Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 2003r. Rozładowany akumulator, zepsuty zamek centralny, jak otworzyć

24 Cze 2020 21:57 261 8
  • Poziom 2  
    Witam,
    Samochód stał dwa miesiące nieużywany pod blokiem. Wejście z zamka nie działało nigdy. Próbowałem drutem pociągnąć za klamkę, żeby "cypel" w drzwiach wyskoczył do góry. Jednak na marne... Ciągnąc za klamkę cypel, owszem poruszał się do góry, lecz nie potrafił zablokować się u góry i ciągle wracał w dół. Następnie podłączyłem klemy do lampki z oświetlenia rejestracji. Odczekałem moment, nawet zapaliły się światełka np. koło pokręteł od nawiewu, włączników świateł itd. W dalszym ciągu nie da się otworzyć pilotem. Ma lub miał ktoś podobny problem jak temu sprostać ? Z góry dzięki
  • Poziom 41  
    Pomysł dobry z zasilaniem lampek rejestracji, ale zapomniałeś o jednym, najważniejszym - włącznik świateł ustaw w pozycję "postojowe". Wtedy powoli ale zawsze naładujesz akumulator. Drzwi mają ryglowanie i otwarcie od wewnątrz nie jest możliwe.
  • Poziom 2  
    Aleksander_01 napisał:
    Pomysł dobry z zasilaniem lampek rejestracji, ale zapomniałeś o jednym, najważniejszym - włącznik świateł ustaw w pozycję "postojowe". Wtedy powoli ale zawsze naładujesz akumulator. Drzwi mają ryglowanie i otwarcie od wewnątrz nie jest możliwe.

Nie mam dostępu do środka samochodu w ogóle, więc nie ma opcji ustawienia świateł. Akumulator wyładowany ;(
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Kładziesz się pod samochód i dajesz + na gruby przewód od rozrusznika. Minus na masę i ładujesz.
  • Poziom 41  
    Pozostaje jeszcze dostęp do rozrusznika i tam podłączyć się z 12 V.
    To umiałeś ciągnąć drutem za klamkę a nie potrafisz przekręcić włącznika świateł o jedną pozycję ?
  • Poziom 31  
    Dobrać się do zacisku na elektromagnesie rozrusznika i wtedy ładować.

Nie ma innej opcji ładowania przy zamkniętym aucie.

Pewnie jest opcja otwarcia maski z zewnątrz.

Chętnie też bym poznał.
  • Poziom 2  
    Dzięki za wszystkie porady. Jutro biorę się do roboty i chyba czeka auto złomowanie :/
  • Poziom 26  
    Tak pod ten elektromagnes tylko tam gdzie jest gruby kabel co przychodzi , jak dasz pod ten drugą śrubre zakręci Ci rozrusznik.