Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Opel corsa c 1.2 80km - Jak wymienić oświetlnie w tylnej lampie samochodu?

25 Jun 2020 11:43 717 10
  • Level 3  
    Cześć
    W prawej tylnej lampie nie działa mi kierunkowskaz.
    Wrzucam zdjęcia:
    1).
    Spoiler:
    Opel corsa c 1.2 80km - Jak wymienić oświetlnie w tylnej lampie samochodu?

2).
    Spoiler:

3).
    Spoiler:

4).
    Spoiler:

Troche słabo widać bo robiłem je starym telefonem ale tutaj jest tylko jedna żarówka na samym dole i cały panel małych diod(do kierunkowskazów i normalnych swiateł). Możecie mi powiedzieć czy można takie coś wymienić? Odkręciłem śrubki ale nie moge zdjać tego plastiku żeby dostać się do srodka, wszystko trzyma mocno tak jakby to była jednorazówka.
  • Level 15  
    Ale corsa C nie ma diod w światłach. Tam są zwykłe żarówki. Pewnie ktoś wsadził jakieś ledowe chińczyki i od temperatury się wszystko spiekło i ciężko odkręcić.
  • Level 3  
    To są jakieś dziwne światła, pierwszy raz coś takiego widze. U kuzyna w corsie sa normalne żarówki a tutaj w każdym z tym kółeczek (3 zdjęcie w linku) jest malutka żaróweczka(takie coś podobnego do diody) w sumie 19 sztuk. Sruby odkręciłem wszystkie ale nadal trzyma. Próbowałem śrubokrętem jakoś odgiąć ale boje sie ze jeszcze coś pęknie.
  • Level 15  
    to masz jakieś chińczyki, pokaż klosze od frontu. Jak są na ledach, to pewnie pozostaje Ci jakoś rozkleić/rozciąć lampę. Chyba taniej i szybciej będzie zmienić po prostu na oryginał. Na forach i grupach corsy c cały czas ktoś sprzedaje takie lampy, za grosze ;)
  • Level 3  
    Właśnie chciałem uniknąć wymiany dwóch lamp z powodu kierunkowskazu. Zdjęcia żarówki z bliska nie mam jak zrobić bo wszystko rozmazuje. Tylko coś takiego udało mi sie złapać:
    Spoiler:

Szukając ofert na olx udało mi sie znaleźć coś takiego Link Wyglądają tak jak moje.
  • Level 15  
    Wywal te chińczyki wsadź zwykłe oryginalne. Za 100zł kupisz komplet. Może nawet taniej.
  • Level 3  
    Chyba nie ma innego wyjścia. Tomekkoko, orientujesz się może czy są jakieś częsci zamienne aby takie żarówki wymienić? Czy to cały panel połaczonych żarówek sie kupuje albo cos podobnego? Dziwne że takie badziewie jednorazowe instalowaliby w samochodzie.
  • Level 15  
    Bez rozbierania nic Ci nie pomogę. Tak to jest z chińskim badziewiem.
  • Level 41  
    Jeśli problemem nie są gdzieś połączenia wewnątrz lamp, bo jakość tych tunigowych lamp z portali aukcyjnych bywa różna, to zostaje moduł (pewnie przetwornica DC-DC) lub same diody w lampie.
    Przetwornicę można łatwo sprawdzić i ew wymienić na inną.
    Jeśli szlag trafił same diody LED lub ich płytkę to naprawa tego to wyższa szkoła jazdy...

Klosz lampy trzeba odkleić od reszty, a tak naprawdę to odciąć, bo jest pewnie zgrzewana po całości.
    Wtedy będzie dostęp do PCB i samych LED by je wymienić.
    Potem zgrzać, zakleić, uszczelnić na nowo, najlepiej w miarę estetycznie...

Jak sam zauważyłeś to taka jednorazówka.

Najsensowniejszą opcją jest zakup oryginalnych lamp i wymiana obu.
    Chyba że zależy ci na wyglądzie tych, to wtedy szukaj magików od lamp LED.
  • Level 3  
    Dzień dobry
    Przeglądając allegro (bo nie ma ofert z olx w mojej okolicy do 100km) miałem do wyboru tylko lampy z czarnym i czerwonym kolorem po bokach.
    Po zdjęciach srebrnych cors c na olx wydaje się że lepiej pasuje kolor czarny:
    Spoiler:

Możecie zerknąć na te linki? Którą z tych 6 ofert najlepiej wybrać? Wszystkie wydają się oryginalne na normalne żarówki a nie na to co mam teraz.
    Jeśli chodzi o wielkość lamp to chyba wszystkie są takie same niezależnie od roku/silnika itp.?

1). Link
    88 zł z dostawa

2). Link
    110 zł z dostawa

3). Link
    134 zł z dostawa

4). Link
    140 zł z dostawa

5). Link
    145 zł z dostawa

6). Link
    154 zł z dostawa
  • Level 3  
    Kupiłem lampy na złomowisku. Dziękuje za pomoc Tomekkoko i Karaczan.