Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Częstość" użytkowania sprzętów telekomunikacyjnych użytkowników forum

OPservator 24 Cze 2020 10:43 1077 18
    OPservator
    Poziom 24  
    Jak w temacie. Jak często używacie konkretnego sprzętu w domu i poza nim?

Osobiście ostatnimi czasy, poza pracą nie używam komputera, a telewizor od dawna robi za element dekoracyjny, nawet nie wiem czy jeszcze działa.

Nie tak, żebym nie oglądał np. netflixa, po prostu wygodniej i szybciej jest dla mnie zrobić to z poziomu telefonu podczas porannej chwili wytchnienia ;)

Z ciekawości możecie też podać, z jakiego "czasookresu" pochodzi Wasz komputer/tv/telefon.

W moim wypadku:
    - laptop 2018 r. <godzina dziennie>
    - telefon 2018 r. <bez przerwy>
    - telewizor 2010 r. / 2015 r. <bardzo rzadko>
  • TermopastyTermopasty
    ArturAVS
    Moderator HydePark/Samochody
    A jak ktoś nie używa TV? Ja akurat nie mam, czasem coś obejrzę na monitorze (42"). A tablety? Też używam, głównie do czytania ebooków choć zdarza się i na telefonie poczytać. Sprzęt telekomunikacyjny to także radiotelefony i CB :D
    OPservator
    Poziom 24  
    ArturAVS napisał:
    radiotelefony i CB

Sam jestem krótkofalowcem, ale stety niestety w eterze od 5ciu lat mnie nie ma, tak się życie potoczyło, że na przyjemności to już dawno czasu nie mam, to też jak już mam chwilę, wolę wyjść z teleskopem popatrzeć na gwiazdy i wypić piwko :P
    No j/w napisałem, sam TV nie używam, robi za mebel, możesz potraktować jako używane sporadycznie (masz monitor większy jak mój TV hah).
    Tablet podbiłbym pod kategorię telefonów, szczególnie że najnowsze smartfony już podchodzą pod 7" :P
    helmud7543
    Poziom 43  
    Najczęściej telefon - niemal cały czas (praca zdalna z powodu pandemii) ale nie tylko rozmowy, także maile, internet, robi za przenośne radio czy telewizor (robię obiad to coś leci w tle i tak dalej, z resztą Żona tak samo, w sensie - puszcza sobie radio albo filmy na telefonie). Obecny telefon (Huawei Y5) mam od 2019 roku. Najniższą półka okazała się wystarczająca. Dobry dotyk i stabilność choć mułowaty.
    Komputery (oraz cały osprzęt towarzyszący) na drugim miejscu - po prostu jest mniej przenośny. Dokumenty, internet, maile, muzyka - zarówno słuchanie jak i komponowanie, także obróbka filmów, archiwizowanie kaset VHS czy magnetofonowych. Także serwis i testowanie podzespołów naprawianych komputerów. Najstarszy mam od 2004 r. ale niewiele z niego już zostało w środku (modernizowany z czasem). Laptop z telefonu 2008 r. - już mułowaty ale daje radę. Drugi laptop - ożywione zwłoki, które miały iść do śmieci - gdzieś z 2012 ale ja go dostałem rok temu. Kolejny stacjonarny - am2+ wychaczony za 120 zł i uzupełniony o części które zostały po serwisowo.
    TV nie posiadamy choć przymierzamy się z Żoną - ale do gadania filmów. TV z kablówki jest tylko dlatego że było w atrakcynym cenowo pakiecie z internetem, ale nie jest podłączone i nikt nie ogląda. Ogólnie TV z eteru czasem tylko oglądamy w domu rodziców czy teściów albo u znajomych.
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników
    W domu mam TV od 2011 roku, ale żadnej kablówki lub innej "platformy cyfrowej" to on nigdy nie widział. Sporadycznie podłączam antenę pozyskaną z jakiegoś sprzętu by złapać TV naziemną, najczęściej zimą, jak są konkursy skoków narciarskich ;) Ogólnie nie oglądamy, dzieci też. Graci tylko, więc niedługo wyleci (będzie rzutnik do filmów).
    Mam w sumie 4 laptopy w domu, ale sam właściwie nie korzystam, bo po 8h w pracy już mi się nie chce. Większość spraw ogarniam przez smartfona i to jest w sumie moje główne urządzenie używane regularnie poza pracą. Mam w nim wszystko co potrzebne i zmieniam na nowszy jak zaczyna nie wyrabiać. Zwykle kupuję "zeszłorocznego flagowca", chociaż patrząc na ostatnie ceny chyba będę się musiał przenieść na średniaki, bo do tej pory moją mentalną granicą wydatków było około 1,5k PLN na smartfona, a teraz nawet zeszłoroczne flagowce kosztują ponad 2k. Wiec mój OnePlus 6 może jeszcze ze mną trochę zostanie ;)
    ArturAVS
    Moderator HydePark/Samochody
    1. Komputer nr1 (rano jak wstanę i kawę piję, to przeglądam forum na warsztacie) po wyprowadzeniu kota na spacer.
    2. Telefon do komunikacji, czasem jakaś gra+czytanie ebooków.
    3. Tablet głównie do ebooków, czasem e-mail ze starego konta odbiorę.
    4. Laptop nr1 (domowy), jak na telefonie zobaczę co się w HP dzieje i wymaga interwencji :D .
    5. Laptop nr2. (serwisowy), jak jakiś wyjazd się trafi (a bateria 8h trzyma).
    6. Komputer nr2 (zabudowany na maszynie CNC), jak jakieś próby robię.
    7. NBOX (przecież też komputer) na Enigma2+monitor Nec V422 do oglądania programów dokumentalnych(bo lubię, Discovery, Planete, Focus itp.).
    8. I wiele innych, które trafią do ręki (SDR, BAOFENG itp.)
  • TermopastyTermopasty
    Justyniunia
    Poziom 34  
    U mnie tv gra praktycznie cały czas, jak nie Gessler, to jakaś muzyka. Do internetu - komputer, nie lubię surfować na telefonie. Telefonu używam do tego do czego został stworzony - dzwonię, pisze SMS. Chyba że jestem w pracy, to sprawdzę pocztę, czy wejdę na elkę na telefonie.

Trochę zamieszałeś w temacie, bo inaczej używa się sprzętów w domu a inaczej poza nim i nie wiadomo co zaznaczyć.
    cirrostrato
    Poziom 36  
    Używam kiedy potrzebuję, nigdy częściej.....nie masz chłopie większych zmartwień?

Moderowany przez ArturAVS:

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

OPservator
    Poziom 24  
    cirrostrato napisał:
    nie masz chłopie większych zmartwień?

A Ty nie masz nic więcej do roboty jak sapanie się do kogoś w necie? Jak Cię dupa uwiera to pomiń, a nie rozpoczynasz gównodyskusję ;)

Moderowany przez ArturAVS:

3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.
    A kwita chcesz? Zachowuj się, bo będzie ostrzeżenie! Na razie pół ostrzeżenia!

Aleksander_01
    Poziom 41  
    ArturAVS napisał:
    1. Komputer nr1 (rano jak wstanę i kawę piję, to przeglądam forum na warsztacie) po wyprowadzeniu kota na spacer.
    )

Mam suczkę i kobieta wyprowadza ją rano na spacer, raz widziałem gościa co wyprowadzał ......świnkę morską na spacer, ale kota to chyba wypuszczasz i chodzi luzakiem po okolicy. :D

Co do ankiety to myślałem że komp/tel/tv to będzie mało obstawione, a tu widzę ze też takie waryjoty jak ja. Bez kompa to bym nie wiedział co zjeść, rano już wiem co będzie na obiad. Ciekawe czy to dobrze czy źle. Na pewno inaczej niż kiedyś.
    pawelr98
    Poziom 38  
    Komputer stanowi dla mnie podstawę.

O ile na telefonie można poprzeglądać internet i posłuchać muzyki to jednak do normalnej pracy, rozmów i grania wolę komputer. Mam 4 monitory to można sobie bardzo wygodnie porozkładać wszystko. Jeden duży 1440P IPS 31.5" i 3 mniejsze. Także filmy w sumie też się fajnie ogląda.

Telefon to Xiaomi MI5X (to samo co A1 ale soft MIUI). Kosztował swego czasu 700zł i starcza.

Telewizor no cóż.
    Stara plazma pioneer z okolic 2006/7 roku. 1366x768 50"
    Ma podpięty tani dekoder DVB-T h265 i dziennie ta godzinka z hakiem na wiadomości z 3 stacji.

W gdańsku mam duży telewizor 65" nowy 4K. Tam to więcej się korzysta bo jest wszystko na zawołanie (normalne 600Mbit/s a nie to padło 7Mbit/s) i jakość w porównaniu ze starą plazmą jest dużo lepsza.
    Brat częściej ogląda, ja tylko sporadycznie coś sobie wybiorę i obejrzę.
    forest1600
    Poziom 14  
    Nie oglądam TV... Używam tylko komputera i smartfona codziennie.
    Bieda z nędzą
    Poziom 33  
    Od siedmiu lat jestem szczęśliwym posiadaczem braku telewizora, to znaczy jakieś tam są, spakowane na strychu. Za to zawsze musi mi grać radio, nawet do snu.Telefon mam na guziczki, i nie dlatego, że nie stać mnie na lepszy, ale jestem człowiekiem praktycznym i nie będę przepłacał za bajery z których nie mam zamiaru korzystać. Czemu nie ma opcji radio+komputer?
    Mierzejewski46
    Poziom 26  
    Telewizji nie ogląda wogóle. Zwłaszcza teraz w okresie pandemi i wyborów to gdyby nie był przykręcony do ściany to wyleciałby przez okno! Służy głównie jako radio z dekodera Polsatu. 14-letni Samsung LCD.
    Komputer Dell OptiPlex zabrał mi syn. Laptop Lenovo córka. Telefony dobijam po żonie. Teraz mam LG k510. Ale za pół roku odda mi LG Q 60. Forum i pocztę tylko z telefonu obsługuję. Kiedyś miałem Samsunga Galaxy Mini. Wszędzie się mieścił, ale guzik było widać. Ostatnio dużo oglądam TVN Fabuła. Fajne filmy. Może nie najnowsze ale fajnie się ogląda.
    Kiedyś w późnych latach 90 miałem Alana 38. Taki ręczniak. Dopadłem go bez anteny ze spaloną końcówką mocy i bez baterii. Podłączyłem go do zasilacza 13.8 V zamiast anteny wiecie co podłączyłem? Powiem wam. Z. 5 metrów cyny w drucie. Na żyrandol,karnisz. I wbrekowałem się jakimś chłopakom. Zasiałem z pół pasma. Ostatnoo mam fazę na PS4 i Fifę.
    karolark
    Poziom 41  
    Poranne dowleczenie się do kompa włączam ide po kawę
    Oporządzenie kotów ( najważniejsze multimedia w domu )
    Kawa i rozmyslania nad nią i tępe spojrzenie w ekran
    A potem to już z górki - poczta elektroda jakieś zamówienia i do pracy
    w pracy komórka - długo się broniłem przed smarkiem ale poległem i stałem sie tfu szczesliwym jego posiadaczem
    Laptopów nie lubie blaszaki górą :D
    elektronik68
    Poziom 18  
    Ja najwięcej to telewizora używam. W domu mam dwa - jeden to wypaśny Sony Trinitron z 2004 używany na co dzień (jak padnie to coś z nagłośnieniem np. Harmana kupię), drugi to jakiś 26 calowy Philips. Telefon głównie do dzwonienia, czasami coś znaleźć w internecie, no i wejść na elektrodę. Komputer od czasu do czasu uruchamiam, żeby sobie popracował.
    gieniapierda
    Poziom 22  
    Komputer - poczta, Google no i....Elektroda przede wszystkim ;-)
    Telefon - rozmowy i SMS-y raczej z sieci nie korzystam, chyba że coś nagle potrzeba sprawdzić
    T.V. - w nocy, jak coś jest ciekawego do oglądania ale .....odkąd Szanowna Małżonka zarządziła przemeblowania i 32' Samsung stoi ponad 5 metrów od kanapy, to rzadziej oglądam bo trochę "nie bardzo obraz widać" ;-) Jak na razie, nowego 50' odbiornika albo większego kupował nie będę ;-D
    woodpecker0
    Poziom 17  
    U mnie przede wszystkim główną rolę odgrywa komputer, nie siedzę przed nim cały czas, no ale włączam jak wstaję i wyłączam jak idę spać. Zależnie od dnia to pewnie minimum parę godzin przed nim spędzam. Telefon... no mam, używam, z domu raczej bez niego nie wychodzę, ale najwięcej to robię na nim zdjęć, ew. sprawdzam godzinę czy rozkład jazdy autobusów miejskich, wiadomo no także dzwonie i SMSuję, ale... ostatni SMS to potwierdzenie wizyty u dentysty sprzed dobrych paru dni, a ostatnie połączenie to jakiś telemarketer. Telewizor mam (w monitorze), ale nie, żebym z niego korzystał. Co do "czasookresu" komputer ma może pół roku, telefon około 5 lat, a monitor chyba już 7-8.