. Trzeba by zaczac przede wszystkim od ustalenia prawidlowego modelu (najlepiej w trybie download mode) i wgrania wlasciwego oprogramowania, ew zwrotu urzadenia skoro nie dziala a zakladam, ze kupione bylo jako sprawne.
  • Poziom 3  
    Tak, to mój błąd, telefon to oczywiście G930F, co również potwierdza download mode. Czy jestem sam w stanie zainstalować właściwy soft dla tego modelu telefonu?

Dodano po 3 [minuty]:

W jaki sposób mogę naprawić EFS lub modem?
    Jest wogole wykonalne? Czy telefon nadaje się na złom?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Kamild90 napisał:
    Czy jestem sam w stanie zainstalować właściwy soft dla tego modelu telefonu?

Tak, Odin do pobrania za darmo, a oprogramowanie mozna znalezc w internecie lub pobrac za pomoca aplikacji SamFirm.

Kamild90 napisał:
    W jaki sposób mogę naprawić EFS lub modem?

Wszystko zalezy od rodzaju problemow. Moze byc, ze po wgraniu wlasciwego softu wszystko ruszy, moze byc skopany EFS bez mozliwosci naprawy. Moze to byc telefon po zalaniu itp.
  • Poziom 3  
    Dziękuję, a mógłbym jeszcze prosić o link z którego bezpiecznie pobiorę Odina, a następnie, soft dla S7? Bo znając moje szczęście pobiorę jakiś syf z (korona)wirusem :)
    Raz jeszcze bardzo dziękuję za odzew i chęć pomocy.
    Jutro spróbuję wgrać soft od nowa i sam znać co dalej z telefonem.
  • Poziom 3  
    Odin pobrany, Soft właściwy dla mojego modelu S7 również, jednak przy instalacji telefon utknął chyba w martwym punkcie.
    Teraz jedyne co mogę to przy HardResecie wybrać opcję kontynuacji instalacji, która trwa już 8h łącznie lub przerwania i włączenia telefonu.
    Po włączeniu telefon ładuje się do loga Samsung S7 i dalej ciemny ekran. Ewidentnie mi coś nie poszło :)
    Można jeszcze to w jakiś sposób uratować? Samsung Galaxy S7 G930F brak sieci
  • Poziom 35  
    W jakim formacie pobrales oprogramowanie i skad? Widze, ze telefon pokazuje binary 7 a najnowszy soft to binary 8 i taki tez by ci sie za pomoca SamFirma pobral. Byly 4 pliku po wypakowaniu (BL, AP, CP, CSC) czy tylko jeden? Jesli 4 to wypakuj sobie z pliku CSC plik .pit, dodaj go rowniez w Odinie i wgraj calosc jeszcze raz.

Mozliwe, ze rzeczywiscie to jakis problem z EFS a w takim przypadku oficjalny soft nie odpali, ale recovery powinno ruszyc i pokazac blad zwiazany z partycja EFS.

Blokada FRP jest wylaczona wiec po wrzuceniu TWRP i zainstalowaniu przerobionego softu telefon moze wstac, ale zasiegu nadal nie bedzie wiec wrocisz do punktu wyjscia.

Jesli telefon kupiony byl jako sprawny to trzeba bylo go po prostu zwrocic. Jesli opcji zwrotu brak to moze najlepiej bylo by poszukac jakiejs sztuki z peknietym ekranem a sprawna plyta i przelozyc bo z naprawa tej moze byc problem, ale na dleglosc ciezko na 100% ocenic.
  • Poziom 3  
    Podczas wrzucania oryginalnego softu cały czas powtarza mi się błąd z załączonego zdjęcia.
    Co robić dalej by wogole uruchomić telefon? Samsung Galaxy S7 G930F brak sieci

Dodano po 3 [minuty]:

Soft w wersji 8 pobrany został przez SamFirm.
    W jaki sposób wykonać to recovery?
    Po wypakowaniu pliku .pit, nie widzi mi go Odin, chyba że ja dodaje go w złym miejscu.

Dodano po 24 [minuty]:

Pit wypajowalem i dodałem do zakładki Pit w Odinie, ale nadal bez zmian i nie mogę ruszyć z instalacją oprogramowania.
    Błąd na zdjęciu poniżej: Samsung Galaxy S7 G930F brak sieci
  • Poziom 35  
    Za kazdym razem jak cos sie nie uda, nie skonczy itp musisz ponownie uruchomic telefon w trybie download. Teraz musisz wymusic restart trzymajac klawisz sciszania i wlacznik, a jak ekran zgasnie od razu sciszanie, home i wlacznik zeby wejsc w download mode i wgrac soft.

Patrzac na drugie screenshot, wyglada ze wszystko sie wgralo prawidlowo.
  • Poziom 3  
    Powtarzałem próbę wgrania około 20 razy i za każdym razem po około 5 sekundach od rozpoczęcia instalacji wyświetla mi błąd prawdopodobnie USB, a sam telefon wisi na Logo samsunga i nic nie mogę po adto zrobić.
    Na drugim screenie, czwarty wiersz od dołu: Removed - tak jakbym odłączył telefon od portu USB, a nic takiego nie ma miejsca.
  • Poziom 35  
    Nie majac urzadzenia w reku ciezko mi cos wiecej doradzic. Pozostaje ci ewentualnie sprobowac wgrac TWRP (rowniez za pomoca Odina) i ktorys z przerobionych/alternatywnych wersji softu dostepnych np na xda-developers.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Skoro masz soft z S8 ktoś nieudolnie wrzucił androida z rootem.

Polecam zrobić tak:
    Wejść na stronę Samsunga pobrać soft do odzyskiwania oprogramowania i po danych z naklejki na ORYGINALNYM pudełku ściągnąć soft do tego właśnie modelu.

Potem ściągnąć ODIN właściwy dla modelu S7 +paczkę z odblokowamym bootloaderem.

Uruchomić androida,zalogować się normalnie i wrzucić apke TWRP z Google Play.
    Jeśli wszystko było dobrze zrobione uaktualnić TWRP do najnowszego dla tego modelu.

Potem to już droga wolna do ściągnięcia CustomRom a tego jest mnóstwo.
    Cały dostępny soft znajdziesz na XDA
    Ważne by ściągać soft przeznaczony TYLKO dla tego modelu.

Ja akuratnio mam soft z Note9, nie działa jedynie rysik :D