Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon eos 700d - Aparat pokazuje BRAK KARTY

25 Cze 2020 07:24 225 1
  • Poziom 1  
    Hej, mam Canona EOS 700d. Aparat ma 4 lata. W piątek po zrobieniu zdjęć włożyłam kartę z adapterem do czytnika kart i podłączyłam do komputera, aby ściągnąć zdjęcia. Usunęłam wszystkie zdjęcia z karty. Teraz gdy wkładam kartę do aparatu dostaję informację „brak karty". Sprawdziłam inną, nową kartę i również jest komunikat „brak karty". Karty działają w komputerze. Wczoraj na aparacie pojawił się także komunikat, abym wymieniła akumulator. Wyciągnęłam go i naładowałam. Włożyłam i nadal informacja, że brak karty. Karty są odblokowane, przesunęłam „locka". Czy ktoś miał taką sytuację? Co powinnam zrobić?
  • Poziom 32  
    Generalnie wkładanie kart z adapterem do gniazda SD zawsze jest ryzykowne bo można mechanicznie uszkodzić kieszeń karty(styki) albo elektronika aparatu może się zawiesić. Kartę sformatuj w zewnętrznym czytniku, a aparat zresetuj do ustawień fabrycznych. Jak to nie pomoże to niestety są uszkodzone styki które informują aparat że została włożona karta pamięci, wtedy to już tylko serwis. Blokada nie ma tu nic do rzeczy, wtedy byłaby informacja na LCD że "karta jest zabezpieczona przed zapisem".