Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cdn czujnik lm35 i lm358

misiek7 06 Paź 2005 11:19 1871 3
  • #1 06 Paź 2005 11:19
    misiek7
    Poziom 9  

Mam jeszcze pytanie i bede wdzieczny bardzo jak mi pomozecie.Napiecie z czujnika zmienia sie 10mV na 1stopien Celsjusza i dlatego napiecie z czujnika chce wzmocnic 11razy ale potem chce go dac na wzmacniacz roznicowy o wzmocnieniu 5.Napiecie z czujnika po wzmocnieniu podaje na wejscie +lm358 a na wejscie "-"lm358 podaje 2,5V z lm385(napiecie odniesienia).Chce po prostu ze wzmacniacza roznicowego wyjscie polaczyc z przetwornikiem 10bitowym.Czyli napiecie z czujnika po wzmocnieniu 11razy odejmuje od napiecia odniesienia 2,5V,wzmacniam 5 razy i podaje to na przetwornik.Mam pytanie jak zrobic ten wzmacniacz roznicowy z masa pozorna Ucc/2????Czyli jak zasilam lm358 napieciami +9V i 0V to masa pozorna ma miec 9V/2.Jak zrobic taki wzmacniacz roznicowy z masa pozorna?Czy wogole trzeba?????Czy trzeba dawac mase pozorna?Dzieki za odpowiedz!!!Chce zasilac lm358 napieciami +9V i 0V jako ujemne zasilanie czyli pojedynczym napieciem zasilania.

Dodano po 3 [minuty]:

Czy czujnik lm35 wogole jak podlaczony do zasilania i chce pomierzyc temperature to startuje od tej temperatury otoczenia do ktorej jest"nagrzany".Nie interesuja mnie ujemne napiecia zasilania a tylko dodatnie od temperatury pokojowej w gore tak zeby dac to na przetwornik o zakresie od 0 do 5V.A czy mozna dac w Atmedze8 jako mase przetwornika napiecie to ktore bedzie masą pozorną?

0 3
  • #3 09 Paź 2005 19:50
    irek2
    Poziom 40  

LM35 ma napiecie wyjsciowe 0V dla 0stopniC od razy staruje z temperatury pokojowej czyli ok ,025V. Zeby dopasowac go do przetwornika z zakresem 0-5V wystarczy wzmocnic napiecie 10X. Czyli dac LM358 ze wzmocnieniem 5x i bez zadnego zrodla odniesienia!!!
    Nie wiem tylko po co to robic bo bez tego wartosc odczytana przez przetwornik bedzie od razu temperatura. A tak to wzmocnisz napiecie 5x a potem programowo musisz podzielic na 5. Jedyny zysk z tego to nieco wieksza rozdzielczosc pomiaru.

0
  • #4 10 Paź 2005 13:49
    _jta_
    Specjalista elektronik

Jak temperatura ma być do 50 stopni, to można by dać wzmocnienie 10x, i napięcie
    (odczytane z przetwornika) mnożyć przez 10 - wynik wyjdzie akurat w stopniach Celsjusza.
    Niestety misiek7 jak na razie nie wypowiedział się co do zakresu temperatur.

0