Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Milena 419 Łucznik. Nie mogę wyciągnąć dolnej nici,

24 Jun 2020 10:42 594 15
 • Level 3  
  Maszyna nie wyciąga dolnej nici. Szyje dopiero od miesiąca, od wczoraj mam problem. Maszyna nie wyciaga nici dolnej. Pokrętło ręczne w pewnym momencie (gdy igła jest blisko chwytacza) to czuję opór i musze użyć wiejszej siły do kręcenia dalej.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 24  
  Witaj!
  Sprawdź dolną szpulkę z nićmi czy tam nie zapątała się nitka.Szpulka z nićmi ma lekko się obracać.Regulację naciągu nitki reguluje się przez dokręcanie lub odkręcanie śrubkę trzymającą blaszkę.Zanim zaczniesz regulować to oczyść w koło bębenka i wpuść kroplę oleju.Znajdziesz dziurki do smarowania łożyskowania osiek.Przy szyciu naciąg nitki regulujesz śrubką na górze /nitka między blaszkami/ i dolną przy bębenku.

  Pozdrawiam Miro.Nasz.
 • Level 29  
  Przede wszystkim dostać się do bębenka wyciągnąć zdjąć pierścień, łatwo się to robi bo jest do tego przystosowany, i wyczyścić z włókienek nici.
 • Level 3  
  Niestety nadal to samo. Wszystko oczyszczone. Nawet jak bębenek jest wyciągnięty to nadal jest opór gdy igła zbliża sie do chwytacza.

  Dodano po 1 [godziny] 31 [minuty]:

  Nawet jak pomogłam palcem aby przesunąć tą górną nić na bebenku tak aby chwyciła dolną i wyszla na górę. To jak zaczęłam szyć, chwilę i dolne szycie bylo w petlach i wplątane w chwytacz.
 • Level 24  
  Witaj!
  Sprawdź dokładnie czy nie ma gdzieś zaplątanych nici.
  W dalszym ciągu bym proponował oliwienie.
  plątanie dolnej nitki regulujesz dociskiem blaszki.Ciągnąć za nitkę dolną wyczuwasz opór.
  Mam nadzieję,że igły nie ruszałeś.

  Pozdrawiam Miro.Nasz.
 • Level 34  
  Na filmie widać,że chwytacz jest przyspieszony. Powinno być tak, że gdy igła z najniższego punktu zaczyna iść w górę (1mm) to wtedy chwytacz przechodzi obok niej i łapie górną nić. Nie wiem dokładnie jak tam jest to zbudowane ale może być na zębatkach i przeskoczyło o ząb lub dwa.
 • Level 3  
  Jak tak właśnie czytałam tu i ówdzie to faktycznie możliwe ze jest zła synchronizacja igły z chwytaczem. A sama dam radę ustawic chwytacz? Czy to robota dla serwisu ?
 • Level 21  
  Serwis to zrobi szybko ale nie za darmo. Możesz również sama to zrobić choć może to potrwać dłużnej ale za darmo i nowe doświadczenie przy okazji. Jakiś czas temu miałem do czynienia z maszyna bardziej "rozjechaną" i dziewczyna dała rade.
 • Level 3  
  Mogę spróbować, najwyżej jeśli skończy mi się cierpliwość to oddam do serwisu. To teraz pytanie kto mi w tym pomoże? Jakoś pokieruje ?
 • Level 21  
  Nie znam tego modelu ale one są podobne do siebie wiec zrób zdjęcie spodu maszyny aby ustalić gdzie mogą być elementy regulacyjne ale stawiam ze przy przekładni kontowej przy chwytaczu
 • Level 34  
  Może jest osłona mechanizmu od dołu lub od tyłu chwytacza.
 • Level 24  
  Witaj!
  Opisz od jakiego momentu to CI się zrobiło.
  Jak nie ruszałeś igły i nie kręciłeś śrubokrętem to nic nierób tylko wpuść parę kropli rozpuszczalnika benzynowego.Przemyj, szmatką oczyść jak będzie lekko się kręcić to wpuść oliwę do maszyn i będzie po kłopocie. W maszynie są otwory do oleju.
  /Ustawienie bębenka jest proste ale jak nie robiłeś to nie dotykaj. Możesz sprawdzić trzymając bębenek i lekko kręcąc w prawo-lewo kołem zobaczysz czy jest na sztywno czy się rusza. Jak się rusza to mogła poluzować się śrubka.Ma być na sztywno/ Igła ustawiona ma być w/g instukcii.
  Pozdrawiam Miro.Nasz
 • Level 34  
  Na czarnej zębatce po drugiej stronie chwytacza są dwie śruby blokujące. Ustaw igłę maksymalnie w dół, poluzuj śruby na zębatce i ustaw czubek chwytacza około 1mm przed igłą. Dokręć śruby. I powinno być tak - igła max. w dole chwytacz przed nią, igła około 1mm do góry chwytacz pokrywa się z igłą i za chwilę łapie nić.
 • Level 3  
  Maszyna szyje jak szalona. Musze tylko uregulować naprężenie nici,ale to juz pestka. Dziękuję za pomoc