Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wolkswagen passat b6 - Pojawiające się i znikające silne bicie na kierownicy

janusz_passat_b6 24 Jun 2020 10:21 339 1
    janusz_passat_b6
    Level 1  
    Dzień dobry
    Mam następujący problem z moim passatem b6 2007rok:
    Co jakiś czas w trakcie jazdy pojawia się najpierw lekkie drganie kierownicy które się następnie nasila. Miałem taką sytuacje jak narazie 3 razy. Za pierwszym razem jak jechałem do pracy myślałem że odkręca mi się koło (kiedyś miałem taką sytuacje i objawy były podobne) ale zatrzymałem się oglądnąłem samochód wszystkie koła były sztywne co ważne wtedy nie zgasiłem nawet samochodu. Więc wsiadłem chciałem jechać dalej i jak ruszyłem to już nic się nie działo poprostu to bicie zniknęło. Tego samego dnia jak wracałem z pracy jak dojeżdżałem do domu znowu pojawiło się to bicie na kierownicy (w między czasie zrobiłem około 100 km bo do pracy mam daleko) tym razem byłem niemal pewien że złapałem kapcia było silne bicie na kierownicy które narastało i ciągnęło kierownice w jedną stronę. Też zatrzymałem się oglądnąłem i niby wszystko w porządku. Zajechałem do domu jakoś z tym biciem następnego dnia chciałem jechać do mechanika ale okazało się znowu że problem zniknął samochód jedzie normalnie. Pojechałem na stacje diagnostyczną na szarpaki sprawdzili i powiedzieli że jest wszystko w porządku. Więc jeździłem dalej zrobiłem w między czasie jakieś 200 km nic się nie działo a wczoraj znowu pojawił się ten problem. Znowu podczas jazdy najpierw lekkie drganie które narasta i ciągnie kierownice w jedną stronę przy dużej prędkości cieżko opanować przy mniejszej poprostu głośno coś tłucze. Zatrzymywałem się kilka razy w między czasie zaglądałem ale to co mogłem zobaczyć wszystko wydawało się ok. Dojechałem jakoś na najbliższy parking zatrzymałem się zgasiłem samochód wyciągnałem kluczyki zamknąłem poszukałem najbliższej stacji diagnostycznej chciałem tam pojechać ale jak wznowiłem podróż to znowu problem znikł. Pojechałem na tą stacje jeździłem po okolicy chwile z mechanikiem ale cóż mógł powiedzieć jak akurat wtedy to nie występowało. Nie wiem czy ma to związek ale za drugim i trzecim razem problem znikł po zgaszeniu/wyciągnieciu kluczyków/ zamknięciu może to jest w jakiś sposób związane z układem blokującym kierownice? Może z czymś innym? Nie wiem co mam zrobić jak pojadę do mechanika to problem nie występuje i nie wiadomo co to jest. Podsumowując w trakcie jazdy pojawia się drganie na kierownicy które narasta i po chwili jest to silne bicie. Jest to tak silne że ludzie na ulicy oglądają się za mną bo słychać że coś tłucze w samochodzie. Najgłośniej tłucze na luzie, jak przyśpieszam to drgania wyraźnie się osłabiają jak chamuję też najgorzej na luzie albo na biegu bez wciskania gazu. Pojawia się i znika nie jest to coś co dzieje się cały czas.
    Jeśli ktoś miał podobny problem albo ma jakieś podejrzenia będę wdzięczny za pomoc.
    bsv2001
    Level 17  
    Elektryczne wspomaganie kierownicy ?